Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā sazvanīt nesazvanāmo?

Lāčplēša ielas iedzīvotājs Valdis stāsta, ka sakarā ar pasta sūtījumu kavēšanos šogad svētku atklātnītes nolēmis nerakstīt, bet draugus no Dzirniekiem, Mazlaukiem, kā arī Valgundes, Staļģenes un citiem pagastiem apsveikt, zvanot pa telefonu. Diemžēl arī šis veids sagādājis vilšanos, jo, izrādās - vairāki numuri mainīti vai nav pareizi.

Nereti, kādam zvanot, klausulē nākas dzirdēt: «Jūsu izsauktais tālruņa numurs ir mainīts.» Šis teksts tiek atkārtots arī angļu un krievu valodā. Retāk dzirdama frāze: «Atvainojiet, jūsu izsauktajam numuram nav adresāta. Lūdzu, pārbaudiet numuru un izsauciet vēlreiz.»«Zaļo lapu» Informācijas daļas vadītāja Anita Vītola atzīst, ka šāda problēma patiešām pastāv.«Mēs numurus iepērkam no «Lattelecom», savukārt viņi dažādos rajonos maina līnijas. Līdz «Zaļajām lapām» šī informācija nenonāk. To uzzinām tikai nākamajā gadā, kad atkal iepērkam jaunos numurus,» stāsta A.Vītola. Aktualizācija notiek reizi gadā, bet informācija mainās biežāk.Izmaiņas rodas arī, kad nemaksāšanas gadījumā «Lattelecom» saviem klientiem atslēdz tālruņus, turklāt notiek pāriešana uz astoņu zīmju numuriem, kā arī uzņēmumi maina statusu.A.Vītola iesaka izmantot visjaunāko grāmatu. Var ielūkoties portālā www.zl.lv , kur atrodami arī jaunie numuri. Tos noskaidrot iespējams arī uzziņu dienestā, bet tas ir maksas pakalpojums.Ja radušies kādi jautājumi, pamanīts neeksistējošs vai mainīts numurs, jāziņo pa tālruni 7770790.«Labāk, ja cilvēki ievērojuši un zina konkrētu gadījumu, tad mēs varam reaģēt. Datu bāzes dinamika mainās par 25 procentiem gadā. Tas ir daudz, un, pretēji gaidītajam, šis rādītājs nemazinās,» tā A.Vītola.Viņa stāsta, ka iedzīvotāji zvana katru dienu, raksta arī e-pasta vēstules vai sūta faksus. Nereti uzņēmumi piesaka izmaiņas. Tās tiek veiktas portālā, savukārt grāmatā parādās nākamā gada izdevumā. «Zaļās lapas» sekojot līdzi izmaiņām, tāpēc informācija tiekot aktualizēta visu laiku.

Pievieno komentāru

Citas ziņas