Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grāvis automaģistrāles malā 10

Ozolnieku novadā autoceļa A8 Rīga - Jelgava 38.kilometrā labajā pusē pirms daudziem gadiem pēc karjera izrakšanas izveidojusies mākslīga ūdenstilpne. To iecienījuši gan Ozolnieku iedzīvotāji, gan neskaitāmi atpūtnieki no Jelgavas un citām vietām, jo karjers atrodas maģistrāles malā, tā krasti ir sekli, ūdens tīrs un siltā laikā ātri uzsilst.

Gadu no gada bija vērojams, ka vasarās šosejas malā pie dīķa novietots daudz automašīnu. Tās gan netraucēja nedz satiksmei, nedz atpūtniekiem, jo starp karjeru un autoceļu ir pietiekami daudz vietas. Ozolnieku novada pašvaldībā «Ziņas» noskaidroja, ka Libertu dīķis pirms vairākiem gadiem nodots privatizēšanai. Izpilddirektors Jānis Kažotnieks gan šo procesu sauc par prihvatizāciju, jo Cenu pagasts savas saimniekošanas laikā «zemi dāļājis pa labi un pa kreisi».«Lielākajam vairumam tās pašvaldības darbinieku, par deputātiem nerunājot, Cenu pagastā pieder kāds īpašums, kas iegūts prihvatizācijas rezultātā,» saka J.Kažotnieks.Libertu dīķis pieder bijušajai Cenu pagasta deputātei Zigrīdai Freibergai, taču līdz šim nekādas ķibeles ar šo karjeru nav bijušas. Kaut arī kārtīgs automašīnu stāvlaukums nav izveidots un vasarās atpūtnieki pamanās aiz sevis atstāt prāvu drazu kārtu, peldēties tīkotāji turp brauc ik vasaru.Pavasarī pa būvējamo automaģistrāles braukšanas joslu tika izrakts grāvis. Tagad lietus ūdens sāk skalot nenostiprināto smilti no grāvja malas šosejas pusē, un veidojas lielāki izskalojumi.«Ar laiku var arī asfalts iebrukt,» savas bažas «Ziņām» pauž jelgavnieks Andris, kas līdz šim kopā ar bērniem bija pieradis vasarās turp doties atpūsties. «Ja tas viss saskaņots ar «Latvijas valsts ceļiem», tad es nesaprotu tos speciālistus, kas atļāva būvējamās automaģistrāles braukšanas joslā izrakt grāvi. Un kāds tādiem rakšanas darbiem ir pamatojums? Vai tiešām tas skaitās kā aizsargbūve, lai kāds neuzmanīgs autovadītājs neiebrauktu dīķī? Kad tiks turpināta automaģistrāles izbūve, būs no jauna jāiegulda līdzekļi, lai atjaunotu smilts uzbērumu,» saka Andris. Viņš domā, ka turpmāk cilvēki tik vai tā liks mašīnas šosejas malā, kas radīs bīstamas situācijas: «Vasarā tā būs potenciāla autoavāriju vieta. Kas par to atbildēs?»Plašāku materiālu par šo tēmu lasiet ceturtdienas, 11.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 10

joks

Lai tā Freiberga vispirms iemācās pienācīgi apsaimniekot to(privatizēto)dīķi un tad lai ceļ paniku! Viņai derētu pamācīties no Ērmiķu saimnieka,tur īpašums tiek uzturēts kārtībā un saimnieks attiecīgi prasa maksu par uzturēšanos sakoptā un jaukā vidē.Protams,ka gribētāju peldēties un atpūsties tur netrūkst,un nav arī nevienam apmeklētājam iebildumu pret prasīto samaksu. Tas,ka šī tante skraida apkārt savam dīķim bļaudama un lamādamās neko neatrisina,tas vēl vairāk cilvēkus sanikno un tādēļ tiek darītas visādas cūcības lai negantajai saimniecei vēl vairāk ieriebtu. Ar labu prātu un izdarību var paveikt vairāk,nekā ar bļaušanu un zākāšanos,tādēļ silti ieteiktu viņai pieņemties prātā! Aizsarggrāvju rakšana te nelīdzēs.Ja cilvēkiem ir vēlme peldēt,kādēļ to prieku liegt,ja vēl uz tā rēķina var nopelnīt!-Būtu vilks paēdis un kaza dzīva!

