Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paši darītāji savam novadam

Pusotra gada laikā četri realizēti projekti, kas atvieglo iedzīvotāju dzīvi ir daudz vai maz? Ja mērām skaitļu izteiksmē, var likties maz. Taču ieguldīto darbu un devumu cilvēkiem nav iespējams izteikt ikdienišķās mērvienībās. Turklāt biedrība «Valgundes novada attīstībai» pie padarītā nedomā apstāties.

Brīdis, kad «Ziņas» satiek biedrības sirdi un dvēseli Aiju Degaini, nav viegls ne tikai viņai, bet arī pārējiem valgundniekiem. Pāris dienu laikā bijuši vairāki ugunsgrēki, turklāt daudzas pazīmes liecina, ka tā bijusi ļaunprātīga dedzināšana. Pēdējā reizē uguns liesmas paņēmušas biedrības paspārnē nupat dibinātā amatieru teātra pirmās iestudētās izrādes dekorācijas.«Kad iepriekšējā naktī īsi pirms pusnakts saņēmu telefona zvanu, izdzirdēju, ka degot vecā skoliņa Valgundes centrā. Godīgi sakot, domāju, ka man sirds apstāsies,» pārdzīvoto neslēpj Aija.Liels bijis atvieglojums, kad atbraucot izrādījies, ka deg vecais pašvaldībai piederošais šķūnis turpat blakus. Kaut gan arī tas Aijai sagādājis pārdzīvojumus, jo sadega ar tādu rūpību nesen dibinātā amatieru teātra gatavotās un pašu mājās sameklētās dekorācijas izrādei, kas bija tapusi pēc R.Blaumaņa lugas «Skroderdienas Silmačos» motīviem.Palīdz un organizēMaija vidū novada centrā tika vērtas durvis svaigi remontētajai vecās skolas ēkai. Ilgus gadus tajā atradās bibliotēka, bet pēdējos pāris gadus nams stāvēja neizmantots. Degaines kundze atceras, ka aizpērn novada domes priekšsēdētājs Edgars Turks viņu uzrunājis, vai nevēlas ķerties pie kādas biedrības dibināšanas. Tas ļautu daudz labāk izmantot iespējas, kuras piedāvā gan pašmāju, gan dažādi ārvalstu finanšu fondi. «Mani jau nenācās grūti pierunāt. Ir pieredze projektu sagatavošanā, veidojot pašu zemnieku saimniecību, tāpat daudz devis darbs lauksaimniecības konsultāciju dienestā,» tā biedrības dibināšanas sākumu atceras A.Degaine.Pagājušā gada janvāra vidū izveidota biedrība «Valgundes novada attīstībai».Zemgales plānošanas reģionā kultūras programmā tā iesniedza Rutas Verteles izstrādāto projektu par Ziemassvētku kauju piemiņas vietas «Mātes kaps» sakopšanu Peitiņu kapos. Savukārt Jelgavas Lauku partnerības «Lielupe» izsludinātajā konkursā atbalstu guvuši jau trīs projekti: Kalnciema vidusskolas direktores Gintas Avotiņas «Valgundes novada iedzīvotāju mācību un informācijas kabineta iekārtošana», bāriņtiesas priekšsēdētājas Maijas Lasmanes «Valgundes novada nevalstisko organizāciju centra izveide» un viņas pašas izlolotā pirmsskolas vecuma bērnu rotaļu un attīstības centra «Lācīši» izveide. Par pēdējo īpaši priecīgas ir jaunās māmiņas, kas nu uz vairākām stundām priekšpusdienā auklītes uzraudzībā centrā var atstāt savus mazuļus...Vairāk par Aiju Degaini un viņas veikumu sava novada labā lasiet sestdienas, 19.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas