Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Itālijā īsteno bērnības sapni

Iespējams, ka jau pēc dažiem gadiem Jelgavas diecēzē ienāks jauns priesteris, kurš šobrīd skolojas Itālijā - Mihails Volohovs.

«Ar Dievu nav vērts tirgoties un likt viņam gaidīt. Daudzi mani uzskata par traku, bet es savu ceļu esmu izvēlējies, un neviens mani no tā neatrunās,» tā savu izvēli kļūt par katoļu priesteri motivē Mihails. Viņš šobrīd teoloģiju studē Romā, Pāvesta Gregora universitātē, taču par palikšanu Itālijā pat nedomā - Latvijā viņš būšot noderīgāks.«Es neizvēlējos studēt teoloģiju, bet saņēmu aicinājumu no Dieva kļūt par priesteri, tādēļ teoloģijas studijas ir tikai daļa no priestera formācijas. Pastāv arī garīgā dzīve, pastorālā darbība, kā arī cilvēciskā formācija,» pārliecību pauž teoloģijas students.Viņš nonākšanu līdz šādai, nebūt ne vieglai izvēlei skaidro ar bērnu dienu sapni, kad 12 gadu vecumā, sākot kalpot pie altāra Jelgavas katedrālē, radušās arī pirmās domas par priesterību.Izvēli izdara pēdējā brīdīKamēr turpinājās mācības Spīdolas ģimnāzijā, laiks tika piepildīts ar dažādām aktivitātēm, tai skaitā darbošanos jauniešu organizācijās, tomēr jaunietis neaizmirsa arī par Dievu, kā viņš pats saka - «ik svētdienu divas stundas tika pavadītas baznīcā». Tomēr, būdams jau 12.klasē, Mihails arvien biežāk sāka aizdomāties par lietu būtību, par paša dzīvi un par nākotnes ceļu. «Un tad no jauna atmiņā atausa «bērnības sapnis», kas nelika mieru. Biju nolēmis iestāties Rīgas Garīgajā seminārā - mācību iestādē, kas sagatavo katoļu priesterus. Tomēr vispirms vēlējos studēt vēl ko citu, tā teikt - nodrošināties. Tā mana izvēle krita uz izglītības vadību un filosofiju. Visas «papīru lietas» bija nokārtotas, bet kādā brīdī sapratu, ka ar Dievu nav vērts tirgoties, gāju pie bīskapa un paziņoju, ka vēlos iestāties garīgajā seminārā. Es domāju, ka ļoti daudziem tas bija šoks!» atceras topošais priesteris.Studē Baznīcas sirdīSaņemot uzaicinājumu teoloģijas studijas uzsākt Romā, Pāvesta Gregora universitātē, vienlaikus turpinot garīgo formāciju vācu-ungāru kolēģijā, Mihails daudz nedomāja - vieglākais ceļš ar palikšanu mājās nebija priekš viņa.«Esot svešā zemē, svešā kultūrā un savādākā mentalitātē, cilvēks apjūk. Bet ar laiku pierod. Un esot Romā, Baznīcas sirdī, saproti, ko nozīmē katoliskums». Plašāk par M.Volohova gaitām lasiet sestdienas, 19.janvāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas