Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palīdz minimāli, alternatīvo apkuri ierīkot neļauj 6

Pensionārs Pēteris no Meiju ceļa 40.mājas «Ziņām» jautā, «kurš kantoris Jelgavā dod atļauju dzīvokļu apkures konvektoru vietā likt radiatorus, turklāt neierobežotā daudzumā». Kungs raksta, ka viņš nesūkstītos, ja apkures izmaksas nebūtu tik augstas.

Pērn novembrī viņš par kvadrātmetra apsildi maksājis 1,22 latus, decembrī - 1,37, janvārī - 1,42, februārī - 1,1, bet martā - 1,24 latus. «Kā lai dzīvoju, ja mana pensija ir 116,68 lati mēnesī?» tā jautā lasītājs.Dzīvokli no centrālapkures atslēgt neļaujKā skaidro Jelgavas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Vilis Ļevčenoks, ēka ir visa māja, nevis tikai dzīvoklis, kas ir vien domājamā daļa no visas būves.«Tādēļ atbilstoši Enerģētikas likuma 52.pantam daudzdzīvokļu namā atsevišķs dzīvoklis nevar tikt atslēgts no centralizētās siltumapgādes, jo mājas kopīgā siltumapgādes sistēma ir nobalansēta, lai siltuma plūsma ēkā būtu vienmērīga,» uzsver V.Ļevčenoks.Ja atsevišķu dzīvokli izslēdz no šīs sistēmas, pēc pašvaldības izpilddirektora vietnieka teiktā, tiekot izjaukta siltuma plūsma stāvvados, un atsevišķos dzīvokļos apkures sezonas laikā kļūst siltāk, bet citur - vēsāk.Alternatīvā apkure - tikai visai mājaiApkures konvektorus var mainīt, šo darbu saskaņojot ar nama apsaimniekotāju.«Jauno radiatoru jaudai jābūt tādai pašai kā vecajos, lai neveidotos disbalanss mājas siltumapgādes sistēmā,» skaidro V.Ļevčenoks.Viņš uzreiz arī piebilst, ka radiatoru nomaiņa gan dod lielāku siltuma efektu, taču siltuma izmaksas nemazina. Jo pašlaik maksa par apkuri tiek aprēķināta, kopējo ēkas siltuma patēriņu proporcionāli sadalot uz mājas kvadrātmetriem.Siltumenerģijas izmaksas samazina visas mājas energoefektivitātes palielināšana, piemēram, to siltinot, nomainot logus vai veicot citus pasākumus.Tomēr jāpiebilst, ka Enerģētikas likuma 50.pants nosaka - māja kopumā var izvēlēties izdevīgāko siltumapgādes veidu un atteikties no centralizētās siltumapgādes sistēmas. Taču šajā gadījumā jābūt vienotībai dzīvokļu īpašnieku vidū, turklāt pirms atteikšanās jābūt skaidrībai par jauno siltuma nodrošinātāju. Pabalsti daudz nepalīdzMinētais pensionārs, kā informē pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta, šogad ir vērsies Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē un saņēmis pabalstu komunālo rēķinu apmaksai par pirmo pusgadu. Sešu mēnešu laikā pabalsta summa nedrīkst pārsniegt 70 latus, ko kungs arī dabūjis.Meiju ceļa 40.mājas apsaimniekošanas firmas SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» tehniskais direktors Uldis Lazdiņš «Ziņām» atklāja, ka četru dzīvokļu divstāvu namā katrs miteklis ir ap 52 kvadrātmetru plašs. Pēc vienkāršiem aprēķiniem secināms, ka ar 70 latu pabalstu pensionārs nav vārējis apmaksāt pat siltuma rēķinu par janvāri, kad tas bija nepilni 74 lati. Līdz pavasarim pensionāram ar 117 latu pensiju jāprot gan izdzīvot, gan nomaksāt vairākus simtus latu par apkuri. Pašvaldībā atzīst, ka diemžēl lielāku atbalstu sniegt par komunālajiem pakalpojumiem nav iespējams.No 1.jūlija šo pabalstu var saņemt par otro pusgadu. Vēl Pētera kungam ir iespēja pretendēt uz vairākiem pabalstiem, kas gan saistīti ar ārstēšanas izdevumu segšanu, piemēram, medikamentu iegādei.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

444

Toties Rāviņam un visiem domes darbiniekiem pieliek pie algas 15 %.
Lai nesanāktu ar kādreiz šiem kampējiem dzīvot zem visdārgākā pasaules Dienvidu tilta ...

pirms 10 gadiem, 2008.07.03 10:21

miks

drausmas, ko dara ar pensionāriem, nākamais ceļš cilvēkam būs dzīvot mežā zem egles, murgs, kas notiekas brīvajā Latvijā.

pirms 10 gadiem, 2008.07.03 08:39

NUKA

Kads absurds, nevar katra maja katrs dzivoklis darit ko grib.

pirms 10 gadiem, 2008.07.02 22:32

...kad beigsies ņirgāšanās par Latvijas visu vecumu un dzimumu iedzīvotājiem???????

pirms 10 gadiem, 2008.07.02 13:20

klinta

pensionārus un nabagmāju - mūsu valsts politika

pirms 10 gadiem, 2008.07.02 13:19

ralfs

kaut kāds absurds, kas ir iespējams tikai šinī valstī...

pirms 10 gadiem, 2008.07.02 11:48

Citas ziņas