Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trīs sporta veidi - triatlons

«Viņam Dievs devis talantu darbā ar bērniem,» tā par savu pirmo treneri saka jelgavnieks Vladimirs Kuzmenko. Tas gan nav triatlons, bet daiļlēkšana, kuras gudrībās Vladimiru septiņdesmitajos gados Jelgavā sāka skolot Valters Lācītis. Taču līdzi nāca visai turpmākajai dzīvei svarīgas atziņas par mērķtiecības un patstāvības lomu.

Sporta meistars daiļlēkšanā«Tas bija 1972.gadā, kad, vecāku mudināts, aizgāju uz Jelgavā nodibināto daiļlēkšanas sekciju,» savus pirmos soļus sportā atceras Vladimirs. «Pēc gada pusotra līdz ar jaunu peldbaseinu tādu atklāja arī lietuvieši Klaipēdā. Treneri uzaicināja tur attīstīt šo sporta veidu, un mēs, trīs jelgavnieki, aizbraucām kopā ar viņu. Kad pēc pāris gadiem atgriezāmies, Jelgavas baseinā lēkšana bija beigusies, sāku braukāt uz treniņiem Rīgā. Pēc devītās klases aizbraucu uz Maskavu, kur mani uzņēma Olimpisko rezervju skolā.»Vairākkārtēji Latvijas čempiona tituli, sporta meistara normatīvs - Vladimira daiļlēcēja karjera attīstījās veiksmīgi. Gluži likumsakarīgi sekoja fizkultūras institūts, taču bija arī dienests armijā, pēc kura sportiskās intereses pavērsās citā virzienā.«Daiļlēkšana ir jauniešu sports,» īsta vīra mērķtiecību, patstāvību un izturību tolaik jau uzkrājušais Vladimirs pamato savu izvēli. «Pirmo Jelgavas maratonu noskrēju 1987.gadā. Tās tolaik bija ļoti populāras sacensības ar startu Ozolniekos. Ap 500 sportistu piedalījās,» izrādījās, tas bija arī triatlona «mazais pirkstiņš», kas vēlāk paņēma visu roku.Triatlona bums1988.gadā jelgavnieks sacensībās Tartu pirmoreiz izmēģināja savus spēkus klasiskajā triatlona distancē - pusotrs kilometrs peldus, 40 kilometri ar velosipēdu un 10 kilometru skrējiens. 300 dalībnieku vidū V.Kuzmenko ierindojās 55.vietā - debijai ne slikti.«Man patika, ka tie ir trīs sporta veidi,» viņš saka un piebilst, ka tolaik uz triatlonu pārnākuši daudzi dažādu iemeslu dēļ treniņus citos sporta veidos pārtraukušie - skrējēji, slēpotāji, riteņbraucēji. «Var pat teikt, ka astoņdesmito gadu beigās Latvijā bija īsts triatlona bums ar daudzām sacensību iespējām.»Deviņdesmito gadu sākumā Daugavpilī vēl aizvadīts pēdējais PSRS čempionāts, bet pēc tam, jau atjaunotajā brīvvalstī, triatlonisti sākuši domāt par iespējām Rietumu virzienā...Vairāk par Vladimira Kuzmenko sporta gaitām, to pārtraukšanu un atkalatsākšanu lasiet sestdienas, 23.augusta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas