Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vaļņu ielai labu segumu tik drīz nesola 1

«Pēc ūdensvada labošanas, pēc kanalizācijas likšanas mūsu iela kļuvusi bedraina, putekļaina, sliktāka par jebkuru lauku ceļu,» nelielu, ap 100 metru, Vaļņu ielas posmu pie Pulkveža O.Kalpaka ielas vērtē jelgavniece Ināra Ķekare.

Kundze atceras, ka pirms dažiem gadu desmitiem mazā Vaļņu ieliņa bijusi glīti bruģēta, brauktuves malās stiepušies kārtīgi trotuāri. Tagad daļa ielas seguma noņemta, ietves dangainas, cilvēki iet krizdami klupdami. Putekļi pārklāj privātmājas un dārzus.«Tur dzīvo arī mazi bērni, žēl skatīties, kā jaunajām māmiņām jāstumjas ar ratiņiem cauri putekļu mākonim.» Sieviete ievērojusi, ka gaiss necaurredzams kļūst brīžos, kad pa ielu braukā pārgalvīgi autovadītāji. Turklāt tur netrūkstot arī garāžu kompleksu, kas satiksmi vēl vairāk sabiezina.«Vai nevar rast izeju un salabot simt metrus vai vismaz rītos ielu laistīt?» jautā Ķekares kundze.Jelgavas pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta atbild, ka Būvvaldes arhīvos saglabājusies ar 1954.gadu datēta planšete, kurā redzams, ka Vaļņu iela bijusi bruģēta. Taču par bruģa noņemšanu informācijas nav, skaidro L.Klismeta. Pēc pašvaldības sniegtās informācijas, Vaļņu ielas posmā no Pulkveža O.Kalpaka ielas līdz 17.namam ūdensvads un kanalizācija pēdējā desmitgadē nav mainīti. Taču ielas iedzīvotāja atceras, ka pirms dažiem gadiem kanalizācijas caurules Pulkveža O.Kalpaka ielā tomēr pārlika. Nav gan zināms, cik labā stāvoklī segums bijis, ja darbi tur pēdējos gados tiešām veikti.Jāpiebilst, ka nevienā no vietējās varas tuvāko gadu plāniem nav minēts par kādu attīstību Vaļņu ielā. «Pašvaldība 2008. un 2009.gadā neplāno šī Vaļņu ielas posma rekonstrukcijas darbus,» informē L.Klismeta.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

anonīmi no Vaļnu ielas

1. Bruģa segums tika novākts ~ 1985 gadu, tad tika sniegta informācija, ka dažus gadus jaunais grants segums nostāvēsies un tad uzlikšot asfaltu .... gaidi ar maisu ...
Bet kāds bija pamatojums bruģa noņemšanai .... apsolūti nav skaidrs ...

2. ~ 1998/2000 gadu kafeinīca "Rausis" un 11 māja apmaksāja no privātajiem līdzekļiem asfalta uzlikšanu ~ 100m no Pētera ielas puses (putekļu daudzums pirms tam bija neciešami liels .... kāds atlikušajā ielas daļā ir joprojām ...). Par putekļiem: paturot kādu stundu ēkas logu vaļā (kautvai sētas pusē) .... putekļi būs jāslauka no visām visrsmām mājā... un ne mazums..., dārzā visas lapas ir pārklātas ar gaišu putekļu kārtu ...

3. 2007. gadā Vaļnu ielas posmā no Kalpaka līdz Petera ielai izbūvēja jaunu (līdz šim vispār nebija) fekālo kanalizāciju.

4. 2007./2008. vairākas Vaļņu ielas ēkas pieslēdzās šai kanalizācijai .... taču ......

2007. gada rudenī/2008. gada pavasarī pie lielāka par vieglu smidzināšanu lietu tā vietā lai novadītu kanalizācija bagātīgi (ar nelielu ~ 30cm augstu fantānu, no iekšpagalmu akām) apludina pagalmus ar sūd...... kas, protams, bojā dārzos izaudzēto (jo ūdens satur izmantotos mazgāšanas līdzekļus un tml. ....) nemaz nerunajot pat "patīkamo" smaku .... Pieļauju domu, ka lietus kanalizācija ir apvienota ar fekālo, kurai nav ieplānota atbilstoša caurlaidība .....!

Diemžēl, tas tikai kārtējo reizi apstiprina haotisko NE-plānošanu, nekvalitatīvu (kanalizācijas) projektēšanu un darbu veikšanu visur, kur par to atbild MŪSU pašvaldība!

Laikam jau svarīgāk uzkrāt līdzekļus rebēs kārtējām pirmsvēlēšanu kampaņām ... pieverot acis uz brāķi vai jau ar nodomu to ieplānojot ... tā vietā lai maksimāli efektīvi ieguldītu mūsu nodokļu naudu .... labs saimnieks taisa vienreiz un uz ilgu laiku ... taču rebes vieglāk iegūt ja būvē un remontē regulāri .... un grūti būs pamatot kapēc labi izdarītu darbu kas labi kaplo vaig periodiski pārtaisīt ... bet ja brāķis ... mēs paši prasīsim .... labojiet ...labojiet .... galvenais lai brāķa izveidei ir labs grēkāzis .... slikts izpildītājs, vai kads darbinieks vainīs ... bet kā zināms - zivs pūst no galvas !!!

pirms 10 gadiem, 2008.07.24 12:31

Citas ziņas