Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Solīja, bet zobu nesalaboja 4

«Kā jau tas nereti gadās, arī man brīvdienās radās ķibeles ar zobiem, bet nu piekrītu teicienam, ka Latvijā labāk ar šādu kaiti neslimot,» bēdu stāstu par piedzīvoto pazemojumu kādā zobārstniecības kabinetā «Ziņām» sāk jelgavniece Kristīne. Tagad šo frāzi viņa izprot divējādi - gan naudas, gan apkalpošanas ziņā.

Zobārstniecības privātprakses «Anna» kabinetā Sudrabu Edžus ielā netālu no Raiņa parka Kristīne vērsās sestdien, 29.decembrī. Viņas lūgums bija «pierakstīties» uz nākamo dienu, jo sestdienā ārsti strādāja tikai līdz pulksten 15.«Prasot pēc pieraksta uz nākamo dienu, man teica - ja ļoti sāpot zobs, kas, protams, tā arī bija, paņemšot bez rindas, bet tad lai rīt (svētdien) būtu jau pulksten deviņos no rīta. Pie sevis nodomāju, cik tomēr patīkami un ka brīnumi mēdz notikt,» stāsta jelgavniece. Runā nesaprotamā valodāSavukārt nākamajā rītā, kad atnākusi paredzētajā vietā un laikā, ar Kristīni runājusi administratore, kas ne vārda neprata pateikt latviešu valodā.«Maigi sakot, mani «pasūtīja trīs mājas tālāk», teica, ka visi klienti nākot pēc pieraksta. Tas, ko man vakar esot teikuši, viņai neinteresējot.»Kad Kristīne apvaicājusies, līdz cikiem strādā ārste, pretī saņēmusi «ķērcienu», ka šodien viņu nepieņems. Nav līdzējis arī tas, ka darbalaiks brīvdienās šajā kabinetā ir līdz pulksten 13, bet pieraksti beidzas jau pirms tam. Sieviete ir pārliecināta, ka ar vai bez rindas, bet viņai vajadzējis dot iespēju tikt pie zobārstes.Nepatīkamo starpgadījumu pārrunāsKā noskaidroja «Ziņas», ārstu privātpraksē «Anna» zobārsti pieņem katru darbdienu, kā arī sestdienās un svētdienās, kad darba laiks no pulksten 18 saīsināts līdz 13. Zobārsti šajā kabinetā strādā maiņu darbā, tāpēc gandrīz katru dienu pieņem cits speciālists. Medmāsa Inese Balode, kas tur darbā aizvada katru dienu, teic, ka notikušais ir nepatīkams starpgadījums. Viņai gan pirms tam nekādu ziņu par šo problēmu nav bijis. I.Balode apstiprināja, ka privātpraksē svētdien strādājusi krievu tautības administratore, bet viņa ar pacientiem runājot valsts valodā.«Līdz šim mums ar pacientiem nekādu saķeršanos nav bijis,» saka māsiņa, visa kolektīva vārdā paužot atvainošanos Kristīnei, kurai sagādāts nepatīkams pārsteigums. Zobārstniecības kabineta speciāliste rosina Kristīni vēlreiz vērsties šajā privātpraksē, lai nebūšanas izrunātu un vienotos par abām pusēm pieņemamu izlīgumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

kliente

Es tomēr aizlikšu kādu labu vārdiņu par šo zobārtsniecības praksi. Es domāju, ka noticis tiešām kāds nepatīkams pārpratums ar Kristīni. Pati esmu no "bailīgajiem", un tieši pateicoties "Annas" zobārstu un māsiņu attieksmei un sapratnei esmu pārvarējusi savas bailes.Paldies viņām par to.

pirms 10 gadiem, 2008.01.27 19:54

nikola

pēdējais laiks pamatīgāk pievērst uzmanību valsts valodas prasmei medicīnas iestādēs... Tā kaut kā klibo.

pirms 10 gadiem, 2008.01.06 11:04

hlojs

Ar latviešu valodas runāšanu medicīnas darbiniekiem ir galīgi ķezā.Tas viss no sērijas:tu nāci pie mums,tev vajag zobārstu,tad nu tāda administratore runā sev izdevīgā mēlē.
Un to,ko tagad saka Balode tas tik tāds sīks čiepstiens vien ir.Kurš normāls pēc visa tā ies un uzticēs savus zobus tādiem ārstiem,kuri nav ieinteresēti sāpošu zobu apskatīt? Un,ja vēl pie durvīm sēž migera,kura neko nejēdz.

pirms 10 gadiem, 2008.01.03 14:06

Meta

Es neiesaku saviem paziņām doties uz" Annu", gan pati esmu tur piedzīvojusi nepatīkamus brīžus, gann vīrs.Nesmalkjūtīga ārstu attieksme un solījumu nepildīšana.Par laimi, tas nav vien'īgais kabinets Jelgavā.

pirms 10 gadiem, 2008.01.03 11:49

Citas ziņas