Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karstā laika dēļ Baltijas reģionā turpinās elektroenerģijas cenu pieaugums

Pagājušajā nedēļā visā biržas "Nord Pool" reģionā karstā laika dēļ turpinājās elektroenerģijas cenu pieaugums, aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo".

Latvijā un Lietuvā nedēļas vidējā cena pieauga par 9,1 procentu, cenām sasniedzot 61,17 eiro par megavatstundu (MWh), Igaunijā cenas pieauga par 7,4 procentiem attiecīgi līdz 59,48 eiro par MWh. Savukārt "Nord Pool" sistēmas cena samazinājās par vienu procentu līdz 52,59 eiro par MWh.

"Latvenergo" eksperti skaidroja, ka "Nord Pool" sistēmas cenu ietekmēja ogļu tirgus cenas samazinājums, tomēr joprojām būtiska nozīme ir Ziemeļvalstu zemajam hidrorezervuāru piepildījumam. Nedēļas nogalē karstā gaisa temperatūra apgrūtināja elektrostaciju dzesēšanu, kas izraisīja izstrādes ierobežojumu Somijas, Zviedrijas un Vācijas ražotnēs. Līdzīgi kā Skandināvijā, arī Latvijā karstais un sausais laiks nosaka zemu dabisko ūdens pieteci, taču augošo pieprasījumu ir apmierinājusi augsta Rīgas termoelektrocentrāles ģenerācija.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, "Nord Pool" reģionā patēriņš pieauga līdz 6274 gigavatstundām (GWh) un izstrādes apjoms pieauga līdz 5962 GWh.

Karsto laikapstākļu dēļ visās Baltijas valstīs tika novērots patēriņa pieaugums. Summārais elektroenerģijas patēriņš bija 500,4 GWh, kas ir par 2,3 procentiem vairāk nekā iepriekšējā nedēļā.

Latvijā bija novērots vislielākais patēriņa pieaugums – par 3,1 procentu līdz 135,8 GWh. Igaunijā un Lietuvā patēriņa pieaugums ir par 1,2 procentiem un 2,4 proecentiem, attiecīgi Igaunijā līdz 137,4 GWh un Lietuvā līdz 227,3 GWh.

Kopējais izstrādātās elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu pieauga par pieciem procentiem līdz 342 GWh. Latvijā izstrādes pieaugums ir par 18,5 procentiem lielāks, sasniedzot 110,8 GWh. Lietuvā pieaugums ir par 20 procentiem līdz 47 GWh, savukārt Igaunijā ir novērots ģenerācijas apjoma samazinājums par 4,35 procentiem līdz 184,1 GWh.

Izstrādes apjoms attiecībā pret patēriņu Latvijā bija 82 procenti, Igaunijā 134 procenti, Lietuvā 21 procents, bet Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 68 procenti attiecībā pret reģionā patērēto elektroenerģijas apjomu pagājušajā nedēļā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Ekonomika