Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasu fotogrāfijas pašam nav jāgādā

Jaunā parauga pasu noformēšanai vairs nevajag iesniegt fotogrāfijas - jau kopš pērnā gada 20.novembra tās tiek uzņemtas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās.

Jaunā parauga pases, salīdzinot ar iepriekšējām, piedzīvojušas būtiskus uzlabojumus. Galvenais jauno pasu ieviešanas mērķis - samazināt riskus, kas saistīti ar dokumentu viltošanu, nelegālo imigrāciju un ar identitātes zādzībām.Jaunie Pasu noteikumi paredz, ka standarta gadījumos pases noformēšanai vairs nevajag iesniegt līdzatnestās fotogrāfijas - persona, kurai nepieciešams jaunais personu apliecinošais dokuments, ar īpašas aparatūras palīdzību tiek nofotografēta attiecīgajā PMLP teritoriālajā nodaļā. Jelgavā tā atrodas Uzvaras ielā 8.PMLP Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Diana Bogdanova paskaidroja, ka tādējādi tiek nodrošināts, lai pasē ievietotais attēls tik tiešām atbilst konkrētajai personai. Fotoattēls tiek uzņemts pēc speciālas tehnoloģijas, un tā atbilstību starptautiskajiem standartiem garantē īpaša programma. Šis pakalpojums ir bezmaksas, PMLP nodaļā jāmaksā tikai Pasu noteikumos paredzētā nodeva - par pases izsniegšanu parastajā kārtībā 15 lati, bet pensionāriem, invalīdiem un personām līdz 20 gadiem - pieci lati. Bērniem līdz 15 gadu vecumam pārejas periodā - līdz 2009.gada 31.maijam - jaunā parauga pase izmaksās divus latus.Ja pasi noformē bērniem līdz 5 gadu vecumam, PMLP nodaļā jāiesniedz divas fotogrāfijas, kas izgatavotas atbilstoši minēto noteikumu prasībām. Tas tiek skaidrots ar pakalpojuma specifiku, jo nodrošināt kvalitatīvus mazu bērnu attēlus bieži vien ir pa spēkam tikai fotogrāfam - profesionālim.Kā «Ziņas» noskaidroja SIA «Timermaņa foto», kopš jauno noteikumu stāšanās spēkā šādi pakalpojumi sniegti vidēji 1 - 3 jaunajiem pilsoņiem nedēļā, un šāds pakalpojums izmaksā 2-3 latus atkarībā no pasūtījuma izpildes ilguma. Līdzīgi izcenojumi ir arī citos pilsētas fotosalonos.

Pievieno komentāru

Citas ziņas