Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdība apstiprina Valgundes svētvietā notiekošo svētku finansēšanas kārtību 1

Valdība šodien apstiprināja Tieslietu ministrijas (TM) speciālistu izstrādāto kārtību, kādā valsts sniedz finanšu palīdzību Valgundes svētvietā notiekošo tradicionālo ikgadējo Kristus apskaidrošanas svētku un ar tiem saistītā Krusta gājiena organizēšanai.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja TM Sabiedrisko attiecību nodaļas pārvaldes vecākā referente Laura Pakalne, Latvijas Pareizticīgās baznīcas likums noteic, ka valsts piešķir finansējumu neatliekamās medicīniskās palīdzības, ceļu satiksmes un sabiedriskās kārtības nodrošināšanai nepieciešamo izdevumu segšanai tradicionālo ikgadējo Kristus apskaidrošanas svētku un ar tiem saistītā Krusta gājiena norisei.Gan TM, gan Finanšu ministrijas pārstāvji jau iepriekš apliecinājuši, - lai arī ekonomiskā situācija valstī ir sarežģīta, šie svētki notiks un valsts pienākums ir nodrošināt tajos sabiedrisko kārtību un drošību. Paredzams, ka šim mērķim kopumā būs nepieciešami 10 600 lati, no tiem 2336 lati - Veselības ministrijai, lai nodrošinātu neatliekamo medicīnisko palīdzību Latvijas Pareizticīgās baznīcas organizētajā Krusta gājiena norises laikā no 2011.gada 17.augusta līdz 19.augustam.Līdz ar to jaunie noteikumi paredz, ka Latvijas Pareizticīgā baznīca iesniegs TM detalizētu svētku pasākumu, to norises un nepieciešamā finansējuma aprakstu, kuru TM nosūtīs izvērtēšanai un atzinuma sniegšanai iesaistītajām institūcijām. Proti, Iekšlietu ministrija izvērtēs sabiedriskās kārtības nodrošināšanai nepieciešamā finansējuma apmēru, Satiksmes ministrija - ceļu satiksmes nodrošināšanai nepieciešamā finansējuma apmēru, bet Veselības ministrija - neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanai nepieciešamā finansējuma apmēru, teikts noteikumu anotācijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Valgundiete

sajūta, ka sakarā ar šo Krusta gājienu dažas institūcijas grib iedzīvoties.
Cik redzēti šie gājieni, tie notiek ļoti organizēti un ceļu satiksmi netraucē (ja vien autobraucēji ievērotu ceļu satiksmes noteikumus) Varbūt tagad dos trafarētas automašīnas ar gaismām? Un vai tas tiešām izmaksā tādus tūkstošus?

pirms 8 gadiem, 2009.12.17 09:19

Citas ziņas