Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Re, Jāņu koris!

Ik gadu īsi pirms Līgosvētkiem kādā uzņēmumā, ciemā vai mājā dzirdamas skanīgas, lustīgas, tautā labi zināmas un arī nedzirdētu vārdu ziņģes Ozolnieku novada Jāņu koristu izpildījumā. Nosaukums nav oficiāls, tā līgotājas sevi dēvē pašas.

Turpinot tradīciju, šogad gavilētājas kopā pulcējās sesto reizi, lai dotos uz tuvākiem un tālākiem mērķiem, kas atzīmēti aplīgojamo sarakstā.«Pirms sešiem gadiem devāmies nelielā aplīgošanā uz pagasta padomi, radās vēlme aiziet vēl kaut kur, un izvēlējāmies mācību kombinātu,» atceras idejas autore un kolektīva vadītāja Dace Cabe, kas spēlē akordeonu, lai skanīgāka dziedāšana. Ar katru gadu apciemojamo vietu radās arvien vairāk, un aplīgošanas tradīcija bija iepatikusies.Jautājuma zīmeViss sākās ar tautas dziesmām. Vēlāk pa drusciņai tika pievienoti Daces izdomāti vārdi. Viņa stāsta, ka pirmajā gadā ar pirmsskolas izglītības iestādes «Zīlīte» audzinātājām aplīgošanā iesaistījušies arī viņu audzēkņi, dziedot gandrīz tikai tautas dziesmas. Tomēr mazajiem vasaras dienā staigāt pa pagastu un dziedāt bija par grūtu, tāpēc nākamajā gadā notika izmaiņas - līgotājām talkā nāca mazliet vecāki bērni, kas jau sākuši skolas gaitas. Tomēr arī šāds variants ne īsti izdevās. Dziedāts kopā ar vokālo ansambli «Madara», bet pamats bijis «Zīlītes» audzinātājas. Pēdējos gadus viņas gavilē kopā ar kaimiņu - Branku - bērnudārza «Bitīte» audzinātājām un citām novada dāmām. Tāpēc arī nosaukums nedaudz mainījies - no Zīlīšu kora uz Jāņu kori.D.Cabe atklāj, ka kolektīva pastāvēšanu apdraudējusi «liela jautājuma zīme». Tā kā bērnudārzā viņa vairs nestrādā, prātojusi grožus nodot nākamajām censonēm, bet, izrādās, īsti nebija kam.«Domāju, varbūt pašas veidos ansamblīti un turpinās iesākto, bet ne. Saņēmu zvanu no domes priekšsēdētāja, kurš jautāja par Jāņu kori. Bija neērti atteikt,» stāsta mūziķe. Viņa piebilst - ja šogad tas pajuktu, tad tradīcija, iespējams, zustu pavisam. Par spīti veselības problēmām, Dace sāka apzvanīt dāmas un atkal aicināt kopā. Skanīgajam pulciņam ir kodoliņš, bet kora sastāvs mainīgs - kāda ik gadu piepulcējas, cita netiek -, bet atsaucība un dziedātgriba bijusi vienmēr. Vienmēr līdzi ir Līga«Ar šo Jāņu tradīciju mēs ļoti labi iepazīstam savu novadu, uzzinām par uzņēmumiem un iestādēm. Regulāri dodamies uz pansionātu, iegriežamies dažnedažādās vietās. Šogad maršruts tapa kopīgi ar priekšsēdētāju un tiek realizēts ar pašvaldības atbalstu. Cenšamies apciemot vietas, kurās neesam bijušas, lai visiem tiktu līgoprieks, bet, protams, gadās arī ieklīst vietās, kurās esam bijušas,» stāsta D.Cabe. Šogad dāmas apciemoja pagastmāju, pastu, vietējo veikalu «Arka», bibliotēku, ambulanci, Jelgavas rajona padomi, Āni, Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju centru un citas vietas. Nākamgad varbūt būs jādodas uz tālākām vietām - Sidrabeni -, jo teritorija paplašinās, novads palielinās, bet tas viņām nebūs šķērslis.Kādas dziesmas iekļautas skanīgo dziedātāju repertuārā, vai tajās saklausāms arī kas pikants? Lasiet sestdienas, 21.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas