Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

T.Gžibovskis piedalīsies atbalsta koncertā, lai glābtu Rīgas 100.vidusskolu

Jelgavnieks, leģendārs sitamo instrumentu un perkusiju mākslinieks un Saulkrastu džeza festivālu rīkotājs Tālis Gžibovskis pievienojas atbalsta koncertam Rīgas 100.vidusskolai, kurā viņš ir pasniedzējs un kas pazīstama ar ievirzi popmūzikas, rokmūzikas un džeza izpildītājmākslas un teorijas apgūšanai. Šai skolā izglītojas arī jaunieši no Jelgavas.

Rīgas 100.vidusskola šogad svin savu 20.dzimšanas dienu, tomēr priecīgo vēsti negaidīti aptumšoja Rīgas Domes paziņojums par skolas slēgšanu no nākamā mācību gada. Pamats šādam lēmumam esot skolas sporta bāzes trūkums, kā arī nepietiekams audzēkņu skaits.Tālis Gžibovskis, kurš strādā par pasniedzēju Rīgas 100.vidusskolā, informē, ka šajā skolā katru gadu iestājušies un pilnveidojušies arī daudzi talantīgi bērni no Jelgavas. Arī patlaban šai skolās mācās daži apdāvināti jelgavnieki. Rīgas 100.vidusskolā paralēli eksaktajai un humanitārajai programmām var apgūt rokmūziku. Skolēniem tiek piedāvāta rokmūzikas vēsture, mūzikas literatūra, mūzikas teorija, kā arī iespēja apgūt izvēlēto specialitāti (vokālu, ģitāras, basa ģitāras, pūšaminstrumentu, klavieru, sitaminstrumentu spēli un skaņu režiju) pie profesionāliem Latvijas mūziķiem-pedagogiem. Turklāt šī ir vienīgā vidusskola mūsu valstī, kurā skolēni var apgūt rokmūzikas programmu bez iepriekšējas sagatavotības.Arī džeza apguvē šī skola savu darbu sāka vēl pirms Rīgas Doma kora skolas.Skolas atbalsta koncerts «Roks par Skolu!» plānots 3.decembrī pulksten 19, Rīgas 100.vidusskolā (Rīgā, Laimdotas ielā 42). Koncertā savu skolu atbalstīs bijušie un esošie audzēkņi - «Latvian Blues Band», «G-Point», «Camillas», «Latte», «Flame», Miks Dukurs, Maija Vidovska, Maija Beķe, 12.klases ansamblis «Jazz dream», Ginta Peika, Dāvis Bindemanis, Valters Šmits, kā arī pasniedzēji ar savām grupām - «Credo», «Labvēlīgais tips», «Keksi», Ieva Kerēvica, Kristīne Ozoliņa, Jolanta Gulbe un sarkanais Rīgas koris un citi. Koncertā piedalīsies arī kaislīgs šīs skolas atbalstītājs un aizstāvis Māris Pūris ar savu stepa grupu.T.Gžibovskis, kurš kādreiz daudzus gadus spēlējis grupā «Eolika» un nesenā pagātnē grupā «Sīpoli», iespējams, skolas atbalsta koncertā uzstāsies ar grupu «Sīpoli». Kaut arī koncerta saturs vēl tiekot plānots un precizēts, ir skaidrs, ka tajā uzstāsies arī visi skolas pedagogi.Pirms koncerta skolas telpās uz preses konferenci pulcēsies Rīgas 100.vidusskolas, Rīgas 45. un Rīgas 6.vidusskolas pārstāvji, kā arī Rīgas Domes un Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdņi, lai diskutētu par 100.vidusskolas nākotni Latvijas skolu reformu kontekstā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas