Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc septiņiem gadiem regulatora vadītājas amatā 5

Līdzšinējā vietējā regulatora priekšsēdētāja Valentīna Prokopenko pēc septiņiem darba gadiem lepojas ar tīru reputāciju un spēju nepakļauties politiskam spiedienam, raksta «Zemgales Ziņas».

Valentīna Prokopenko ir diplomēta ekonomiste, kas savas zināšanas pirmoreiz nopietnā uzņēmējdarbībā iemēģināja deviņdesmitajos gados, pērkot un pārdodot privatizācijas sertifikātus. Viņa neslēpj, ka bijusi viena no lielākajām sertifikātu «pērc un pārdod» apgrozītājām. Taču piebilst, ka, strādājot godīgi un neiemantojot pazīšanos ar «zinošiem cilvēkiem», bagāta nav kļuvusi nedz tajā, nedz vēlāk nekustamo īpašumu jomā.2002.gadā viņu apstiprināja par jaunizveidotā Jelgavas Sabiedrisko pakalpojumu regulatora priekšsēdētāju, un laiks šajā amatā sakrita ar valsts ekonomisko izaugsmi. Tādējādi līdz ar algu un citu izmaksu kāpumu objektīvu iemeslu dēļ regulators ļāvis palielināt lielāko daļu apkures, ūdensapgādes, kanalizācijas un atkritumu apsaimniekošanas tarifu. Jelgavas regulatora «pakļautībā» bija 38 komunālo pakalpojumu sniedzēji uzņēmumi Jelgavā, Bauskā un Dobelē, taču netrūka arī tādu, kas, pretēji likumā noteiktajam, nepakļāvās regulēšanai, piemēram, Valgundes un Jaunsvirlaukas pagasti. «Ar viņiem cīnījāmies visus septiņus gadus,» tagad saka V.Prokopenko.Tas, ka ar 2010. gadu valstī paliks tikai viens regulators, bija zināms jau labu laiku, taču Jelgavas Dome vietējo sabiedrisko pakalpojumu regulatoru likvidējusi mēnesi agrāk, nekā to paredz likums, kas reģionālajām institūcijām ļāva strādāt līdz pat gada beigām. V.Prokopenko neizprot Domes izveidotās likvidācijas komisijas steidzīgumu, jo dažiem darbiniekiem pēkšņi nācies sakārtot arhīva dokumentu nodošanu un citas ar iestādes likvidēšanu saistītas lietas, turklāt vēl pēdējās dienās bija nopietni jālemj par tarifu apstiprināšanu. Gan jāpiebilst, ka Jelgavas regulatora budžetā likvidēšanas brīdī bija neizlietoti 4000 latu, kas nu nonākuši pašvaldības rīcībā. Intervijā «Zemgales Ziņām» V.Prokopenko stāsta arī par Jelgavas namu apsaimniekotāju nevēlēšanos strādāt iedzīvotāju labā, par politiķu ietekmi uz regulatora darbu, par riskiem, kas saistīti ar vietējā regulatora likvidēšanu, kā arī par nepieciešamību steidzami pazemināt tarifus atbilstoši algu kritumam un valsts ekonomiskajai situācijai.Plašāk lasiet «Zemgales Ziņu» 5. decembra numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

dadzis

muld ar vienu muldešānu . Tu nekad neesi bijusi godīgā. Raviņa bļodlaize!

pirms 8 gadiem, 2009.12.06 17:14

Sapratu

Tātad maksājumi nav nekas objektīvs, bet gan regulējams atbilstoši valsts ekonomiskai situācijai. Ja cilvēkiem vienai daļai paspīd lielākas algas, lūdzu noregulējam maksājumus lielākus un cilvēki uzreiz tiek atbrīvoti no naudas.

pirms 8 gadiem, 2009.12.06 13:37

Tudiš -pīp

Beidzot valdībai ir ierosināts,ka IK maksās vienreizēju gada nodokli.Atkritīs ļoti dārgie grāmatvedības pakalpojumi ,un birokrātijas jūra ,kas bez atiecīgas grāmatvedības izglītības nav nemaz veicama ,un uzņēmējam nemaz nebija laika to darīt.Ja seko noteikumiem ,ko ir valsts sagatavojusi IK tad tas aizņem veselas divas lappuses ko lasīt.Nedod Dievs laikā nesamaksāt kādu maksājumu-jūs valsts"' izģērbs"'.Nedod Dievs nepareizi parakstiņu uzlikt-izģērbs .Nedod dievs nepareizi aizpildīt Dokumentu- izģērbs un t.t.
Tagad viss būšot savādāk ,bet uz jautājumu kad tad šie atvieglinājumi stāsies spēkā- ir viena atbilde : ""Līdz Jaunajam gadam būšot skaidrs, kas īsti komersantam ir vajadzīgs -tad saeima šos dokumentus izskatīšot mēneša laikā,un reāli viss sāks darboties gada otrā pusē !""Rezumē ...Pēc pusgada no Latvijas potenciālie darba devēji būs izbraukuši,un puse no IK būs bankrotējusi.
Smiekli nāk cik ilgi ir jāpeņem lēmums tik vienkāršā lietā .IK tas bija jau vajadzīgs vakar, lai neteiktu vairāk aizvakar ...
Valdības darbības ir caurskatāmas kā stikls.
IK un darba ņēmēju atiecības ir sabirušas ,kā smiltis smiļšu pulkstenī ,kas krītot no kamīna ir saplīsis.Tagad kad jau ir par vēlu ,lai labāk izskatītos vēlētāju acīs - valdība izliekas ,ka kaut ko dara ,bet to vajag uzreiz un tagad ,kamēr smiltis vēl nav sabirušas starp grīdu dēļiem ,
bet kamēr jaunie noteikumi nav pieņēmti jūs savā individuālajā uzņēmumā nevarat ,pat nedrīkstat lūgt savai sievai ,vai vīram palīdzēt sakārtot grāmatvedību,jo izrādās, ka jums ir šis pirmās pakāpes radinieks jāpieņem oficiāli darbā.Jelgavas valsts ieņēmuma dienests par to ļoti bargi soda ,ja tas tā nav noticis,un nevienam tas neinteresē ,ka jums pietrūkst līdzekļu algot grāmatvedi.Jums ir aizliegts lūgt palīdzību saviem tuvākajiem radiniekiem arī tad ja visa naudiņa paliek jūsu pašu ģimenē.Valsts piespiež maksāt nodokli vairākas reizes izspiežot to no jums par vienu un to pašu .

pirms 8 gadiem, 2009.12.06 11:57

to Prokopenko

Ko vari muldēt?! Tu Rāviņam mutē skatījies un darīji visu pēc viņa pavēlēm!!!

pirms 8 gadiem, 2009.12.06 11:53

maija

Jelgavas namu apsaimniekotājs ir melnais caurums,kopā ar mafiju

pirms 8 gadiem, 2009.12.06 10:40

Citas ziņas