Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dižkareive Liene Grīnvalde: Armija ir mans dzīvesveids 3

Aiz jelgavnieces Lienes Grīnvaldes gaišajām matu cirtām un sievišķīgā smaida slēpjas karavīra rūdījums un pieredze miera uzturēšanas misijā Irākā. Sēdēšana birojā un klaviatūras klabināšana Lienei nekad nav likusies saistoša, šodien raksta «Zemgales Ziņas».

Jau mācoties Spīdolas ģimnāzijā, viņa bija aktīva sportiste, aizrāvās ar sporta tūrismu, kāpa klinšu sienās, orientējās meža biezokņos, bet pēc ģimnāzijas meitenes mērķis bija iestāties Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Diemžēl nokavētais iestājeksāmens augstskolā plānus mainīja. «Es sev teicu: nē, gadu mājās es nesēdēšu – jādomā kaut kas cits,» viņa atceras un sameklēja Rekrutēšanas un atlases centru (RAC), lai pieteiktos profesionālajā dienestā, kas Latvijā tikko bija ieviests. Ar fiziskajiem un psiholoģiskajiem pārbaudījumiem RAC Liene tika galā bez problēmām, lai gan prasības bija ļoti augstas. Liene tika iekļauta pirmajā Latvijas profesionālā dienesta kursā. Pēc Alūksnes kursa beigšanas Latvijas armijā iestājās arī Lienes vecākā māsa Aiga un vēl viena paziņa no Spīdolas ģimnāzijas. Liene augusi septiņu bērnu ģimenē, kur abi vecāki ir pedagogi un nevienam ar militāro jomu nav saistības.Uz Divānijas pilsētu Irākā viņas pārstāvētā rota devās 2006.gada sākumā. Neko daudz stāstīt par ikdienas gaitām Liene nedrīkst un priekšstatam ieskicē vien sīkas ainiņas: «Pamatā tur plešas tuksnesis un vasarā ir ļoti karsts – pat janvāra dienās gaisa temperatūra  bija plus 20 grādu. Vasarā gaiss iesilst virs 40 grādiem, lai gan karstumu tik ļoti nejūt.»Pēc atgriešanās no Irākas Liene pārgāja dienēt medicīnas vadā. Pateicoties lieliskajām angļu valodas zināšanām, 2008.gadā no rotas komandiera viņa saņēma uzaicinājumu gadu mācīties ASV. «Teksasā apguvu laboratorijas speciālista kvalifikāciju. Mūs apmācīja, kā veikt analīzes, sniedza ieskatu mikrobioloģijas zināšanās un kā praktiski strādāt laboratorijas ķīmijas nodaļā,» stāsta dižkareive.Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 17.aprīļa numurā.*Drukātas avīzes saturs pieejams arī portālā zz.lv, ko var atrast sadaļā «Avīze» vai spiežot šeit .*Reģistrējoties portālā, tā konta papildināšana iespējama, spiežot šeit .*Tāpat portālā iespējams abonēt avīzi, par ko sīkāka informācija - šeit .

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Citas ziņas