Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLKC palīdzēs iegūt GLOBALG.A.P. sertifikātu

Lai arī Latvijas ražotāji varētu saņemt GLOBALG.A.P. (GG) sertifikātu, kas apliecina drošas un nekaitīgas pārtikas ražošanu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) apmācīs savus konsultantus darbam ar pašmāju ražotājiem tā iegūšanai. To paredz šonedēļ Jelgavā notikušās starptautiskās konferences “Pārtikas nekaitīgums un ilgtspēja – GLOBALG.A.P. – pasaules standarts, kas to apliecina” ietvaros parakstītais LLKC un GG sadarbības līgums, informē LLKC.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis uzsver: “LLKC konsultanti jau pašlaik strādā ar dažādu nozaru saimniecībām, palīdzot sakārtot saimniekošanu, lai tā būtu efektīvāka, videi draudzīgāka un patērētājiem drošāka. Sadarbība ar GG ir jauns, nopietns un jau nākotnē vērsts izaicinājums.”

GG sertifikātu var saņemt augkopības un lopkopības produkcijas ražotāji, gatavās produkcijas uzglabāšanas noliktavas, mazumtirgotāji un izplatītāji. Izstrādē ir arī nosacījumi sertifikāta iegūšanai akvakultūras saimniecībās.

Pašlaik GG apvieno vairāk nekā 440 biedrus. GG sertifikātu saņēmuši vairāk nekā 200 000 ražotāji 135 pasaules valstīs.  Sertificēt iespējams vairāk nekā 600 produktus. Latvijā GG sertifikāts jau ir uzņēmumiem “Very Berry”, SIA “Dimdiņi” un SIA “Arosa R”.

“Kad radās ideja eksportēt dzērvenes uz Angliju, noskaidrojās, ka bez GG sertifikāta tas nebūs iespējams. Kad ieradās pārbaudītāji, izrādījās – viss nav tik sarežģīti. Vienkārši tam, ko mēs jau ikdienā darījām, bija jābūt arī kārtīgi dokumentētam. Izaicinājums bija britu mazumtirgotāja “Tesco” pārbaude, kurš milzīgu uzsvaru liek uz sociālo atbildību. No viņiem saņēmām virkni tiešām labu padomu,”  stāsta“Very Berry” vadītāja Gundega Sauškina

Savukārt SIA “Dimdiņi” izpilddirektora pienākumu izpildītāja Sanita Kadanceva atzīst: “Šis sertifikāts ir iespēja iziet ārpus Latvijas tirgus. Sertifikācijas process ļauj sakārtot uzņēmumu efektīvākam un drošākam darbam visās jomās. Ja atklājas kādas nepilnības, tās novēršamas mēneša laikā, un tad sertifikācija turpinās, līdz iegūts pats sertifikāts.”

Vietnē www.globalgap.org var iepazīties ar plašāku informāciju par GG, kā arī bez maksas lejupielādēt sertifikācijai nepieciešamos dokumentus.

Foto: Iveta Tomsone, LLKC

 

Pievieno komentāru

Ekonomika