Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gājēji sūdzas par pārāk kupliem apstādījumiem

Tā kā Brīvības bulvārī aizvien risinās rekonstrukcijas darbi, tuvējās Pļavu un Cukura ielās palielinājusies satiksmes intensitāte. Taču tas atklājis kādu problēmu, ko līdz šim pilsētnieki ilgstoši pacietuši.

Privātmāju rajonos diezgan bieži novērojams, ka paralēli ietvēm iedēstīti dzīvžogi, kas savrupnamus norobežo no ielas. Tā tas ir arī Cukura ielā, kur iepretim dažām mājām tūjas un lapu krūmi gadu gaitā izslējušies tik lekni, ka gājējiem, lai tiktu viens otram garām neberzējoties, jāuzkāpj uz ielas braucamās daļas. Tagad, kad satiksmes plūsma ir tik intensīva, jelgavnieki ar to vairs nevar samierināties, tādēļ lūdza «Ziņām» noskaidrot, vai ietves drīkst būt aizņemtas ar privātā sektora apstādījumiem.Kopšanu reglamentē saistošie noteikumiPašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» direktora vietniece Zaiga Savastjuka skaidro, ka privātmāju īpašniekiem apstādījumi (tajā skaitā - dzīvžogi) jākopj atbilstoši Jelgavas domes izstrādātajiem diviem saistošajiem normatīviem.Par apstādījumu kopšanu teikts 2003.gada 18.septembra noteikumos «Jelgavas pilsētas teritoriju labiekārtošana, uzturēšana un aizsardzība» un 2004.gada 17.jūnijā pieņemtajos «Jelgavas apbūves noteikumos».Būtība ir vienkārša - dzīvžogs nedrīkst gāzties uz ietves. Sarunā ar «Pilsētsaimniecības» speciālistiem kāda Cukura ielas nama saimnieks solījis šonedēļ sakopt savu tūju dzīvžogu. Par neatbilstošu to uzturēšanu atbilstoši Jelgavas pašvaldības saistošajiem noteikumiem informēta arī Pašvaldības policija, kuras pienākums ir uzmanīt to ievērošanu.Vairāk par apstādījumu apsaimniekošanas pamatprasībām mūsu pilsētā lasiet ceturtdienas, 24.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas