Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodokļu maksātāji un nemaksātāji valstij parādā 1,254 miljardus eiro 2

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,254 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,4 procentiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.

Tostarp 779,098 miljonu eiro parāds bija valsts pamatbudžetam, kas ir kritums par 1,3 procentiem salīdzinājumā ar novembra sākumu, 315,795 miljoni eiro – pašvaldību budžetiem, kas ir par 2,3 procentiem vairāk, bet sociālās apdrošināšanas iemaksu parādi bija 159,621 miljona eiro apmērā, kas ir par 5,4 procentiem vairāk.

Atbilstoši VID datiem, aktuālie parādi, kuriem tiek aprēķināta nokavējuma nauda, šogad 1. decembrī bija 64,5 procenti no kopējās parādu summas jeb 808,494 miljoni eiro.

Tāpat VID dati liecina, ka par nepiedzenamiem 2017. gada 1. decembrī bija atzīti parādi 9,252 miljonu eiro apmērā – šie parādi izveidojušies likvidējamiem uzņēmumiem līdz likvidācijas procedūras pabeigšanai.

Par piedzenamiem šogad decembra sākumā bija atzīti parādi 799,241 miljona eiro apmērā, tostarp par reāli piedzenamiem atzīti parādi 149,431 miljona eiro apmērā, bet par reāli nepiedzenamiem – 649,81 miljona eiro apmērā. No parādiem, kas atzīti par reāli nepiedzenamiem, par 647,492 miljoniem eiro parādniekiem nav naudas līdzekļu un mantas, uz ko vērst piedziņu, savukārt piedziņas noilgums iestājies parādiem 2,318 miljonu eiro apmērā.

Atmaksas termiņa pagarinājumi 1. decembrī bija piešķirti parādiem 94,548 miljonu eiro apmērā. Savukārt apturēto parādu summa, kam pārtraukta nokavējuma naudas aprēķināšana, decembra sākumā bija 351,473 miljoni eiro – šo summu veidoja par maksātnespējīgiem atzītu uzņēmumu parādi.

Pirms mēneša – šogad novembra sākumā – Latvijā kopējie nodokļu parādi bija 1,25 miljardi eiro.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus ES budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID ir izveidots 1993. gadā.


Foto: no interneta resursiem

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Valdis

Par šo tēmu varētu runāt 24 stundas diennaktī kas ir kam parādā, VID piedziņas rezultāti ir nevis reālie parādi, bet reālie pierakstījumi, katru mēnesi, katru gadu, un tā jau 20 gadus un nekas nemainās.
Piedzītais parāds nav tas parāds, ko maksātājs pats ir samaksājis.
VID vienmēr uzskata, ka nodokļus iekasē, bet patiesībā nodokļu maksātājs pats tos aprēķina un samaksā un kāmēr būs šāda attieksme, būs arī ēnu ekonomika ap 20%.

pirms 10 mēnešiem, 2017.12.31 19:35

servicepeakgroup

Jums ir ipašs, godigi un labu raksturu, jums nav ienakumu, kas var palidzet jums veikt ikmeneša maksajumus un jums nepieciešama palidziba, nekavejoties uz jusu jautajumiem. E-pasts: servicepeakgroup@hotmail.com

pirms 9 mēnešiem, 2018.01.12 19:45

Ekonomika