Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smakas pilsētā un rajonā, visticamāk, rada putnu mēsli 7

«Tas ir neciešami, atverot logus, smird visa māja! No kurienes rodas šīs smakas?» sašutumā pēdējo nedēļu laikā jautā vairāki pilsētnieki un rajona ļaudis.

Jelgavas Reģionālajā vides pārvaldē līdz šim sūdzības par neizturamām smakām nav saņemtas, apliecina pārvaldes direktora vietniece Biruta Puķīte. Viņa teic, ka pirms kāda laika iestādes darbinieku rīcībā bijusi informācija, ka vairākas dienas nepatīkama smirdoņa valdot Dobeles pusē.«Smakas ir normāla saimnieciskās darbības parādība,» vērtē B.Puķīte, pieļaujot, ka mūsu pusē, sevišķi laukos, netīkamo aromātu rada platību mēslošana. Iedzīvotājiem jāsaprot, ka, dzīvojot ārpus pilsētas, nāksies paciest lauku mēslošanas laikā radušās smakas. Speciāliste zina teikt, ka gan šķidrmēsli, gan cits organiskais mēslojums zemē jāiestrādā 24 stundu laikā. Taču tas ir pietiekami ilgi, lai tuvējo māju iedzīvotāji un vējainā laikā arī tālākos apvidos mītošie sajustu, ka lauki tiek tādējādi «piebaroti». «Putnu mēsli rada specifisku, nepatīkamu smaku,» skaidro speciāliste, norādot, ka pēdējos gados, kad lopi lielākoties tiek baroti ar vienveidīgu un sabalansētu, kā arī rūpnieciski ražotu barību, mēslu smirdoņa kļuvusi citādāka, nekā varbūt iedzīvotāji pieraduši līdz šim.Pagaidām vides inspektoriem nav nācies kādu zemnieku sodīt par normatīvu neievērošanu. To apgrūtina vairāki faktori, no kuriem galvenais - grūti izsekot, kas ir smirdoņas cēlonis. Smakas valda gaisā, tādēļ, ja vējš tās pārnesis vairāku kilometru attālumā, izcelsmes vietu noteikt ir gandrīz neiespējami. Metodika paredz, ka uzņēmums vai saimniecība bojāt gaisu drīkst ne ilgāk par astoņām dienām, pēc šī laika to iespējams sodīt. Tomēr šādi pētījumi izmaksā dārgi, nepieciešami astoņi mērījumi, un līdz šim to darīt neesot bijis pamata.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

mmm

jā varbūt smir labāk, nekā "putnu mēsli" ...

pirms 10 gadiem, 2008.08.09 22:43

neitrāla persona

stulbeņu bars,smaržo pēc skābarības,un ja kas nepatīk uzliekat gāzmaskas.Šodien braucu uz Dobeles pusi,nu nēkādas vainas,atcerējos miera laikus,kad kolhozos lika skābarību bedrēs,tāda tā smaka.Un kad jūs nopiržaties,tad smird labāk???

pirms 10 gadiem, 2008.08.08 22:23

par putniem

redzeju mazo putninu,bet nesapratu kadu.izskatijas loti slims.bet vakar uzzinaju,ka tiek redzeti 3 mirushi putni.

pirms 10 gadiem, 2008.08.08 13:26

par putniem

redzeju nazo putninu,bet nesapratu kadu.izskatijas loti slims.bet vakar uzzinaju,ka tiek redzeti 3 mirushi putni.

pirms 10 gadiem, 2008.08.08 13:25

zzz

Tā smaka tiešām jau ir apnicīga.Ja uzņēmumam kas tāds javadā,nu tad attiecīgi kādā laika posmā,kā tas esot Vācijā,nu bet,ne jau no rīta līdz vakaram,un domājot par sevi nevis cilvēkiem kam tas jācieš.Domāju ,ka darbs ir tikai un vienīgi attiecīgajai institūcijai!!!!!

pirms 10 gadiem, 2008.08.08 11:01

Citas ziņas