Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zvaigznīšu kronēts un svērts

Kad pavasarī Jelgavas rajona Kultūras un interešu izglītības centra erudītu konkursa finālā, kurā bija jāstāsta par sava pagasta ievērojamākajiem ļaudīm, un Līvbērzes vidusskolas komanda ar lauru vainagu burtiski kronēja savu skolasbiedru Elviju Kukšu, nodomāju - te kāds nopietni pāršāvis pār strīpu!

Kamēr citi daudzināja galvenokārt pieredzes bagātus pedagogus vai drosmīgus un labestīgus novadniekus, līvbērznieki prezentācijas slaidos sīki uzskaitīja visus puiša panākumus. Kādā brīdī šis skaits nojuka, un es padevos - jā, šķiet, Elvijs tiešām ir pelnījis laurus! Turklāt vajadzīgas «iekšas», lai šādu publisku godināšanu morāli izturētu, un puisim tas izdevās.Mācās un strādā«Droši vien izlaidumā visi raudāja. Ko tad skola bez tevis darīs?» nedaudz ķecerīgi jautāju Elvijam, kad viņa rokās bija nonācis atestāts.«Domāju, nebūs tik traki - es jau savlaicīgi sāku noiet no skatuves un ļāvu citiem ieņemt šo vietu. Kandidāti pēctecībai noteikti ir,» mulsi atzīst 12.klases absolvents, kurš mācību laikā uzvarējis daudzās olimpiādēs, organizējis un vadījis pasākumus, palīdzējis savai komandai uzvarēt virknē erudītu konkursu, rakstījis projektus, piesaistot finanšu līdzekļus un, kā atzīst skolas biedri, ir vienkārši ļoti labs cilvēks.Pašreiz puisis bez lieka satraukuma gaida centralizēto eksāmenu rezultātus, lai mēneša beigās iesniegtu dokumentus studijām Latvijas Lauksaimniecības universitātes Informācijas tehnoloģiju fakultātē.«Izskatīju vairākas iespējas, jo vienlīdz viss padodas. Atmetu domu par ekonomikas un sociālo zinību studijām, jo runā, ka ir šo speciālistu pārprodukcija. Informācijas tehnoloģijas izvēlējos, jo tās mani interesē un patīk - var iemācīties daudz jauna un iepriekš nezināma,» stāsta Elvijs, kurš par sasniegumiem nesen saņēma arī Vītolu fonda stipendiju studiju atbalstam.Nākotnes izvēli puisī nostiprinājis arī šodienas darbs. Kopš pagājušā mācību gada viņš Līvbērzē darbojas Sabiedriskajā interneta pieejas punktā - atbild par kārtību, organizē rindu, kurš kurā brīdī tiks pie datora.«Jāpiedāvā optimālie varianti, lai nevienam nebūtu iebildumu. Nesūdzos, darbs nav pārāk grūts - varēju apvienot ar mācībām. Radošajiem darbiem vai literatūras lasīšanai gan brīva brīža nepietika, jo visu laiku bija jābūt vērīgam. Nopriecājos, ka tagad, vasarā, rindas vairs nav tik lielas - šķiet, bērni labāk dzīvojas pie upes,» teic Elvijs.Iemācīties mācītiesŠķetinot jaunieša panākumu noslēpumu, puisis atzīst, ka tas neslēpjas vien talantā, iedzimtībā, vieglā galvā vai tamlīdzīgās parādībās.«Sākumskolā apguvu, kā jāmācās, un vēlāk jau šķita elementāri sagatavoties stundām. Olimpiādēm un konkursiem gan vajadzīgs papildu darbs,» atklāj Elvijs.Iespējams, vairāk laika pavadīt pie grāmatām mudināja apstāklis, ka Kukšu ģimene dzīvo attālāk no centra - negribējies iet tos trīs kilometrus kājām, lai satiktu draugus. Dauzījies ar abiem brāļiem un abām māsām, bet atelpas brīžos pievērsies izziņas procesam...Vairāk par talantīgo jaunieti un to, kā viņu raksturo Līvbērzes vidusskolas direktore Lilija Grase, lasiet sestdienas, 12.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Citas ziņas