Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krāsainie dejotāji

«Bērni te palēnām izaug. Kad trīs gadu vecumā viņi atnākuši, ir jāizaudzina,» teic deju kolektīva «Vēja zirdziņš» vadītāja Alda Skrastiņa, kas to «diriģē» jau kopš dibināšanas dienas 1992.gadā.

Sākumā viņa kolektīvu vadījusi viena, tad palīgā nākusi Liāna Krūmiņa, pēc tam atkal bijis jātiek galā pašai, bet patlaban darbā ar rakariem Aldai palīdz Guna Trukšāne. «Vienam ir grūti, bet kopā - vieglāk. Guna ir laba repetitore. Viņai izdodas parādīt kustības, ir pedagoģiskā pieredze,» vērtē A.Skrastiņa. Pirmajās klasēs - ļoti centīgiKatrai grupiņai Alda izvēlējusies citu krāsu. «Tā jautrāk. Viņi ir pieraduši - katram tā ir sava. Sākumā bija tikai trīs grupiņas - sarkanā, pelēkā un zaļā, bet nu jau ir septiņas,» stāsta vadītāja. Reiz divas grupas - dzelteno ar balto - nācies apvienot, un tā radusies zelta.Četrus un piecus gadus vecie bērņuki piektdienās pie pasniedzējas Katrīnas Martinsones apgūst klasisko deju baleta nodarbībās. A.Skrastiņa atceras, ka notikušas dziedāšanas nodarbības pie Santas Saknes.«Tas palīdzēja saklausīt ritmu. Jo bērni iemācās klausīties, dzirdēt mūziku. Arī vecākiem patīk, ja mazie gūst kaut ko vairāk,» vērtē Alda. Ir dažādi aktiermeistarības vingrinājumi, lai saprastu, ka uz skatuves jāiejūtas arī tēlā.Uguntiņas dancotāju acīs ir ļoti dažādas. Trīs un četrus gadus vecos mazuļus uz dejošanu atved vecāki, bet līdz 1.klasei parasti bērns ir izlēmis, ko īsti vēlas. Mācoties 1. - 4.klasē, viņi ir ļoti centīgi - dara visu, lai tiktu paslavēti, dabūtu uzlīmīti par labu darbiņu. Savukārt 5. - 7.klases audzēkņiem pusaudžu vecumā gribas paslinkot. Vai apmeklēt vēl kādu pulciņu - mākslas vai mūzikas skolu, peldēšanu, basketbolu vai futbolu.Nav viegli«Bērniem svarīgs ir kolektīvs, jo, manuprāt, mācīties latviešu deju viņiem neliekas nekas ļoti prestižs. Sarīkojumu deju popularitāti vairoja arī TV šovs «Dejo ar zvaigzni». Taču mums ir kolektīvi braucieni, koncerti, kopīgas ballītes,» stāsta Alda, atklājot, ka «Vēja zirdziņam» ir divas obligātās ballītes - Ziemassvētkos un dzimšanas dienā maijā - kad sanāk visi kopā, arī vecāki.Dejošana nav viegls darbs. Arī gatavošanās un piedalīšanās dziesmu un deju svētkos...Plašāk A.Skrastiņas stāstījumu par «Vēja zirdziņa» dalībnieku ikdienu un nebūt ne vieglo ceļu uz panākumiem lasiet trešdienas, 5.novembra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas