Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kur pagalmā novietot auto? 25

Jadvigas kundze no Mātera ielas 23.nama «Ziņām» lūdz vēlreiz izskaidrot, kāda ir kārtība, lai daudzdzīvokļu nama pagalmā novietotu automašīnas. «Tās stāv uz koku saknēm, zālienā, saliek arī pie ieejas tā, ka nevar piebraukt nedz ātrā palīdzība, nedz ugunsdzēsēji!» noraizējusies Jadviga. Par situāciju Mātera ielas 23/25 māju pagalmā Jelgavas Pašvaldības policija jau ir informēta, bet šonedēļ inspektori atkal devās to pārbaudīt.

Kā, citējot Jelgavas pašvaldības saistošos noteikumus, zina teikt Pašvaldības policijas priekšnieka palīdze juridiskajos jautājumos un sabiedriskajās attiecībās Inga Badune, sabiedrisko apstādījumu teritorijās mūsu pilsētā aizliegts novietot transportlīdzekļus zālienos, kā arī tuvāk par 2,5 metriem no kokiem un pusotru metru no krūmiem, izņemot vietas, kur ir ierīkotas stāvvietas vai ielu brauktuves.Jelgavas Pašvaldības policijas Patruļpolicijas nodaļas priekšniece Irēna Berkolde gan atzīst, ka reālās situācijas likumsargiem nereti rodas grūtības mašīnas saimniekam pārmest noteikumu neievērošanu, jo zem riteņiem zāliena nemaz nav. Pirms pieciem gadiem tas varbūt tur bijis, bet autovadītāji to izbraukājuši. «Tādās reizēs sodu piemērot nevaram,» atzīst I.Berkolde.Kā risinājumu policisti rosina māju apsaimniekotājus sakārtot namu tuvumā esošos zālienus, iesēt jaunus, norobežot. Tad, tiklīdz automašīna iebrauks atjaunotajā laukumā, tās īpašniekam nāksies maksāt sodu.I.Badune piebilst, ka par saistošo noteikumu neievērošanu vainīgās fiziskās un juridiskās personas soda administratīvi. Protokols tiek nosūtīts izskatīšanai Jelgavas domes Administratīvajai komisijai.Noteikumi paredz, ka pārkāpuma izdarīšanas vietā bez protokola sastādīšanas, izsniedzot kvīti pārkāpējam, var uzlikt naudas sodu līdz 10 latiem, bet, sastādot administratīvā pārkāpuma protokolu, var piemērot naudas sodu līdz 50 latiem.Policijas darbinieki arī atgādina, ka šoferīšiem prātā jāpatur arī Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.¹⁰ pantā minētā «Apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšana», kuras kontrole arī ietilpst Pašvaldības policijas kompetencē.Iedzīvotāji par katru pamanītu pārkāpumu aicināti vērsties jebkurā diennakts laikā Jelgavas Pašvaldības policijas dežūrdaļā Mazajā ceļā 3 vai zvanīt pa tālruni 63028550.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

Jelgavnieks

Laiks mainīt domāšanu!
Arī daudzdzīvokļu māju pagalmi ir privātīpašums - dzīvokļu īpašnieku īpašums. Atcerēsimies, ka māju iekšpagalmus neuztur pilsētas Dome. NĪPs par pagalmu seguma remontu prasa naudu no iedzīvotājiem.
Pašvaldības policijai, iebraucot daudzdzīvokļu namu pagalmos, ir jāatceras ka tā atrodas privātīpašumā, nevis pilsētas (sabiedriskajā) teritorijā.
Jautājums, kur īpašnieki turēs savas automašīnas, cik tuvu durvīm, vai uz zālītes u.t.t. ir jāizlemj pašiem īpašniekiem - jādibina dzīvokļu īpašnieku biedrības un par savu māju un savu pagalmu rūpējas pašiem.

pirms 8 gadiem, 2009.11.12 23:26

Greex

Kādreiz jautājumu par stāvvietu īpašnieku atbildību pētīja "Vakara Ziņas" un nāca pie secinājuma, ka stāvvietu īpašnieki juridiski ne par ko neatbild. Vārdu sakot - ja naktī garāmejošs jauniešu bariņš pārlidina tukšu pudeli pār stāvvietas sētu un izsit kādam auto logu, stāvvietas īpašniekam nav jāsedz autoīpašniekam zaudējumi.
Centrā varētu būt problēmas ar stāvvietām, toties Asteru ielā maijā man pat piedāvāja īrēt garāžu par Ls 40 mēnesī.

pirms 9 gadiem, 2008.10.05 11:47

kakaa

centrs. ir staavvieta pie viesniicas, tachu tur pirmkārt nav vietas un otrkart, negrasos maksāt naudu par staavietu, kuras iipashnieki neparko neatbild(es pielauju, ka ta ir). cik reizes tur nav bijushi izsisti stikli, nolauzti spogulji.

pirms 9 gadiem, 2008.10.03 12:41

Laima

Pie nama Pērnavas ielā 20 iedzīvotāji novieto savas automašīnas blīvā rindā pretī dzīvojamai mājai perpendikulāri iebrauktuves malai. Starp mašīnām un mājas ieejām paliek apmēram automašīnas platums.Ieeja mājā atrodas tieši pie šīs spraugas. Gājējiem regulāri jābēg no garām ātri braucošajam mašīnām. Brīnums, ka vēl nav sabraukts neviens bērns, kuri arī mīl zibenīgi izskriet tieši uz iebraucamā ceļa.

pirms 9 gadiem, 2008.10.03 12:31

kakaa

Greex a kur jelgavaa ir staavietas? :)
pie manas maajas, cik zinu, vietu nav.

pirms 9 gadiem, 2008.10.03 09:34

ES

Daži secinājumi par situāciju:
Jau pirma gada tika veikta parakstu vākšana par ierobežojumu noteikšanu minētās mājas pagalmam par iedzīvotāju auto minētajā pagalmā. Uz šo rītu- vēl nekas nav padarīts! Un netiks arī, jo:
a) visapkārt atrodas studentu kopmītnes. Studenti nav vairs tie nabadzīgie autobusu un vilcienu kupeju šturmētāji, bet savus golfus un auģikus novieto tur, kur atodas mazākā, šaurākā vieta..respektīvi pretīm kojām daudzdzīvokļu namu pagalmā, tomēr drošāk, nekā novietot savu korodēto auto kaut kur pie Elvi veikala.
b) paši mājas iedzīvotāji novieto savus auto tā, kā tikko būtu dabūjuši tiesības! Pirms gada man pašam, izbraucot no stāvvietas sanāca 'sabučoties' ar kādas padzīvojušas kundzes auto bamperi, jo (lai piedod daiļais dzimums)tādu stulbuma paraugu- likt savu auto uz brauktuves, ja brauktuves platums nav ne 3 metri ir ne tikai stulbi, bet saskaņā ar Ministru kabineta 29.06.2004. noteikumiem Nr. 571 Ceļu satiskmes noteikumi 136.2.punktu-
citās vietās, kur stāvošs transportlīdzeklis neļauj braukt (iebraukt vai izbraukt) citiem transportlīdzekļiem vai traucē gājēju pārvietošanos.- arī pretlikumīgi!

Vienīgais glābiņš ir tikai cerēt uz apsaimniekotāju 'attapību' bedu vairošanas un pagalma nopludināšanas jautājumā. Vasaras viducī parādījās cerība uz sakārtotas brauktuvi, lai vismaz sieva no rīta var izbrist pagalmu ceļā uz darbu. Pus dienā ceļš tika saremontēts- pareizāk imitējot kurmju darbības turpat zālienā, tika nolīdzinātas un aizbērtas bedres ar granti. Rezultāts vēl vakar pārrodoties mājās- bedres un peļķes, ka jāpārdomā gumijnieku iegādes nepieciešamība. Truklāt uz ceļa viena putra no dāsnās grants kravas.
Laikam jāmet darbs pie malas un jāsāk pašam apsaimnokot savs pagalms, kā nekā- maksa par apsaimniekošanu tikai aug!

pirms 9 gadiem, 2008.10.03 09:29

dobelniece

Es pati šajā pagalmā dzīvoju, un arī esmu sašutusi, jo ja vasarā vēl bija kur nolikt mašīnu, tad tagad, kad ir sācies skolas laiks, iebraucot pagalmā dažreiz nākas sēdēt mašīnā un gaidīt kamēr atbrīvosies kāda vieta mašīnai. Šajā pagalmā liek mašīnas, kuriem nav slinkums, jo kā nekā pats centrs un uz maksas stāvvietu neviens nebrauks. Jelgavas dome ir sagatavojusi rīkojumu, lai līdz 1. oktobrim uzliktu zīmi "privātīpašums", kurai nav īpašas jēgas, bet protams tā vēl joprojām arī nav uzlikta.

