Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par novecošanu un stereotipiem

Tulpes un rozes. Bučas. Pagatavotas vakariņas. Smaids un apskāviens - daļa no Starptautiskās sieviešu dienas atribūtikas, kas gadu gaitā mainījusi vēsturisko nozīmi, piedzīvojusi zelta laikus, knapi vilkusi dzīvību, nu piedzīvo augšāmcelšanos.

Stāsts gan nav par svētkiem, bet to galvenajām varonēm, kam šajā un visās pārējās dienās būtu jāpiedzīvo sajūta - esmu īpaša, mīlēta un skaista. Jā, jā - arī tām, kam laika skaitītājs savā kladītē ievilcis vairāk nekā 40 svītriņu.«Tā ir tikai spēle ar skaitļiem - nekādā gadījumā nevajadzētu uztraukties un baidīties no cipariem,» mudina psiholoģe Ilze Āna.Vai baidāmies? Kompānijas «Dove. ProAge» pētījums, Latvijā aptaujājot vairāk nekā tūkstoti daiļo būtņu virs 40 gadiem, piekrītoši māj ar galvu.Stereotipu varā«Pozitīvi pret novecošanu» ir kampaņa, kuru «Dove. ProAge» rīko, lai veicinātu attieksmi pret vecumu - no noraidošas un negatīvas uz pozitīvu un cildinošu -, cenšoties ziņot sievietēm, ka no novecošanas nav jāizvairās par katru cenu, jo tā ir daļa viņu skaistuma. Apsveicami, bet nebūs viegli, jo stereotipu un mūsdienu komercializācijas celtie mūri ir ļoti biezi.«Sabiedrībā pašlaik valda jaunības un spēka gadu šovinisms. To uztur nevis pieprasījums darba tirgū, bet līdzekļi, kas reklamē ārējo, fizisko, ķermenisko skaistumu, ka šķietamo jaunību spēj nodrošināt kosmētika, plastiskā ķirurģija, uztura piedevas, slaidums un tauku atsūkšana. Metodes no spēka pozīcijām,» atzīst I.Āna, akcentējot, ka svarīgākais nav ārēji redzamais.«Dzīve ir progresējošs attīstības process, bet tāda nav fiziskā, ķermeniskā attīstība. Tā, sasniegusi pilnbriedu, slīd uz leju. To zina visi, tāpēc runājam par novecošanu, veselības problēmām, krunciņām un izmainītu ķermeņa uzbūvi. «Knifs» slēpjas garīgajā attīstībā, kas ir galvenā un nekādi nav saistīta ar iegūto izglītību. Jo vairāk gadu, jo vairāk iespēju kļūt pilnīgākam. Šajā procesā nav nobeiguma! Patiesais, viedais skaistums slēpjas iekšienē,» pārliecināta psiholoģe, norādot, ka tas noteikti parādīsies arī uz āru. Neticiet? Pavērojiet sevi spogulī, piedzīvojot dažādus dvēseles noskaņojumus!Zoss ar pelikāna knābiKā apzināties savu skaistumu un pievilcību? Pirkt jaunus tērpus, mainīt matu griezumu vai veikt plastiskas korekcijas? Turklāt sabiedrībā stingri iesakņojies skaistuma etalons, kas nosaka, cik centimetru kurā vietā jābūt.Plašāk par šo tēmu - sestdienas, 8.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas