Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par ūdeni samaksāts citu vietā? 3

Pļavu ielas 12.mājā ir astoņi dzīvokļi, un katrā uzlikts individuālais aukstā ūdens skaitītājs.

Līdz pat pagājušā gada septembrim nama iedzīvotājiem bija skaidrs - katru mēnesi jāmaksā par iepriekšējā patērēto ūdeni, jo kubikmetri tiek precīzi uzskaitīti un rādījumi akurāti atspoguļoti dokumentos. Taču nebūšanas sākās, kad aizmāršības vai citu iemeslu dēļ kāda dzīvokļa saimnieks neiesniedza datus par izlietoto ūdeni.Ministru kabineta noteikumi paredz, ka tādos gadījumos rēķinā maksa jānosaka, ņemot vērā pēdējo trīs mēnešu vidējo skaitli. Tomēr ēkas apsaimniekošanas uzņēmums SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (NĪP) rīkojās tikai pēc sev vien zināmiem normatīviem un nolēma, ka šim dzīvoklim par septembri nebūs jāmaksā vispār. Tādējādi mājas kopējais ūdens patēriņš izrādījās lielāks nekā individuālo skaitītāju kopsumma. Lai naudu iekasētu par visu, NĪP izlēma pārējiem septiņiem dzīvokļiem piemērot noteiktu koeficientu, lai segtu maksu par pārtēriņu. Jo lielāks bijis miteklī izmantotais ūdens daudzums, jo vairāk jāmaksā par «pazudušo», kopējā skaitītājā reģistrēto. Iedzīvotāji būtu mierā, ja vien nākamajā mēnesī būtu veiktas korekcijas un pārmaksātā summa no viņu kārtējiem rēķiniem atņemta. Tomēr, kaut arī dzīvokļa saimnieki par iepriekš izlieto ūdeni samaksāja ar mēneša kavēšanos, pārējiem mitekļiem nekādu korekciju rēķinos nav bijis. Viens no Pļavu ielas 12 iedzīvotājiem - Vladislavs Namatēvs - ar tādu NĪP rīcību nav mierā. Vairāku mēnešu garumā skaidrojot šo problēmu pie pašvaldības vadības, viņš sastapies ar darbinieku klaju nekompetenci un neieinteresētību nepareizību risināšanā. Paša veiktā izmeklēšanā viņš pat noskaidrojis, ka Jelgavas domes darbinieks ne tikai strādājis pavirši un neprofesionāli, bet pat maldinājis izpilddirektora vietnieku, savukārt kāds NĪP speciālists, iespējams, izdarījis viltojumu dokumentos...Par nepamatoti pieskaitītajiem latiem pie rēķina, apšaubāmiem skaitītāju rādījumiem un vietvaras problēmām ar likumu ievērošanu plašāk lasiet trešdienas, 30.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ūdensgalva

Bet kā rodās šis koeficents ,to tikai NĪP VAR IZGUDROT UN APSTIPRINĀT . Paskaidrot caur presi būtu vēlams .Kas to apstiprinājis un izstrādājis .Nekad koeficents nav bijis mazāks .Cik mājās koeficents ikmēnesi pārsniedz 20% ???Bet nevienam nekāda darīšana ,Cik ilgi tā tas turpināsies ???

pirms 10 gadiem, 2008.07.30 21:49

kundze

Esmu šīs mājas iemietniece jau sen. Un katru mēnesi gadiem nez kāpēc jāmaksā mistiskie zudušie ūdeņi!! Katram dzīvoklim ir skaitītājs un pēc tā arī ir jāmaksā. Kāpēc tad tos lika uzstādīt, ja vēl papildus pieliek klāt? Visi maksā, agrāk vai vēlāk. Kāda man daļa, ka nesakrīt ar citiem skaitītājiem vai ka kāds cits par to nemaksā! Ne par gāzi, ne elektrību taču tāpēc kaimiņiem nav jāmaksā papildus! Varbūt tas tā pat speciāli sataisīts, lai tik ripotu naudiņa. Un tā pārmaksa kaimiņam tak vienreiz ir jāņem nost. Vai kāds ir pārbaudījis skaitītājus, kas uzrāda tos liekos kubikmetrus? Mūsu mājas aktīvists ar skaitļiem var pierādīt, ka tie melo, īpaši jau kopējais mājas skaitītājs, kam nav pat sertifikācija izieta. A bet naudiņu gan protas attiecīgie dienesti aprēķināt un pierpasīt. Vistīrākā krāpšana!!!

pirms 10 gadiem, 2008.07.30 12:11

***

Bet tāda aprēkinu kārtība NĪPā pastāv jau vairākus gadus un lōti , ļōti daudzās mājās nāk rēķini ar koeficientiem, bet nākošajos mēnešos nekas netiek pārrēķināts!
Par to nav ko brīnīties!
Ja jau NĪPs par elektroenerģiju kāpņu telpā izmanījās pielietot 18% PVN MK noteikto 5% vietā ....un ar nekas... neko nepārrēķināja...

pirms 10 gadiem, 2008.07.29 22:47

Citas ziņas