Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kopā pavadītas 50 skaistas vasaras 1

«Nu, sapas mums riktīgi! Paskat, ko horoskopos atradām par mūsu zīmēm: «Vēzis Jaunavai ir laimīgs atradums. Viņiem daudz kopīga un maz domstarpību. Šeit valda lietišķa gaisotne, reāli plāni un praktiskas darbības», smej Olga Kuršinska, mēģinot īsos, zvaigznēs meklētos vārdos raksturot savu un Jāņa zelta laulību.

Līdzīgi kā pirms gadiem 50, šodien to svinēt sanāks paši tuvākie cilvēki. Valdīs prieks, dzirksteļos enerģija, rotās smaidi un daudz mīļuma - tieši šādu pirmo iespaidu atstāj cienījamais pāris, ko pazīst teju visa Jelgava. Zīmīgi, ka vēl pēc daudziem gadu desmitiem, viņus uzrunā par jaunlaulātajiem.Ieskatījās Annu dienāTajā 1958.gada vasarā viss notika ļoti ātri. Olgai Annu dienā sešos no rīta bija sarunāts doties lasīt mellenes. «Ko tu viena brauksi? Paaicini līdzi kaimiņu!» ieteikusi mammīte. Meita paklausīja. Kaimiņš bija Jānis.«Tā mēs aizbraucām, bet visi domāja, ka man čalis līdzi. Melleņojām, melleņojām līdz 30.augustā svinējām kāzas,» kā vakardienu atceras Olga, uz ko Jānis vien trāpīgi nosaka: «Nu, patikšana jau bija, bez tās būtu nogājis malā!»Turpmākā dzīves skreja jaunajai ģimenei izvērtās stabili strauja un raiba - galvenais darīt un būt visā iekšā! Kamēr Jānis savus darba gadus (kopā 40) atdeva Cukurfabrikai un Lauktehnikai, viņa kundze strādāja dzīvokļu pārvaldē, desmit gadus vadīja Jelgavas rajona Dzimtsarakstu biroju, tikpat ilgi darbojās Cukurfabrikas laboratorijā un Tirdzniecības pārvaldē, līdz pēdējos desmit gadus - pilsētas kultūras namā par dežuranti.«Vai dieniņ! Apmeklēti visi teātri un pasākumi,» dzirkstī Olga, piebilzdama, ka vēl joprojām viņi kopā turpina aktīvu sabiedrisko dzīvi - kur vien kas pilsētā notiek, zelta pāris gatavs iet un piedalīties. Jānim gan tuva arī klusā rosība.«Man prieks, ka dienā saule spīd, bet naktī - mēness. Patīk daba, kaķi, putni, uzrunāju un sasveicinos ar katru suni, kas nāk priecīgs pretī, asti luncinādams. Citi droši vien domā, ka vecais nojūdzies!» nosmej kungs.Ģimene vienmēr blakusNeskatoties uz dažbrīd drūmo ekonomisko situāciju, jau vairāk nekā desmit gadus pensijā esošais pāris nečīkst un ir pilns optimisma. Olga un Jānis atklāj, ka gandarījumu gūst gan atbalstošā un vienmēr klātesošā ģimenē, kas sakuplojusi diviem bērnu, četriem mazbērnu un diviem mazmazbērnu zariem, gan mazdārziņš, kurā pāris rosās jau 40 sezonas un nedomā mest pie malas. Ziemā, kad laiks plūst nesteidzīgāk, viņi labprāt dodas pastaigās, un vienmēr cītīgi seko līdzi valstī notiekošajam.«Pārdzīvojam, ka bardaks politikā, bet uz vēlēšanām un referendumiem jādodas - tautai jāiet palīgā!» pārliecināts Jānis. Tagad sirds sāp par karu Gruzijā. Nu, kāpēc bija jābombardē? - neizpratnē teic kara šausmas piedzīvojušais kungs.Visa pamatā ir darbsUn tomēr - kur slēpjas pāra laimīgās laulības atslēdziņa? Ikdienas pieradumā? Gadu pieslīpējumā? Droši vien to ietekmē daudzi faktori. «Nevajag lamāties un strīdēties. Un darbs jāmīl, tad neatliks laika kašķus meklēt. Nevar būt godkārīgs un egoists, kas iedomājas, ka tikai viņš ir darītājs, bet otrs - nulle. Es nekad nestiepju lūpu, ja trauki jānomazgā vai kartupeļi jāmizo, bet cits atsakās. Ir arī tādi, kas noņemas ar dzeršanu - tā šī plaisa rodas,» pārliecināts Jānis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

???

Vai nu savu dēlu blakus paņēmusi....vai gadu starpība milzīga

pirms 10 gadiem, 2008.08.30 11:16

Citas ziņas