Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākās ar svešvalodas privātstundām 10

Ingu Mundu vienaudži raksturo kā labā nozīmē traku, nenogurdināmu jauniešu sabiedrisko darbinieci. «Jo vairāk es daru, jo rūpīgāk plānoju savu laiku, un tādēļ izdodas paveikt to, kas pirmā brīdī liekas pārāk daudz,» saka Inga Munda. Viņa ir pieredzējusi projektu vadītāja un uzskata, ka mūsdienās ļoti daudz nozīmē valodu zināšanas.

Ingai ir 22 gadi, un meitenes mājas vēl aizvien ir tepat pie vecākiem Tušķos, kur viņa uzaugusi kopā ar jaunāko māsu Santu, kura studē Policijas akadēmijā. Arī vecākā māsa ir studente, tikai citā jomā - angļu valodā un filoloģijā. Inga izceļas ar plašu darbības lauku arī ārpus augstskolas sienām. Piemēram, nedēļas sākumā īsti nevarēja zināt, vai viņu Jelgavā varēs sastapt, jo bija jāsagaida baltkrievu uzņēmēju grupa, kas ielidoja no Minskas un līdz aprīlim mācīsies Ingas darbavietā - Rīgas Biznesa skolā. Kaut reizi nedēļā meitene sastopama Jelgavas vecpilsētā - tur Bērnu un jauniešu mūzikas klubā viņa ir projektu koordinatore. Tagad nācis klāt Jelgavā jaundibinātais valodu un kultūras centrs «Password» (tulkojumā no angļu val. - parole). Un vēl Ingai ir mērķis šovasar Latvijas Universitātē iegūt bakalaura diplomu. «Pamatskolā laikam biju vienīgā visā klasē, kam uz angļu valodu, šķiet, nebija nekāda talanta. Tomēr vecāki izlēma, ka tā atstāt nevar un caur paziņu paziņām Jelgavā atrada privātskolotāju Valentīnu Petrovsku. Viņa ir pensionāre, taču uzņēmās mani mācīt un ielika stingrus pamatus,» skolas gadus atceras Inga.Vidusskolu beidzot, eksāmens angļu valodā tika nokārtots A līmenī, un tas mudinājis studēt LU Moderno valodu fakultātē. Konkurss uz angļiem bija liels, tādēļ vēl jo vairāk ģimenei bija prieks, ka meitene tika budžeta grupā.Runājot par vidusskolas laiku, Inga izceļ vēl vienu svarīgu momentu - darbošanos bērnu un jauniešu centrā «Junda» izveidotajā jauniešu nevalstiskajā organizācijā «Kovārnis». Tur cits ar citu iepazinās, īstenoja kopīgas ieceres. Daļa jauniešu nāca no lauku skolām. Inga tur nokļuva nejauši - negribējusi viena mājās braukt un tāpēc aizgājusi līdzi draudzenei. Taču «Kovārnī», ko vadīja toreizējā «Jundas» direktores vietniece Daiga Latkovska, viņa sāka saprast, kā darbojas ES jauniešu programmas, kā nevalstiskajām organizācijām jāraksta projekti.Par citām Ingas Mundas aktivitātēm lasiet trešdienas, 16.janvāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 10

valerijs

ja kas es maaciijos Jelgavas 2 ģimnāzijā un jau viduslaika gados briivi runaaju angļu, vācu un krievu valodaas, bet par šiem gadiem naacis veel klaat franču un zviedru val. Bet vinju atceros no viduskolas laikiem, ar gariem blondiem matiem!

pirms 10 gadiem, 2008.02.01 16:39

kate

aaaa redzkur mana klassesbiedrene - malacis, kur tu tik nedabiski tieva palikusi, shausmiigi izskaties!

pirms 10 gadiem, 2008.01.31 15:43

doma

ja kas, inga runā arī vēl grieķu un itāļu valodās

pirms 10 gadiem, 2008.01.28 19:22

bijusi ingas skolniece

man liels prieks, par Ingu - pierādātas fakts, ka ar darbu var sasniegt daudz, kaut vai vinjai jau no pamatskolas nav gaajusi angļu val., ( tātad vinja nav valodniece) - > bet pati ar savu darbu ir sasniegusi. Nu protams, ja jau no pamatskolas laikiem iet pie privātskolotājas, nu tad loģiski, ka eksāmenu noliks uz A līmeni. Tāpēc vecākiem iesaku jau laicīgi sūtīt pie privātskolotājiem savus bērnus ( vislabāk individuāli nevis grupā). Ja viņa būtu valodniece - tad jau tagad savos 22 gados runātu 4 vai pat 5 valodās brīvi - ne tikai angliski.
bet iesaku pie viņas mācīties, tiešām gudra, talantīga skolotāja.

pirms 10 gadiem, 2008.01.23 09:29

arzemniece

priexpar vinju, atceros, skolaa pat angļu val. skolotājai laboja kļūdas nu malacis.

P.S bildee pat neatpazinu, paaraak tieva palikusi!

pirms 10 gadiem, 2008.01.22 16:03

lola

teksts tiešām briesmīgi uzrakstīts - vai tad nevar mūsdienīgāk!

pirms 10 gadiem, 2008.01.21 11:53

bijusii Ingas skolniece

Inga ir ļoti talantīga un apdāvināta pasniedzēja. Ļoti patika viņas mācīšanas stils - nepiespiesta atmosfēra un precīzi atstrādātas tehnikas, kas automātiski radīja ne vien zināšanas, bet arī vēlmi vienmēr turpināt valodas apguvi (kaut gan sākumā likās, ka zilonis uzkāpis uz ausīm un talanta man nav nekāda attiecībā uz valodām, tas ātri vien mainījās). Varu pačukstēt noslēpumu - tā kā Inga pāzina arī citas valodas, vienmēr ir iespēja nodarbības laikā no viņas izzināt arī pa kādam grieķu vai itāļu vārdam. Paldies, Inga, par to, ko tagad zinu!

pirms 10 gadiem, 2008.01.16 19:47

ja es ari piekritu ieprieksejam komentetajam - provinciali! Inga ir loti talantigs cilveks, jo savos 22 gados ir izdarijusi un dara vairak neka kads 30gadnieks.

pirms 10 gadiem, 2008.01.16 14:34

skolojos pie pasniedzejas Ingas

Inga sasniegusi daudz un galvenokart pasas spekiem. Raksta autors liekas atpalicis par paris gadiem rakstot rakstu - loti provinciali aprakstits tas ko pasniedzeja dara un darijusi.

pirms 10 gadiem, 2008.01.16 14:05

Citas ziņas