Apkures katls. Ko iesakat?

Sveiki,
Tā nu ir sanācis..
Likteņa ironija. Uz jauno gadu salūza apkures katls, nokalpoja tikai 7. gadus. Kas varētu ieteikt normālu čuguna malkas - granulu katlu ap 25kW?
( interesē katla nosaukums un kur var nopirkt) ?

Paldies!

Sanguru

Sveiki!
Pirmkārt, ja ietu runa tikai par malkas katlu, vai tikai par granulu katlu , tad būtu vieglāk diskutēt;
Kombinētie katli granulas/malka dzīvē pierāda to, ka tiem ir krietni zemāks lietderības koeficients;
Otrkārt - Ja esošais ir bijis malkas katls, un tagad ir velme pēc granulu katla, tad nepietiks tikai ar katla nomaiņu - Nāksies iespējams diezgan pārtaisīt katlu māju. Katls, deglis, granulu tvertne - tas ir pamats. Talāk skatās iespējamās finanses. Granulu deglim tapat kā automašīnai , patīk strādāt ar lielāku diapazonu. Kā braukt pilsēta no luksafora līdz luksaforam vai arī pa šoseju. Tamdēļ parasti iesaka granulu katliem uztādīt arī akumulācijas tvertni , lai deglis strādātu ilgāk , nevis ieslēdzas/izslēdzas.
Tagad ir populāras kombinētās tvertnes. Melnajā akumulācijas tvertnē priekš apkures ir iebūvēta nerūsējošā tērauda spirāle, kas automātiksi sagatavo arī sanitāro karsto ūdeni.
Tapat ari katliem - ir dažādas jaunas fīčas , kas maksā naudu. jāskatās no maciņa biezuma.
No malkas katliem ieteikt ko grūti... Granulnieki pārbaudīti ir - Pellux100 no Nibe Biawar - Katls ar savu automātiku , ko iespējams visādi pilnveidot, attālināti vadīt sistēmu caur kompi vai android;
Bet kā jau minēju - paildus katlam jāliek mazais loks ar sūkni, tapat 3-ceļnieks ar motoru uz apkures sistēmu , lai katls regulētu siltumneseja temperatūru;

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.04 12:51

Vaimans

Runa nekur neiet un mēslus parasti nepērk arī ar visu reklāmu.

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.04 14:13

Padoms

Katliem nav ne kāda vaina,nevajag viņus kūpināt,katlam jāiet ar pilnu klapi,kūpinot rodas rasa katlam apakšdaļā,līdz ar to viņam pipec,vajag katlus aprīkot ar akmulātoru

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.06 12:09

Sanguru padomam

???
Rasaspunkts veidojas, ja katlu neaprīko ar mazo loku; - tur nav starpības iet ar pilnu klapi vai nē. Rasas punkts veidojas brīdī kamēr tu iekurini katlu... Nevajag runāt muļķibas!

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.06 16:37

sanguru

Čuguna katliem mazais loks ir mazāk nepiciešams. Tērauda katliem obligāti!

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.06 16:39

Metinātājs Žanis

Vai kā plīst čuguņagas bez mazā loka kad ieslēdz sūkn,pēc tam nezin kur to lūzni likt

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.11 10:18

es

viadrus jo vairak kw jo foršākas pagales,čuguns, granulu degli ar vnk uzstādit, trisceļnieks obligāti jāliek man ir mehāniskais (atspere) reg visu laiku 60 gr.iesaku vēl uzlikt kombinēto boileri apkure/ elektrība forš ir reflex ātri silst iekšā vis emaljēts tik vārstu (zvanu) ielieciet a to kalpos kā akumulators var pacensties un sameistarot ka tas silda arī māju (ar elektrību vai kā akumulators) izdevīgi kad ilgāku laiku ziemā kur izbrauc. laba fīča ir radiatoriem termogalvas iestādi temp un nothing special 8) liekais karstums saiet akumulatorā vai boilerī. vardu sakot taupīt neiesaku atmaksājas viadrus čuguna katls būs praktiski mūžīgs. varu arī novērtēt, uzstādīt,ko ieteikt pats ar to ņemos

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.04 23:06

Sanguru atbild es

Klau vecīt! Normāla fīča nav termogalvas radiatoriem - tas ir tikai loģiski;
Normāla fīča būtu, ja tu to savu mehānisko trejceļnieku aprīkotu ar motoru, kas vadās pēc āra gaisa temperatūras. Tad tev siltums tiktu regulēts jau pie tvertnes , nevis pie katra radiatora atsevišķi; - Tādējādi tiek samazināta liekā siltumnesēja temperatūra un neveidojas siltuma zudumi cirkulējot siltumnesejam ar nevajadzīgi augstu temperatūru;

Varbūt pats ar to ņemies, bet vienā stilā. Iesaki lētāko variantu jau saknē - kas tā dara? Laikam tas, kas pārak daudz nemāk , ieciklējas uz vienu un viss...

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.05 10:05

santehniķis Koļa

Ja trejceļnieka vietā pieliek nēģeri lētāk sanāk

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.06 11:48

Žanis

Lai plānai katls neizietu no ierindas to vajag aprīkot ar siltuma akmulātoru un katlam apsaiti

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.06 11:59

Miņka

Skopais maksa trīškārt

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.06 12:02

Reinis

Nu varu Tev iedod savu veco čugunnieku. Vajag?

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.07 13:24

Robis

Es savu čugunku sen atdevu lužņos,mazss KPD,vaētu cilvēkam izlīdzēt

pirms 5 mēnešiem, 2017.01.09 08:33

kujeju

No sērijas mana sieva čupā vajag jaunāku. Cik pašam ,kādi apstākļi, ar ko taisās barot, neko nesaka

pirms 4 mēnešiem, 2017.01.12 15:09

Karlis

Radinieks savai firmai Alūksnes pusē uzlika itāļu katlu pirms 2 gadiem. Vajadzēja kompaktu un ar granulu padevi no augšas, lai nav problēmu ar atpakaļdegšanu, ja elektrības pārraavums. Viss baigi ok. Katls kompakts, bet ļoti smags un biezs- karstums nekur nepazūd. Arī uzstādīja viņam tie paši džeki un pārbūvēja no malkas apkures. 34kW ielika. Viss atkarīgs no ērtībām, kādas nepieciešamas. Var arī malku atstāt, bet granula uzreiz cita lieta.

pirms 4 mēnešiem, 2017.01.13 17:44

sarkans

man maajaa lidzigs uzikts ar augsejo padevi tikai mazaks. Shitais man Edilkamin 15 ir- domaju ka Karlisam arii. Vertikals siltummainis. Vienreiz atbrauca un iztirija. kko svesvaloda vel sazvanijas un iegaja sistema- parbaudija, ka viss chotko un aizbrauca. Divas stundas neemaas netiiri. Bet pashi arii lika divus gadus atpakal.

pirms 4 mēnešiem, 2017.01.13 19:07

Pievieno komentāru