Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzvārdā, kura saknes neiznīkst 1

Līgas Brigaderes atmiņu krājums ar savāktajām liecībām, stāstiem, vēstuļu citātiem un apcerējumiem par Brigaderu dzimtu veidots gandrīz divdesmit gadus.

Jaunos faktus vēl nezina neviensLīgas kundze savā dzimtas kokā zina vairs tikai divas slavenās latviešu rakstnieces Annas Brigaderes uzvārda nesējas, no kurām viena ir viņa pati. Laika gaitā vāktās liecības, vēstules un citi dokumenti ļāvuši jelgavniecei par saviem senčiem bagātīgajā Brigaderes dzimtā uzzināt un atklāt daudz interesantu faktu, kas līdz šim nav parādījušies nevienā vēstures izdevumā. Tos kundze nolēmusi laipni atvēlēt Okupācijas muzejam, kas ar laika liecībām varēs iepazīstināt literatūras pētniekus un pārējos interesentus. Līgas kundze vien piebilst, ka Brigaderiem allaž bijusi raksturīga izteikta ģimenes piederības izjūta. Viņi nekad nav kungiem kalpojuši un bijuši no labākajiem ļaudīm.Sirmā kundze piekrīt Annas Brigaderes paustajam, ka cilvēka vērtība nav meklējama bagātībā un varā, bet gan krietnumā, godīgumā, pastāvīgumā un darba mīlestībā. Līgas kundze ar lepnumu stāsta par tautā cienījamo latviešu rakstnieci, kura ar saviem darbiem uzturējusi tautā spēku un spītu pastāvēt, un tāds cilvēks pelnījis lielu tautas mīlestību.Dzimta ar trīs gadsimtu vēsturiPār sirmās kundzes rakstāmgaldu stiepjas garš papīra rullis ar pašas veidoto dzimtas koku daudzās paaudzēs. Pirmos senčus ciltskokam no 1760.gada Līgas kundze atradusi arhīva dokumentā, kas rakstīts vēl gotu rakstā. Apkopojums nav viegli tapis, jo Brigaderu uzvārds visādi «spokots», piemēram, Brigāters, Brigadieris un gandrīz katrā reģistrā tas iegrāmatots citādi. Par dzimtas pēctečiem Zīvertu, Zuševicu un citām ģimenēm Līgas kundze stāsta ar lielu aizrautību un sarunā ir nenogurdināma... Plašāk par Līgas kundzes dzīvesstāstu lasiet sestdienas, 25.oktobra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Flegms

Rakstu izlasīju, vienīgi nesapratu, kas tās par atbrīvošanās cīņām, kas notikušas 30.gadu beigās.

pirms 9 gadiem, 2008.10.25 16:40

Citas ziņas