Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šaubās par amatpersonas izraudzīšanās kārtību 4

Veids, kādā Jelgavas dome nolēmusi atrast Zemgales Reģionālās enerģētikas aģentūras direktora asistentu, dažos jelgavniekos radījis aizdomas, ka jaunā amatpersona jau ir zināma, un vietvara tikai «ķeksīša pēc» izpilda birokrātiskos nosacījumus.

Pārsteigums par pieteikšanosKā «Ziņām» stāsta viena no pretendentēm, kura pieteikusies minētajam amatam, viņa pavisam nejauši pilsētas interneta lapā www.jelgava.lv uzgājusi sludinājumu, ka tiek meklēts direktora administratīvais asistents.«Nekur citur nevienu sludinājumu ar šo konkrēto vakanci neesmu manījusi. Tā kā sludinājums bija atrodams tikai Jelgavas pilsētas interneta mājas lapā, šaubos, vai to pamanīja daudz cilvēku, jo tā netiek uztverta kā darba meklēšanas portāls,» teic jelgavniece.Kad viņa, atsaucoties uz šo sludinājumu, pieteicās vakancei Jelgavas domē, darbiniece likusies tiešām par to pārsteigta.«Radās iespaids, ka uz šo vakanci nebija paredzēts kādam atsaukties. Tātad tā jau «aizņemta» vai «rezervēta», un šis sludinājums ielikts vien «acu aizmālēšanai», lai visi uzskatītu, ka atlase notikusi un izvēlēts labākais iespējamais darbinieks,» pauž pretendente.Desmit dienu termiņšReģionālās biedrības «Zemgales Reģionālā enerģētikas aģentūra» valdes priekšsēdētājs Aigars Rublis uzsver, ka konkurss par aģentūras direktora administratīvā asistenta vakanci tika izsludināts pašvaldības oficiālajā izdevumā un interneta lapā www.jelgava.lv 30.oktobrī. Informācija par minēto vakanci nosūtīta arī tām pašvaldībām, kas ir aģentūras dibinātājas.Tomēr kandidāti vakancei varēja pieteikties tikai līdz 10.novembrim, un, kāpēc noteikts tik īss termiņš, A.Rublis nepaskaidro. Viņš atklāj, ka saņemti 13 kandidātu pieteikumi, un plānots, ka 19.novembrī notiks pārrunas.«Ja neviens no kandidātiem neatbildīs izvirzītajām prasībām, aģentūra vēlreiz izsludinās konkursu uz šo vakanci,» piebilst Jelgavas vicemērs.Nesaņem aicinājumu ierasties uz pārrunām«Manuprāt, 13 pretendenti uz minēto amatu ir maz šajos augošā bezdarba apstākļos. Domāju, noteikts salīdzinoši īss pieteikšanās termiņš. Parasti sludinājumos var novērot, ka tas ir mēnesis,» «Ziņām» savu viedokli izteica jau minētā pretendente.19.novembris ir jau nākamā trešdiena tūlīt pēc Valsts svētku brīvdienas, tomēr sieviete, kura arī pieteicās direktora asistenta amatam, līdz šīs trešdienas vakaram uz pārrunām vēl nebija uzaicināta. Viņa arī nav saņēmusi atbildi, ka nebūtu piemērota šai vakancei.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

VAZNIS

JA to raksta Kupcs, tad skaidra bilde, pbjektivismu jau te nesagaidit.

pirms 9 gadiem, 2008.11.13 20:39

Ina

Jaasaka paldies raksta autoram.
Jebkuraa konkursaa ir jaabuut pietiekusos maksimumam - Latvijas apstaaklos - vismaz 30-50 pretendentiem, it iipasi sajos bezdarba laikos..., lai izveleetos vispiemeerotaako darbinieku.

Izgliitotu un loti talantiigu cilveeku ne tikai Jelgavaa un tuvaakajaas pilseetaas, bet ari Riigaa un taalaakajaas valsts vietaas, ir daudz, un jaadod iespeejas ienemt amatus ne tikai Jelgavas 'prieksnieku' draugiem un radiem, un bernu berniem...

Taatad - 13 cilveeki sajaa gadiijumaa ir nepienemams cipars.

Sludinaajumam, peec likuma, ir jaabuut ievietotam ne tikai pilseetas paklautiibas serveros, bet - valsts meeroga serveros, - lai ari pretendents no Liepaajas var ierasties un piedaliities konkursaa.

Nekur likumaa nav rakstiits, ka pretendentam ir jaabuut tikai no jelgavas, un visiem darba gribeetaajiem ir jaalasa kaut kad vinu aviizee ieliekto 'slepeno sludinaajumu'.

Nav informaacijas - nav demokraatijas, un nav konkursa!!!

Taa buutu demokraatija, kuru Jelgavaa ir veel jaapguust.

pirms 9 gadiem, 2008.11.13 15:03

Citas ziņas