Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai VID iespējams izvairīties no rindām? 4

Kāds «Ziņu» lasītājs vērsās redakcijā ar jautājumu, vai būtu iespējams Valsts ieņēmumu dienestā iesniegt gada pārskatu, netērējot vairākas stundas gaidīšanai rindā.

«Vadu zemnieku saimniecību, un nevaru atļauties četras stundas sēdēt gaitenī un gaidīt savu kārtu, vai tiešām pārskatu nav iespējams iesniegt elektroniski vai, iepriekš pierakstoties,» jautāja lasītājs.Kā «Ziņām» skaidro Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Zemgales reģionālās iestādes biroja priekšniece Sandija Ātrena - Zaharčenoka - ja saimniecība ir noslēgusi līgumu par elektronisko deklarēšanu (EDS), tad gan gada pārskatu, gan cita veida pārskatus ir iespējams iesniegt elektroniski. Visa informācija par EDS pieejama VID interneta mājas lapā www.vid.gov.lv.«Ņemot vērā darba specifiku un ļoti lielo apmeklētāju skaitu, Jelgavas nodaļā klientu apkalpošana notiek rindas kārtībā pēc numuriņiem, un šobrīd nav iespējama iepriekšēja pieteikšanās uz konsultāciju, lai tādējādi neizraisītu neapmierinātību no to klientu puses, kuri gaida rindā,» informē biroja priekšniece.Viņa arī akcentē, ka rindas pie Nodokļu maksātāju konsultāciju daļas durvīm veidojas tādēļ, ka vairums apmeklētāju vēlas, lai darbinieki palīdz aizpildīt deklarāciju. Konkrētajā daļā strādā pieci darbinieki, kuru tiešajos pienākumos ietilpst ne tikai apmeklētāju deklarācijas aizpildīšana, bet arī konsultēšana vispārējos nodokļu jautājumos telefoniski, klātienē un elektroniski.«Rindu veidošanos varam skaidrot arī ar faktu, ka cilvēka dabā ir lietas atlikt uz pēdējo brīdi, līdz ar to, tuvojoties noteiktajam termiņam, sākas aktīva darbība, kas savukārt veido cilvēku rindas nodaļā,» piebilst S.Ātrena - Zaharčenoka.Pēc viņas sacītā, VID Zemgales reģionālās iestādes birojs apzinās, ka, pasliktinoties ekonomiskajai situācijai valstī, cilvēki vairāk domā par iespējām saņemt sev pienākošos no valsts, ar ko ir izskaidrojams deklarāciju par attaisnotajiem izdevumiem skaita pieaugums. Taču šāda veida deklarāciju var iesniegt līdz gada beigām. Līdz 1.aprīlim gada ienākumu deklarācija jāiesniedz saimnieciskās darbības veicējiem. Turklāt cilvēki deklarācijas var iesniegt ne tikai klātienē, bet arī pa pastu un elektroniski, noslēdzot attiecīgu līgumu ar VID Jelgavas nodaļu. Tādā gadījumā cilvēkam uz nodaļu nav jānāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Pildu vīram tāpēc, ka deklarācija datorā ir Excel failā, viss salinkots, aizpildīt man 20 minūtes un uz printeri palaist. Viss.

pirms 9 gadiem, 2009.03.20 18:58

Nekad neesmu sapratusi, kas tur var būt tik sarežģīts. Kā fiziska persona pildu jau vairākus gadus . Sev un vīram. Kādreiz bija pat brošūriņa, man vēl kaut kur majās metājas - kā pildīt ien. deklarāciju. Varbūt būtu vērts tādu izdot kaut pašā lētākajā variantā uz sliktāka papīra melnbaltu, citādi varbūt tiešām grūti izburties cauri visām niansēm. Bet cilvēki diez vai lasīs - vieglāk taču rindās pasēdēt.(P.S. - neesmu no VID).

pirms 9 gadiem, 2009.03.20 10:47

kakaaa

aciimredzot taa deklaraacija ir paaraak sarezgjiita....

pirms 9 gadiem, 2009.03.20 08:39

Citas ziņas