Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ilona Badune: Peldēšu, un tad jau redzēs...

Kopš 2006.gada, kad Jelgavas 1.ģimnāzijas šāgada absolvente Ilona Badune pirmoreiz iekaroja goda pjedestāla augstāko pakāpienu Latvijas čempionātā, ne gads nav pagājis bez čempiones titula kādā no distancēm. Visbiežāk – garajās, jo 400 un 800 metri ir sportistes «mīļākie attālumi» peldēšanas celiņā. Protams, lai tiktu līdz medaļai, tie jāveic simtiem reižu nogurdinošā ikdienas darbā.

«Talantīga meitene,» par Ilonu saka treneri Jelgavas Specializētajā peldēšanas skolā. Taču pati sportiste atzīst, ka talants panākumiem ir tikai labs starta punkts, bet pārsvarā visu nosaka motivācija un gribasspēks treniņos.Kas tad īsti ir šī motivācija un kur to rodi?– Nu, piemēram, apņemies izpildīt sporta meistara normatīvu vai sasniegt noteiktu rezultātu. Tad ar šo domu piespied sevi treniņos, kas citādi brīžam var šķist arī garlaicīgi. Tāpat arī sacensībās. Vēl motivāciju var rast draudzīgā konkurencē ar treniņbiedriem. Tā nu jau vairākus gadus mēs sacenšamies ar Dmitriju Pupkovu – ne par rezultātiem sekundēs, bet par to, kurš nopelnīs vairāk punktu, – gan pēc Starptautiskās peldēšanas federācijas tabulām, gan sacensībās izcīnītās vietas.  Kad tu pievērsies peldēšanai un vai atceries arī savus pirmos panākumus?– Sāku peldēt vienpadsmit gadu vecumā, vispār jau tas ir stipri vēlu. Kāds laiciņš pagāja, kamēr iemācījos, bet tad, pēc pāris gadiem, vienās sacensībās pirmajā dienā izpildīju trešo sporta klasi, otrajā otro un trešajā pirmo. Pēc tam jau sāku biežāk piedalīties sacensībās, un rezultāti auga. Atceros, beidzot devīto klasi skolā, peldēšanā izpildīju sporta meistara normatīvu. Tad jau biju izcīnījusi uzvaras Latvijas mēroga skolu jaunatnes sacensībās, bet pieaugušo konkurencē zelta medaļas 400 un 800 metros brīvajā stilā pirmoreiz nopelnīju 2006. gada ziemas čempionātā.  Kopš tā laika arī ik gadu tiku pie čempiones titula – dažreiz divās, citreiz trijās distancēs.   Nupat rokā kārtējā Latvijas čempionāta zelta medaļa, bet varbūt pat sevišķi nepriecājies, jo šoreiz tikai viena?– Kamēr citi trenējās divas reizes dienā, man sanāca tikai viens treniņš, jo līdztekus bija jāgatavojas skolas beigšanas eksāmeniem. Manai mīļākajai 800 metru distancei ar to ir par maz, tāpēc tajā nepiedalījos. Gribējās jau arī sudraba medaļu 200 metru kompleksajā peldējumā, bet pietrūka dažas sekundes simtdaļas un sanāca bronza. Taču priecāties, protams, priecājos arī par šādu sezonas noslēgumu.Vidusskolas eksāmeni arī galā. Vai ir skaidri turpmākie mācību un treniņu plāni?– Domāju palikt tepat Jelgavā un studēt LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātē viesnīcu uzņēmējdarbību. Peldēšanas skolas direktore pastāstīja, ka augstskola atbalsta Latvijas izlases dalībniekus. Ceru, ka tikšu budžeta grupā. Par plāniem sportā – peldēšu, un tad jau redzēs... Tagad līdz augusta vidum baseins būs slēgts. Ko darīsi vasarā?– Atpūtīšos. Braukšu uz jūru. Pagājušajā vasarā strādāju, bet šovasar vēl nezinu, kā būs.

Pievieno komentāru

Citas ziņas