Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Dimzēna» bērns Inese Mičule 2

Inese Mičule un vēl trīs viņas kursa biedrenes šogad būs pirmās bakalaura grāda ieguvējas Latvijā salīdzinoši jaunajā studiju programmā – etnomuzikoloģijā – Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā. Padziļināta interese par tautas mūziku Inesei radusies vidusskolas pēdējās klasēs, un brīdī, kad nācās izšķirties par sirdij tuvu vai uz biznesa iespējām orientētu studiju virzienu, viņa drosmīgi izvēlējās pirmo variantu. 4.aprīlī Inesi ar audzēknēm varēs sastapt Lieldienu pasākumā «Lediņos», šodien raksta «Zemgales Ziņas».

Folkloras kopas «Dimzēns» vadītāja Velta Leja Inesi sauc par «Dimzēna» bērnu, jo kolektīvā viņa ienākusi kā mazs, drosmīgs desmitgadīgs meitēns. Pati Inese to sauc par nejaušību un tic, ka dzīvē viņu vada kāds spēks, kas domas un darbus allaž iegrozot pareizajā virzienā. «Studijas ir ļoti interesantas, īpaši ekspedīcijas, kad braucam uz laukiem pie teicējām un vecajām dziedātājām. Pirmā tāda bija uz Medņevu Ziemeļlatgalē, otra – pie suitenēm. Tas bija tik aizraujoši, un es pa īstam sapratu, ka folklora un etnogrāfija ir lietas, kas mani interesē un saista,» priecīgi stāsta Inese.Šogad mēģināts izlūkot arī Zemgales pusi. Teicēju meklējumos apbraukāti  Glūdas un Zaļenieku pagasti, kur nekādas «pērles» Inese nav atradusi, taču pavedieni rasti uz teicējām Svitenē, Džūkstē, kur iecerēts doties šovasar.Tradicionālo dziedāšanu Inese jau divus gadus pasniedz arī pulciņam «Jundas» jauniešu. «Vēlos, lai jaunieši atrod pareizās un īstās sajūtas folklorā. Kad to uzķer, ir ļoti forši. Latviešu folklorā ir ļoti daudz tautasdziesmu, kas vēl nav «atraktas», neviens tās nedzied. Folkloras krātuve ir pilna tādām dziesmām, arī jautrām. «Jundā» mācu gan dziedāšanu, gan spēlēt vijoli, kokli, dūdas, stabuli un citus instrumentus. To spēli esmu apguvusi, studējot Mūzikas akadēmijā,» stāsta Inese un prāto, ka visbrīnišķīgāk tomēr skanot cilvēka balss, bet pēc tam – vijole. Šķiet, likumsakarīgi, jo vijolnieks bijis arī Ineses vectēvs. 4.aprīlī Inesi kopā ar audzēknēm varēs sastapt Lieldienu pasākumā «Lediņos», kur viņas vadīs rotaļas, dziedās un stāstīs par Lieldienām un citām latviešu tautas tradīcijām.Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 3.aprīļa numurā.*Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .*Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .*Tāpat portālā iespējams abonēt avīzi, par ko sīkāka informācija - šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Alise

Mēs ar Tevi lepojamies, Inesīt, un nost ar stereotipiem, jo bērniem šīs latviskās rotaļas, dziesmas ļoti patīk.. :) Ar katru gadu pilnveidojies un kļūsti talantīgs pedagogs! Lai veicas! ;)

pirms 8 gadiem, 2010.04.04 13:56

Citas ziņas