Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ķiploki un finanses labi sader kopā (FOTO)

Jaunais finansists Gundars Ceplītis Jelgavas novada Vilces pagasta zemnieku saimniecībā “Paitēni” audzē ķiplokus. Šķiet, kas gan augsta līmeņa finansistam auditoram, kurš strādājis Eiropas Komisijā un kuram ir darbs Rīgā, būtu darāms laukos?
“Man vienmēr ir gribējis laukos ko darīt. Mūsu zemnieku saimniecība “Paitēni” dibināta 1992. gadā un apsaimnieko 110 hektāru, kas Zemgalē nav daudz. Ķiplokus sāku audzēt pirms sešiem gadiem, bet 2015. gadā no vecākiem oficiāli pārņēmu saimniecību. 
Ķiploki aug desmit hektāros, bet pārējos 100 – graudi un rapši. Ja finansistam galvenā sezona ir ziemā, tad lauksaimniekam – vasarā. Bet, piemēram, tehnikas labošana jau tas pats audits vien ir – saliec pa daļām,” stāsta Gundars. “Paitēnos” strādā divi algoti darbinieki, kā arī laukstrādnieki – ķiploku griezēji, šķirotāji, tīrītāji. 


Tirgus kļuvis piesātinātsĶiploku audzēšana pašlaik kļuvusi teju par modes lietu, un tos audzē daudzi. Kad par to ieminos, Gundars atzīst, ka šogad pirmo gadu var just, ka ķiploku tirgus Latvijā ir piesātināts, un tas atsaucas uz cenu. Iepriekšējos gados gan varējis dzīvot, cepuri kuldams. “Paitēnus” glābjot tas, ka saimniecība katru gadu tirgo daudz ķiploku sēklai.


Visu rakstu varat izlasīt 12.septembra “Zemgales Ziņās”


Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Ekonomika