pirms 9 gadiem, 2009.08.08 12:48

es

mīļie peldētāji,brauciet uz jūriņu un peldaties cik lien,ko vajag meklēt privātajā dīķi,kurā viens otrs prot ne tikai pačurāt ,bet ari pa....t, lai ieriebtu īpašniecei un tad jūs brīnaties,ka nelaiž peldēties,un paldies ceļa daļai un policistiem,kuri palīdzēs īpašumu turēt tīru.

pirms 9 gadiem, 2009.06.12 09:17

peldētājs

Žēl, ka izpilddirektors, kurš toreiz iespējams vēl tikai mācījās, spriež par lietām no kurām neko patiesībā nezin!
Es tiešām biju par tevi, Jāni, labākās domās!

pirms 9 gadiem, 2009.06.11 22:27

es

Es vispaar nesaprotu,kaapeecn ljauj privatizeet uudens tilpnes..kur tad cileekiem peldeeties? taa bija vieniigaa vieta,kur ar beerniem vareeja papeldeeties:(

pirms 9 gadiem, 2009.06.11 21:36

Zinu

Pilnīgi piekrītu Kažotnieka kungam, jo Freibergai tas nav vienīgais ātri un pa kluso prihvatizēts īpašums arī citi Cenu pagasta deputāti Stepēna laikā sazagās zemi, bet tagad, tikai pietrūkst naudiņas sētai, skaties un uzmanies, ka sēņojot nenomaldies, uzrīdīs vēl suņus.

pirms 9 gadiem, 2009.06.11 19:06

Haha

Kāpēc gan īpašniekam būtu jāsamierinās, ka kāds lien viņa dīķi savas piesmakušās miesas mērcēt.

pirms 9 gadiem, 2009.06.11 13:05

ozolnieks

dīķis ir privātīpašums,un izpilddirektora zināšanai - nav vis prihvatizēts,bet likumīgi privatizēts,jo robežojas ar Z.Freibergas mantoto īpašumu, un žēl,ka izpilddirektors,kurš 6.jūnijā pašvaldības vēlēšanās ir ievēlētais Ozolnieku novada deputāts no "Tautas partijas" var klaji plašsaziņas līdzekļos apvainot Cenu pagasta deputātus un darbiniekus. Man šodien žēl, ka es balsoju vēlēšanās par Jāni Kažotnieku, jo līdz šodienai domāju,ka viņš ir goda vīrs, bet...izrādās,ka nav vis!

pirms 9 gadiem, 2009.06.11 12:53

Nu ko ķeriet kreņķi, abās ceļa pusēs uzliks zīmes "stāvet aizliegts', un viss", pilicijai būs viena jauna vieta kur baroties.A ja gribēsiet atpūsties maksāsiet par stāvēšanu, gan jau stāvlaukumu izdomās.Privātīpašums ir svēta vieta.Liela daļa aiz sevis aizmirst savākt atstātos atkritumus, kam tad tie būtu jāsavāc???

pirms 9 gadiem, 2009.06.11 12:40

Resnais

tagad stāvēsim autobāņa malā un radīsies vēl vairāk situāciju,kad sīkie skraida un durvis virina... un garāmbraucošie uz jaunkundzēm lūr.. Tīešām, kāds te ar galvu nedomā.

pirms 9 gadiem, 2009.06.11 11:59

tbzg

Tur diezgan bieži radās avārijas situācijas. labi vien ir, ka beidzot novāca iespēju iebraukt pludmalē tieši no šosejas.

pirms 9 gadiem, 2009.06.11 10:48

Citas ziņas