Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par gāzi var maksāt arī pa mēnešiem 3

Skaidrītes kundze no Lielās ielas 25 Jelgavā «Ziņām» stāsta, ka no uzņēmuma «Latvijas gāze» saņēmusi rēķinu, kurā noteikta par gāzi maksājamā summa nākamajiem 12 mēnešiem. Iepriekšējos gados bijusi iespēja maksāt atsevišķi par katru nākamo mēnesi, bet tagad liekot norēķināties uzreiz par nākamajiem četriem mēnešiem, tādējādi gada avansa maksājumu sadalot trīs daļās, vai arī par visiem nākamajiem 12 mēnešiem uzreiz. «Man par četriem mēnešiem sanāk 30 latu, tā ir liela nauda pensionāriem,» viņa teic, ka ērtāk būtu, kā ierasts, maksāt par katru mēnesi.

Uzņēmums «Latvijas gāze» skaidro, ka pēc noteiktā 12 mēnešu norēķinu perioda beigām klients pa pastu saņem skaitītāja rādījumu nolasīšanas kartīti, kurā norādītajā datumā ir jāieraksta skaitītāja rādījums, kas atspoguļo faktisko dabasgāzes patēriņu iepriekšējos 12 mēnešos. Aizpildīto kartīti nosūta atpakaļ «Latvijas gāzei». Mājsaimniecības un uzņēmumi, kas gadā patērē līdz 25 000 kubikmetru dabasgāzes, norēķinās pēc izlīdzinātā patēriņa principa. Izlīdzinātais mēneša patēriņš tiek noteikts vienreiz gadā nākamajiem 12 mēnešiem un aprēķināts pēc klienta iepriekšējo 12 mēnešu faktiskā dabasgāzes patēriņa, kas sadalīts 12 vienādās daļās. Nākamajā periodā klients katru mēnesi apmaksā konstantu kubikmetru skaitu, neskatoties uz reālo dabasgāzes patēriņu attiecīgajā mēnesī. Pēc perioda beigām klients nodod skaitītāja rādījumus un tiek izveidots patēriņa pārskats par 12 mēnešiem. Vadoties no reālā dabasgāzes patēriņa iepriekšējā periodā, izlīdzinātais mēneša patēriņš vai nu tiek koriģēts, vai atstāts nemainīgs.Ja reālais patēriņš periodā ir bijis mazāks nekā iepriekš noteiktais, tad nākamā perioda pirmajos mēnešos var neveikt maksājumus pārmaksātās summas apmērā, bet, ja reālais patēriņš ir lielāks, starpība jāpiemaksā norādītajā termiņā.«Latvijas gāzes» preses sekretārs Vinsents Makaris skaidro, ka šī kārtība - maksāt par katru mēnesi - nav mainījusies. Kā līdz šim, klients var norēķināties gan par katru nākamo mēnesi, gan par visiem nākamajiem 12 mēnešiem. Tomēr kā jaunumu un ērtību klientiem, kuriem gāzes gada patēriņš ir virs septiņiem kubikmetriem, uzņēmums ieviesis iespēju par gāzi maksāt biežāk nekā reizi mēnesī un retāk nekā reizi gadā - ik pēc četriem mēnešiem.V.Makaris norāda, ka klientiem, kas iepriekšējos gados maksājuši tikai reizi 12 mēnešos par visu gadu, nemaz nav nosūtītas kvītis mēneša maksājuma iespējām. Viņi aicināti norēķināties vai nu atkal avansā par visu nākamo gadu, vai arī par ceturkšņiem. Taču tas nenozīmē, ka iespējas maksāt par katru mēnesi nav - zvanot uz Kontaktu centra telefonu 155, var pieteikt, lai uzņēmums atsūta arī rēķinu, kas sadalīts 12 maksājumos. Arī Skaidrītes kundzei no Lielās ielas tuvākajās dienās tikšot piesūtītas kvītis, kas samaksājamas nevis reizi četros vai 12 mēnešos, bet katru mēnesi. Jāpiebilst, ka atkarībā no gāzes patēriņa klienti iegūst arī atlaidi par maksājumiem. Piemēram, ja gada laikā izlieto no septiņiem līdz 10 kubikmetriem gāzes un par to maksā reizi gadā, piemērojamā atlaide ir 1,76 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kamilla

"Kā līdz šim, klients var norēķināties gan par katru nākamo mēnesi . . ":
tad kāpēc, ja es maksāju par katru mēnesi par konkrētajā mēnesī patērēto, un pēc tam nosūtu viņiem to salīdzināšanas kartīti, man atsūta aprēķinātu vidējo gada patēriņu un kaut kādu parādu vai pārmaksu???
Man taču nav ne parāda, ne pārmaksas!!! Norēķinos par katru mēnesi konkrēti!

pirms 9 gadiem, 2009.05.15 13:01

kate

Pamegini tik 1 men. nesamaksat ,tad uzreiz citi% !!!

pirms 9 gadiem, 2009.05.15 11:15

www

Ak, šausmas, kāda liela atlaide! LG bankrotēs!

pirms 9 gadiem, 2009.05.15 10:33

Citas ziņas