pirms 9 gadiem, 2008.10.03 08:41

Greex

Pagalmos vispaar vajadzeetu aizliegt auto staaveeshanu ilgaak par pusstundu-stundu. Apnikushi tie utubungas, kam nav naudinjas staavvietai un kuru deelj, lai izkrautu mashiinu, naakas vai nu uz 10-20 minutem aizsprostot celju visiem paareejiem, vai arii stiept kravu gandriiz vai kvartaala attaalumaa. Bet nu sho probleemu pilseetaa laikam reaali saaks risinaat tikai tad, kad kaadaa pagalmaa samesto shrotu deelj kaut kur netiks klaat ugunsdzeeseeji.

pirms 9 gadiem, 2008.10.02 23:26

skudrinieks2

Ir drusku stulbi ! pilni pagalmi sadzīti krustām šķērsām un uz zāles stāv lai izbrauktu braukā pa bērnu laukumiem !

pirms 9 gadiem, 2008.10.02 22:33

labais

tu Lamata , pa zobiem negribi
tu mazāk *** te pa 5Ls /L
x zaļais atradies,tad labāk ej uz mežu un vaktē tur,lai nepiegružo ,nolāpītais dabas draugs , piekāšu tādus kā tu,godmaņa roklaižas

pirms 9 gadiem, 2008.10.02 22:25

kukū 2

Normālās Eiropas valstīs cilvēki lepojas, ka viņu māju pagalmos aug simtgadīgi koki, jo tos nevar nopirkt ne par kādu naudu, bet pie mums pa visu pilsētu tikai dažus tādus var atrast.

pirms 9 gadiem, 2008.10.02 22:15

lamata

Jā,drausmīgi dzīvojam,katram ,,s-am,, sava mašīna!Kādas šausmas!Induvidālo mašinu lietotājiem vajag benzīnu pa 5Ls litrā un Valstij kontroli par degvielu!Tad būs viss OK ar dabas pie***ējiem!

pirms 9 gadiem, 2008.10.02 22:05

lamata

Jā,drausmīgi dzīvojam,katram ,,s-am,, sava mašīna!Kādas šausmas!Induvidālo mašinu lietotājiem vajag benzīnu pa 5Ls litrā un Valstij kontroli par degvielu!Tad būs viss OK ar dabas pie***ējiem!

pirms 9 gadiem, 2008.10.02 22:04

Oskars

Nevajadzeja norobežot to stāvietu pie autostacijas, kur vareja nolikt ap 30 mašīnam, bet nee kadam nepatika un uzlika barģūras. Tāpec arī visi liek sētā!

pirms 9 gadiem, 2008.10.02 22:04

lamata

Jā,drausmīgi dzīvojam,katram ,,s-am,, sava mašīna!Kādas šausmas!Induvidālo mašinu lietotājiem vajag benzīnu pa 5Ls litrā un Valstij kontroli par degvielu!Tad būs viss OK ar dabas pie***ējiem!

pirms 9 gadiem, 2008.10.02 22:03

seee

tiešām.. Nu kur tad lai liek auto? stāvlaukumos? nu tādi parasti atrodas vismaz 5 min gājienā no mājām.. Un kuram gan negribas no rīta ilgāk pagulēt tās 5 min, un uzreiz iekāpt mašīnā, nevis pa lietu un aukstumu vilkties uz stāvlaukumu, kurš protams nav par velti.. KAd koki tika stādīti, par auto neviens nedomāja, bet situācija mainās.. slinkums jau tas ir, bet nu tad maizi ar nepirksim veikalā, bet paši cepsim..

pirms 9 gadiem, 2008.10.02 21:35

kakaa

kukū nevajag pārspīlēt - vajag gan rotalju laukumu, gan staavlaukumu.
tev laikam nav auto.

pirms 9 gadiem, 2008.10.02 20:53

labais

cik labi ,ka man ir personīgā māja :p
apskaužu jūs dzivokļniekus ar savām problēmām :D :))))

pirms 9 gadiem, 2008.10.02 20:33

kukū

Jā, diemžēl mašīna pie mums vēl jo projām ir viss - draudzene, dzīvesbiedre, mīļotā, kura ir jālolo,jābaro un īpaši jāaprūpē. Un šiem cilvēkiem vairs nevajag ne bērnu rotaļu laukumus, ne atpūtas zonu, ne zālājus un kokus. Ak, kungs, cik tālu esam nodzīvojušies!

pirms 9 gadiem, 2008.10.02 20:07

Citas ziņas