Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Relaksējas, izšujot gleznas

Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā atklātajā izstādē «Krustami dejam, krustami šujam» izstādīti desmit jelgavnieces veterinārārstes Daces Gransbergas darbi.

Dace pastāstīja, ka ar šo vaļasprieku - gleznu izšūšanu - sākusi nodarboties pirms gadiem četriem. Portālā calis.lv pamanījusi citu rokdarbnieču darbus un nolēmusi pamēģināt, vai pašai kas tāds izdosies. Izšūt glezniņas krustdūrienā prasa ļoti lielu pacietību. Izstādē aplūkojamā glezna «Ratu ritenis» tapusi astoņos mēnešos, «Ķiploki» ar adatu un krāsainajiem diegiem darināti pusgadu. Patlaban Dace jau sešus mēnešus laiku vada, izšujot metru reiz metru lielā audeklā ziedus. Šo klusās dabas kompozīciju viņa cer pabeigt pēc gadiem diviem. Tajā ir vairāk nekā 60 dažādu toņu diegu. Izšūšanai Dace atvēl pāris vakara stundas, taču veterinārārstes darbs ne vienmēr ļauj veltīt laiku vaļaspriekam: «Tikko aizvadītajā svētdienā biju nolēmusi beidzot pabeigt vienu darbiņu, kad atskanēja telefona zvans - steidzams izsaukums pie ļoti slima zirga. Nācās visus diegus likt malā un steigties palīgā,» stāsta rokdarbniece.Izstādes atklāšanā Bauskā Daces vīrs Juris Tolpežņikovs atzinīgi izteicās par sievas vaļasprieku. Pats viņš neko tādu nevarētu paveikt.«Esmu labs šuvējs, simtiem bikšu esmu sadiedzis, bet šitik sīkiem darbiem man nepietiktu pacietības,» tā J.Tolpežņikovs. Daces izstādes eksponātiem viņš ir izgatavojis rāmīšus.Izstādē Bauskā Dace Gransberga nokļuva, uzzinot par to portālā krustdūriens.lv . Izstādes idejas autors ir baušķenieks Aivars Melderis. Viņš krustdūrienu tehnikā izšuj jau 14 gadus. Izstādē ir ap 40 viņa gleznu. Kopā ar baušķenieci Ligitu Zeiboti, kuras darbi arī te aplūkojami, abi ir dejotāji. Šo izstādi viņi velta dziesmu un deju svētkiem, uz kuriem jau šonedēļ paši dosies.

Pievieno komentāru

Citas ziņas