Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Granulu katla pieslēgšana

Sveiki visiem.
Lieta tāda, ka ir iegādats granulu katls ar jaudu, kas krietni pārsniedz ēkai nepieciešamo, proti, 130kv/m ēka, nesiltināta un katla jauda 22kW. Pārdevējs tirgoja ar tekstiem - nekādu problēmu, katls ilgāk kalpos utt. Cik tagad noprotu, tas īsti labi nav. Tad radās doma uzstādīt akumulāciajs tvertni. SB Siltuma "meistars" kratīja galvu un teica, ka "granulniekiem" akumulācijas tvertni liekot tikai gadījumos kad neesot kur likt naudu, tas viennozīmīgi granulu patēriņa nesamazina utt. Zubros cauri internetam un nonāku pie secinājuma, kas tas ir vienīgais labais risinājums, granulu katls ar lielāku jaudu + akumulāciajs tvertne, kas samazinot granulu patēriņu no 20 - 30%. Sakiet, lūdzu no pieredzes, kā ir ar kombināciju granulu katls + akumulācijas tvertne. Un pie viena, varbūt varat ieteikt kādu labu meistaru pieslēgšanai. Paldies jau iepriekš.

RRR

Labāk to pajautā: http://www.building.lv/forums/ zināmas aizdomas, ka tev te tikai par Bambālīšiem pastāstīs.

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.13 14:41

RRR

P.S. reku cilvēks tieši dalās ar savu pieredzi ar diezgan līdzīgu instalāciju. http://www.building.lv/forums/99/84476/page=5/_subject_

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.13 14:43

vārds

gribēju ierakstīt normālu komentāru, pipisās par aizliegtiem vārdiem. Tā k sūc vien mazo bamsli un sildies uz savas granulu čupas.

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.13 15:59

Tas pats Jānis

Granulu katlam ir jēga likt akumulācijas tvertni, ja katls ir spējīgs strādāt ar zemākas jaudas modulāciju. Šajā gadījumā būs mazāki zudumi katlam darbojoties samazinātas jaudas režīmā (liela daļa katlu nespēj efektīvi darboties pie

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.13 19:05

Tas pats Jānis

Granulu katlam ir jēga likt akumulācijas tvertni, ja katls ir spējīgs strādāt ar zemākas jaudas modulāciju. Šajā gadījumā būs mazāki zudumi katlam darbojoties samazinātas jaudas režīmā (liela daļa katlu nespēj efektīvi darboties pie mazāk par 50% no jaudas) Taču, arī tvertnei būs savi zudumi un kopsummā tas pasākums atpirksies ne mazāk kā 5-7 gados. Labāk to naudu ieguldīt mājas siltināšanā un katlam pieslēgt telpas termostatu vai iestatīt taimeri, ja to atbalsta katla vadības bloks. 22kw uz 130kvm ir ļoti ļoti pārspīlēti un tas, kas ieteica tādu neprātu (ja vien neteicāt, ka drīz palielināsiet telpas uz 200+ kvm) būtu jānoper ar gumijas pletni, lai turpmāk atcerās. Varbūt ieraksties katla modeli, lai varam padomāt par precīzāku rīcību.

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.13 19:06

kaspars

Katls ThermoFLUX INTERIO 22

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.14 10:33

Tas pats Jānis

Šim konkrētajam arī pie 30% no jaudas ir teoretiskā efektivitāte ap 90%. Protams, efektivitāte būs atkarīga arī no granulu kvalitātes (kas Jelgavā nav spīdoša, jo līdz mums atnāk tikai pelēkās un pa dārgo) un regulējumiem (pieļauju, ka šim katlam komplektā bija lambda zonde) - vai katlu pirmajā reizē palaida kāds specialists?
Pēc dokumentiem, katla kontrolierim ir iekštelpu termostata pieslēgums - derēs jebkurš vienkāršakais kontakttipa telpu termostats - tāds, kuram savienojas kontakti, nevis tiek padots spriegums (nederēs silto grīdu termostati) - Aliexpress pa 10€ var iegādāt.
Nu un ņemot vērā katla efektivitāti, vēlreiz jāapsver mājas siltinājums. Diemžēl, granulu apkure nav finansiāli patīkamākais apkures veids - Jūsu mājai, pie švaka siltinājuma jārēķinās ar 3-4 tonnām sezonā.

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.14 10:55

Tas pats Jānis

Pieļauju, ka iegādājāt veikalā "Pilsēta" - ja tā tad atstājiet viņu "santehniķiem" kontaktus - apskatīsim to instalāciju un iedošu mazliet informācijas par granulu ietaupīšanu. Diemžēl, brīnumus nesolīšu - 50% granulu ietaupījumu var sasolīt tikai blēži.

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.14 10:59

kaspars

Katls vēl nav pieslēgts un granulas tika iegādātas premium klases A-Pellet.
Iegādāts tika Komfortā, Rīgā.
Labprāt uzzinātu kā samazināt patēriņu: lūk mans forumu e-pasts: spicais555@inbox.lv

pirms 6 mēnešiem, 2018.06.14 11:37

Aigars

Labdien. Vai ir kāds kas ir spējīgs pieslēgt un pareizi saprogrammēt granulu apkures katlu BIOKAITRA???

pirms mēneša, 2018.11.08 18:41

Tas pats Jānis

Biokaitra jau no rupnicas ir iestatīts puslīdz korekti. Pieslēgšanu gan jāuztic kādam no Jelgavas santehiem. Veikalā "Pilsēta" var paprasīt kontaktus - viņiem pāris normāli cilvēki ir pieejami.

pirms mēneša, 2018.11.12 20:34

Pievieno komentāru