Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bažīgi gaida, kad apstāsies lejupslīde 6

Atceroties pirms pusotra gada izciesto un divus gadus ilgušo piena krīzi, kad šī produkta iepirkuma cena ES noslīdēja līdz 25 centiem par kilogramu, bet mazās saimniecības Latvijā saņēma pat 13 centu par kilogramu, ražotāji ir nobažījušies par salīdzinoši nelielo piena cenu kritumu (2–5 centi), kas bija vērojams gadu mijā. Gan ražotāji, gan pārstrādātāji ir vienisprātis, ka līdz gada beigām pastāvējusī piena cena, kas bija 30–35 centi par litru, nodrošināja ražošanas attīstību. Tagadējais kritums ne vairāk kā par pieciem centiem nav tāds, lai zaudējumus varētu uzskatīt par kritiskiem. “Melnais humors – mēs izdzīvotu arī tad, ja cena slīdēs vēl zemāk. Taču tad pietrūktu ienākumu attīstībai. Arī pašreizējā lejupslīde nav laba zīme. Esam nobažījušies, vai tas nav lielas lejupslīdes sākums. Gribas domāt, ka vismaz šoreiz tas aizies garām,” spriež viens no lielākajiem Jelgavas novada piensaimniekiem Juris Cīrulis no Zaļenieku pagasta “Mežacīruļiem”. Viņš teic, ka kopā ar kolēģiem ražotāji ir vienojušies, ka zemākā krīzes cena, kuru varētu zināmu laiku izturēt, ir 27 centi par piena kilogramu. “Ar valsts atbalstu no pagājušās krīzes mēs izgājām bez ievērojamiem zaudējumiem,” tā J.Cīrulis. Viņš cer, ka krīzes gadījumā valsts atbalsts neizpaliks.    


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 11. janvāra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 6

,,,

dīvaina tā biznesa vide Latvijā,daži nepārtraukti gaida atbalstu no valsts,subsīdijas utt.,citiem jāstrādā tik ar saviem resursiem un saviem riskiem....

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.11 17:01

&&&

Piekritu ...
Padaudz udens - kompensacija !
Parmaz udens - kompensacija !

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.11 17:48

analītiķis

Šajā situācijā vislielākie vaininieki ir tirgotāji - Rimi, Maxima. Viņi diktē galaproduktu cenas Latvijā. Šie grib savus 100-150% uzcenojumu un par pārējiem viņiem nospļauties. Laikā, ka Lietuvā un Igaunijā piena produktu cenas ir krietni zemākas, Latvijā turas nepamatoti augstas.
Tirgotāji uzstāda ultimātu, ka ja nenodrošinās zemu cenu, tad šie nepirks, bet importēs ārzemju produktus veicinot pašmāju ražošanu.
Politiķi cīnās ar nepareizo bubuli, nevis jāatrod risinājumus starp piena ražotājiem un pārstrādātājiem, bet jāpiegriež skābeklis Maximai un Rimi, lai beidz uzdzīvot ar saviem 100-150%.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.12 08:47

ĒH

Ja pienu iepirks tikai tie, kuri maksā augstāko cenu, bet par zemāko cenu tiks iepircēji ignorēti, viss būs labi. Arī ja visi Latvijā vienosies par zemu piena cenu ir jāmeklē tirgus ārpusē vai jānosprāgst nevarībā.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.12 22:33

Kaimiņš

Cīruļu Juris nopelna uz mani,ražojot elektrību,pārdodot par divkāršu cenu

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.21 13:32

Arī kaimiņš

Bio gāze neko nemaksā

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.21 13:33

Ekonomika