Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Suņa takā» zem Suņa zvaigznes (ar foto)

Mājīgajā galerijā Jelgavas vecpilsētas «Suņa takā» Dobeles ielā 68 var skatīt izstādi «Canicula. Gleznas. Forma». Šajā vārdā – Canicula jeb sunītis – romieši sauca Sīriusu, debess ziemeļu puslodes spožāko zvaigzni, divas reizes lielāku un karstāku par sauli.

Tiktāl no astronomijas, bet Jelgavas mākslinieču – gleznotājas Initas Vilkas un tēlnieces Nellijas Skujenieces – gleznās un skulptūrās atveidotie dažāda lieluma suņi un sunīši, kur katram tēlam esot savs pavisam reāls prototips, līdz 3.maijam priecēs ikvienu galerijas «Suņa taka» apmeklētāju.Abas autores ir profesionālas mākslinieces, N.Skujeniece absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības, I.Vilka – Glezniecības nodaļu. Pazīstamas arī kā pedagoģes. Izstāde «Canicula» ir neparasts kopdarbs, kur iedvesmas objekts redzams katrā darbā.Uzticīgi uzlūkojošs, pašapzinīgs, uzmanīgs vērotājs. Sargs, kaut snaudošs, vai brīvs kā vējš skrējienā. Bet vienmēr uzticīgs cilvēka draugs – suns. Tomēr aiz katra darba (suņa) «stāv» cilvēks, izstādes atklāšanā atzinās tēlniece N.Skujeniece.Galerija «Suņa taka» pēc Lieldienām būs atvērta ierastajā režīmā – katru dienu no pulksten 12 līdz 18 (izņemot svētdienas un pirmdienas).

Pievieno komentāru

Citas ziņas