Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Divas skaistas jubilejas

Pieredzes un dzīves ziņas bagātie skolotāji Vladislava un Salimons Kivļi šodien ar mīļajiem svin savu vasaru skaistās jubilejas - 75 un 80 gadus.

«Abi esam no vienkāršas lauku vides - Latgales zemnieku bērni,» nosaka cienījamais skolotājs, šķetinot astoņos gadu desmitos savīto atmiņu pavedienu. Tas vijies caur jaušībām un nejaušībām, mērķtiecīgu darbu, atklāsmēm par skaisto, nepieciešamību izturēt un pielāgoties. Turot augstā godā skološanos, vairāk nekā 50 gadus Salimonam blakus ir viņa Vladislava, kopā izaudzināti divi bērni un tikpat mazbērni. «Izglītība ir mūsu bagātība, ko neviens nevar atņemt,» pārliecināts Salimons Kivlis, pauzdams gandarījumu par augstskolu diplomiem, ko saņēmuši visi vecākās, vidējās un jaunākās paaudzes ciešajai ģimenei piederīgie.«Vidusskolā bija viens virsnieks, kas mācīja militāro mācību un pierunāja mani stāties karaskolā - sak, augstākā izglītība un dzīvošana uz valsts rēķina. Biju bārenītis, jo 5.klasē nomira mamma, tāpēc piekritu. Serpakovā Krievijā gribēju stāties lidotājos, bet Staļina laikā baltiešiem neuzticējās, tāpēc mani novirzīja uz tehnisko daļu. Biju labi beidzis vidusskolu, bet krievu valodu pietiekami nezināju - diktātā, ko, galotnes raudama, lasīja kāda ebrejiete, dabūju vieninieku, tāpēc braucu atpakaļ, bet tās jau bija septembra beigas. Ko darīt? Uzzināju, ka Daugavpils Skolotāju institūtā latviešu plūsmā patukšas grupas. Varēja stāties jebkurā, es izvēlējos ģeogrāfiju, jo tā man patika vislabāk,» senos notikumus atceras Salimons. Šī patikšana gadu desmitos nesusi saldus augļus un pavada skolotāju vēl šobaltdien, pasniedzot stundas Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolā.«Tā atrodas tikai piecu minūšu gājienā no mājām, tāpēc piekritu,» šķelmīgi teic kungs, tomēr šajos vārdos ieslēpta patiesība par sirds aicinājumu - nu nevar to kā radio vienā jaukā dienā izslēgt!Vairāk par Vladislavas un Salimona Kivļu dzīvesgaitām lasiet sestdienas, 6.septembra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas