Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas drīkst tirgot izlejamo alu?

Savlaicīgi domājot jau par nākamo vasaras sezonu jelgavniece Līva jautā, vai uzņēmumam nepieciešama speciāla atļauja, ja tas vēlas tirgot izlejamo alu un pašu gatavotas uzkodas. Savukārt Ilzei interesē, vai Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) reģistrē uzņēmumu, kam nav pastāvīgu telpu.

Kā liecina PVD interneta mājas lapā atrodamā informācija - dienesta Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu uzraudzības sektora vadītājas Aijas Melngailes skaidrojums, saskaņā ar Pārtikas aprites uzraudzības likuma 5.panta prasībām minētajā gadījumā viesu namam tikai jāreģistrējas Pārtikas un veterinārajā dienestā kā sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam. Citas obligātas prasības speciāliste nemin.Ilze vēlas arī zināt, vai valsts galvenais pārtikas aprites uzraudzības dienests atzīst divus uzņēmumus vienās telpās. Firma vasaras periodā gatavojas sniegt ēdināšanas pakalpojumus.PVD Uzņēmumu atzīšanas un reģistrācijas daļas vadītāja Ingrīda Sproģe informē, ka, nezinot konkrētos apstākļus, uz šo jautājumu grūti viennozīmīgi atbildēt.«Pārtikas aprites uzņēmumu nepieciešams reģistrēt arī tad, ja tas atrodas nomātās telpās, kā arī, ja tā organizācijai vispār nav nepieciešamas telpas,» kā piemērus viņa min pārvadāšanas pakalpojums, mobilo tirdzniecību, vairumtirdzniecību bez uzglabāšanas un starpniecību.Par sabiedriskās ēdināšanas organizāciju vasaras periodā - tas varētu būt sezonas tipa ēdināšanas uzņēmums. Par prasībām, kas tādam izvirzītas, visdrošāk būtu konsultēties PVD pārvaldē attiecīgajā rajonā, kur plānots veikt šo darbību.

Pievieno komentāru

Citas ziņas