Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunā pasniedzēja uzticības kredīts

«Es nekad to nebūtu sasniedzis bez vecāko kolēģu, kā arī ģimenes un tuvinieku atbalsta,» par iegūto doktora grādu saka jaunais Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Tehniskās fakultātes pasniedzējs Imants Nulle.

Kā atzīst viņa kolēģi, spīdoši noslēdzies vienpadsmit gadu dzīves posms no sekmīgi nokārtotiem iestājeksāmeniem pamatstudijās 1997.gada rudenī līdz promocijas darba aizstāvēšanai šā gada maijā. Nelāgā nojauta nepiepildījāsKad Imants mācījās Jāņmuižas lauksaimniecības skolā, tikai pēdējā kursā viņam radās doma, ka ar profesiju «zemkopis» tomēr būs par maz un vajadzētu studēt tālāk. «Atmodas laikā daudzi ļoti optimistiski raudzījās uz zemes kopšanu, iepirka tehniku. Taču es pārdomājis nolēmu, ka dzīvi veidošu citādi,» par savu toreizējo izvēli stāsta Imants. Jāņmuižas laikā puisim pirmajā vietā bija sports, tādēļ pirms došanās uz Jelgavu ar privātskolotājas palīdzību vajadzēja «pievilkt» zināšanas matemātikā. «Pirmajā kursā kāds no pasniedzējiem nodarbībā apjautājās, no kurienes esmu nācis. Kad atbildēju, ka esmu beidzis Jāņmuižas lauksaimniecības skolu, viņa reakcija bija: «Tev nu, puis, ies smagi,»» atceras jaunais pasniedzējs.«Tiešām - bieži vien no arodskolām nākušie pirmajā kursā atkrīt. Taču es centos un turējos,» atceras I.Nulle.Sports vairs nebija pirmajā vietā, tomēr Imants uzrādīja labus rezultātus cīņā pie Boļeslava Matuseviča un kļuva par Latvijas studentu čempionu svaru bumbu celšanā. Divdesmit četru kilogramu bumbu viņš spēja uzraut astoņdesmit, bet divas tādas pašas uzgrūst sešdesmit reižu. Sports bija devis pašdisciplīnu un rakstura stingrību, tā ļoti noderēja augstskolas studijās. No otras puses, fakultātes studentu jeb «mehu» tradīcijās ir asprātīga saviesīgā dzīve. Reiz saviesīgās dzīves organizators Andris Lelis sportistu vakarā Sporta namā pienāca pie galdiņiem un teica: «Kungi, nesēžam, esmu no deju kolektīva mēģinājuma atvedis dāmas, kuras jāizklaidē.»Imants dejot uzlūdza Līgu no Kazdangas, kas tolaik Pārtikas tehnoloģijas fakultātē studēja mājturību...Vairāk par jaunā doktora gaitām, kā arī kolēģu domas par viņu lasiet ceturtdienas, 24.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas