Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Likums no 1.janvāra

Nedrīkstēs lietot tvaika uztvērējus - jūsu attieksme kāda ??? Es domāju,ka pirmkārt jātīra ventilācijas šaktas....

Alma

Papildinu : lasīju,ka ir 3 varianti...uzstādīt el.plīti,ierīkot papildus mehānisko ventilāciju,demontēt uzstādīto izsūcēju...Es 10 g.atpakaļ atteicos no gāzes un pārgāju uz el.plīti- esu ļoti apmierināta maksāju mazliet dārgāk,bet ja aprēķina ķīmiju visas virtuves tīrīšanai no gāzes izgarojumiem - tad esu pa 00....

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.27 15:27

es

Dzemdībās iet bojā vairāk nekā uzsprāgst mājas no gāzes. Nekavējoties aizliegt dzemdēt!

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.03 11:08

opaps

Gribētos zināt vai pirms likuma apstiprināšanas tika veiktas praktiskas pārbaudes dzīvojamās mājās vai tikai kāds pakasīja pakausi un teica: ”turpmāk jābūt tā jo es tā domāju!”

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.11 11:30

Alma

Un , vēl lai atteiktos no gāzes - gatavojaties īstam karam - nebūs viegli....

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.27 15:30

sūcējs

Kurš to izkontrolēs? Uz kura likuma pamata dzīvoklī būs jālaiž kāds no baudītājiem? Tauta jau tagad gudra - visi zina, ka ja nav ordera, tad mans dzīvoklis, mans cietoksnis.Vai varbūt kas mainījies un esmu atpalicis?

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.27 16:51

pažarnieks

paprovē tik mani neielaist īpašumā, izmīlēšu labi

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.28 07:34

Cūkkāja

Piesakos

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.24 16:20

opaps

Gāzinieki laiku pa laikam nāk un pārbauda vai nav noplūdes . Vai ir kāds fakts ka nosūcēja dēļ ir notikusi nelaime? Vecajās mājās virtuvē ir divi ventilācijas (vien sienas skapī) caurumi . Vai man jāurbj trešais? Mūs jav baidīja ka visi nomirsim no šīfera. Jāsamazina "činovņiku" pulks un varēsim dzīvot mierīgi tālāk!

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.28 10:46

Raymond

Tā kā gāzes blīvums ir mazāks nekā gaisam, noplūdes gadījumā tā ceļas augšā un caur ventilācijas atveri tā izplūst no telpas ārā. Bet, ja vienīgajā ventilācijas atverē uzstādīts tvaika nosūcējs, kur tad plūdīs nopludinātā gāze? Tvaika nosūcējs neļaus tai izplūst, un tas rada potenciāli traģisku situāciju..

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.28 12:49

opaps

Tvaikam atļau ,bet gāzej nē! Izņem vārstu un izplūde tikai palielināsies jo nosūcējs ir tuvāk plitij par ventilācijas atveri.

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.28 15:00

opaps

Ventilācijas atvere jau arī nav vienmēr vaļā. To var aizvēr un ko tad?

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.28 15:05

no vegan

opap Tu vienkārši esi debīls, bet nesatraucies lielākā daļa dzīvokļu iemītnieku ir Tev līdzīgi un vēl piedevām neprot satīrīt aizs sevis, cūkas ir tīrigākas, ja kas !!!

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.30 00:41

opaps

...bet ja vaļā visas durvis gāze var apmaldīties.

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.11 10:33

Nu Ko

Nopirdies un izplūde uziet gaisā!!

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.24 16:22

to Raymond

Visās padomju laikā celtajās mājās šos ventilācijas caurumus nosedzošās restes paredzēja arī pilnīgu noslēgšanu.Ja negatavojām ēst, žalūzija ventilācijai bija ciet lai neiet ārā siltums no dzīvokļa.Un neatceros nevienu norādījumu no gāzes vīriem, kuri toreiz arī nāca baudīt vilkmi ventilācijas šahtā, ka žalūzijām ir jābūt vienmēr atvērtām. Es personīgi esmu nolēmis uzlikt elektrisko plīti un atteikties no gāzes. tas ir viegli izdarāms - uzzvani, vienojies par laiku, atbrauks un atslēgs.Maksa nav liela.Un lai iet **** visi šie likuma izdomātāji, jo ja izmanto elektrisko plīti nav nekādas papildus ventilācijas jāliek.

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.29 13:43

????

Un ko darīt situācijā, kad pazudīs elektrība? Ir bijuši gadījumi, ka gandrīz visu dienu nav elektrības? Ne ūdeni uzsildīt, ne ēst pagatavot uz tās elektriskās plīts....

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.29 20:43

egle1

Nu manā mājā, kur es kopš 2006. gada dzīvoju, tikai elektriskās plītis, mums nemaz nav gāze dzīvokļos. Ne reizi nav bijis tā, ka visu dienu nav elektrības. Cik nu nav bijis, Sadales tīkli ātri salabo, Varbūt tas aktuālāk lauku rajonos, pilsētās labo ātri, līdz ar to pat nekad nav bijis tā, ka atkūst ledusskapis, nemaz nerunājot par ēdiena pagatavošanas problēmu.

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.29 21:01

opaps

Ēdam restorānā un nebūs problēmu! A kur paliek gāze no apakšējiem stāviem ja ventilācija viena?

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.30 10:03

to ????

Ak tu debestiņ - kāda bēda, dienu nevarēs uzsildīt ūdeni un pelmeņus uzvārīt.Principā cilvēks no tā nomirst.Nu pilnīga idiotu paaudze izaugusi.Aizej parij kādā publiskā ēstuvē! Vēl vajadzēja pieminēt, ka nebūs interneta - kā feisbukā varēsi dienu neielienot nodzīvot!

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.30 13:14

Alma

No pieredzes zinu.ka atteikties no gāzes nav vienkārši - viņi negrib zaudēt klientus...es karoju ilgi.....tur jāpārtaisa plānu in vēl jānogriež trubas ,metinātājs un pēc tam vēl remonts...utt.

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.30 21:27

to Almai

pazvaniet un noskaidrojiet - tas ir ļoti vienkārši.nav nekas ne jāgriež, ne jāmetina....

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.30 22:33

santehniķis Koļa

Ja ir dornis ,būs i caurums

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.31 08:40

zv

Dzīvjou laukos, un arī atteicos no gāzes, izmantju elektrisko plīti, ja pazūd elektrība, kas nav nemaz tik bieži, var arī desu maizi uzsmērēt, nekas traks nenotiks.

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.05 18:08

egle1

Un jā, manai elektriskajai plītij virsū ir nosūcējs ar ogļu filtriem, nosūcējs nekur netiek izvadīts. Stāv tikai skaistumam, jo es to tāpat nedarbinu, jo nekādu taukainu izplūžu nav. Ogļu filtrus neesmu mainījusi gadus desmit un nemaz nezinu, kā maina un kur var nopirkt jaunus. Laikam sadzīves tehnikas veikalā var, nopirkt bet es neesmu meklējusi.

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.29 21:17

es

Varbūt kāds paskaidros kam paredzēts nosūcējs? Manuprāt lai izvadītu no virtuves liekās smakas, tvaikus , lieko siltumu no virtuves un kāda tad starpība uz kādas plīts gatavot.

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.30 12:34

egle1

Es arī tā domāju, kad nopirku elektrisko plīti. Uzreiz klāt pielika arī nosūcēju, Bet praksē izrādījās, ka nekādu tvaiku, smaku nav. Turklāt tie lokālie ogļu filtri nekādu siltumu neizvada, vienkārši izdzen cauri ogļu filtram tvaikus. Bet kā jau teicu, nav nekas taukains, tāpēc es to nosūcēju praktiski nedarbinu.

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.31 16:06

Lauķis

Vienīgais, ko es vakaros darbinu, tas ir savu veceni!

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.31 18:24

Alma

Ja nav ievadīts kopējā šahtā viss būs ok....neuztraucies....Es filtrus taisu pati pērku silikona materiālu (pufiks mētelim) audumu veikalā un izgriežu vajadzīgo lielumu.Gatavie celtniecības veikalos maksā 3-4 € vienai pusītes....

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.04 15:15

audums

nevis silikona, bet sintipona!

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.04 19:02

egle1

Krievijā šodien uzgāja gaisā viena māja. Citāts no Delfu komenta;
Žēl, ka tā noticis vecgada priekšvakarā. Man jau šķiet, ka vakar un šodien cepuši un šmorējuši, priekš Jaungada nakts, un nav noslēpums, ka tāpat, kā pie mums daudziem nav pareizi ekspluatēti tvaika nosūcēji. Lielākajai daļai pieslēgti pie ventilācijas šahtām, kur sakrājās bīstamās gāzes un rezultāts ir šāds. Bēdīgi

pirms 7 mēnešiem, 2018.12.31 21:58

tvn

Vajadzēja lasīt vairāk. Zem ēkas arkām bijušas divas vieglās automašīnas, kurās varēja būt sprāgstvielas. No gāzes tāda sprādziena neesot, vispirms tā izsitot logus un sprādziena spēks mazinās, mājai nesagrūstot. Pūķinam vajag iemeslu atkal kādam uzbrukt, vai tagad ukraiņi viņam vainīgi
https://www.tvnet.lv/6489861/kas-notika-magnitogorska-fakti-versijas-un-teorijas

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.04 19:11

egle1

Krieviem vienmēr būs vainīgi teroristi un mašīnas. Ja ne zem arkām, tad pagalmā.

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.07 06:56

jelgavnieks

kāda jēga no atvērta izvada, ja NĪPs nejēdz 1x 2 gados iztīrīt visas ventilācijas šahtas! un nevis vienkārši patīrīt, bet kārtīgi iztīrīt no visiem taukiem un taukainiem nosēdumiem.
Nedod dievs, ja ventilācijas šahtā tiks dzirkstele vai kas karstāks, tur tak viss ventilācijas kanāls aizdegsies un uzies gaisā.

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.02 10:10

opaps

ja mājas vecākais paraksta aktu par par šahtu kārtību neviens (pažarnieks) viņas netīra.

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.02 17:17

....

vai padomju laiku celtajās mājās elektroinstalācija spēj nodrošināt elektriskās plīts un citas sadzīves tehnikas sekmīgu lietošanu (ledusskapis, saldētava, veļas mazgājamā mašina u.c.)?

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.02 16:20

&&&

Tieshi ta. Tagad visi pajoli, pieslegs sev ne tikaj elektrochajnikus bet arii plits, Un pec 18.00 visi saks peljmenjus varit... Vot tas bus super fejerverks

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.02 17:50

Alma

Es nomainīju visus elektrības vadus un tikai tad pieslēdz el.plīti...Bet šis jautājums arī noteikts Likumā un teica ,kā būs pārbaudes visai elektrības sistēmai dzīvokļos ( neatceros ,kad stājas spēkā pārbaudes)...

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.02 19:37

&&&

Koplietoshanas vadus ari nomajnii ?

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.03 16:46

Alma

JĀ..,elektrības padomju laika alumīnija vadi paši sāk sadalīties un nav piemēroti el.plītīm...Šeit vajadzētu pie atteikšanās no gāzes dabūt atļauju arī no elektriskā..,.

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.02 19:44

,,,

vai dzīvot vispār atļauju arī jāprasa būs? Un izdos tikai tiem, kuri būs apdrošinnāšanu nopirkuši?

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.03 10:11

Cūkkāja

Atļauja atļaujas galā un viss salaists rixtīgā sviestā ar ķīseli...bardaks visapkārt-uzber tik sāli

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.29 16:28

Bērziņ onkulis

Vai dūmu detektoru uzlikāt pie griestiem?

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.04 11:32

Alma

Es uzliku lētos ķīnas uz baterijām...pīpēt jāiet uz tualeti...hi...hi...hi..

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.04 15:02

Smārds

Ja norauj ķiploku aso,vai pīkst?

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.05 16:17

Alma

Šodien kaimiņi vāra skābu kāpostu zupu ,bet vakar cepa siļķi - smird ne tikai manā dz.,bet visā kāpņu telpā - jāuzliek kāds nodoklis par gaisa mazgāšanu, universitātes ja nu man ir alerģija ???

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.04 15:07

egle1

Visas šīs jaunās prasības ir pēc MK noteikumiem nr. 238, tai skaitā arī elektroinstalācijas pārbaudes gan dzīvoklī (veic dzīvokļa īpašnieks, izsaucot sertificētu speciālistu un attiecīgi samaksājot - man pašai pārbaužu rezultātā sanāca vesela mape ar dokumentiem ), gan arī visā objektā. Iesaku palasīt šos MK noteikumus, ļoti interesanta lasāmviela, es par dažiem punktiem gan konsultējos ar noteikumu izstrādātājiem. Un ja tādi, kā &&&, visus sauc par debīliem, bet pats latviešu valodā raksta kā urla, lai tad izsaka priekšlikumus labākiem variantiem, nevis ņaud, ka viss ir sliktielvē.
Ja kas - manā mājā dzīvokļiem ir 3 fāzu pieslēgums (ja vien kāds nav mainījis uz mazākām jaudām), tā ka kopējo elektroiekārtu slodzi tur.

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.07 09:38

opā

3 fāzēm nav nekāda sakara ar jaudu. Ej atpakaļ uz pamatskolu.

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.26 18:35

khm..

A grilu lietot virtuvē drīkst? Oglēm nevajag ne gāzi, ne elektrību.

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.07 11:45

opaps

Drīkst un gultā čurāt arī !

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.08 10:01

????

Jā, es nedzīvoju pilsētā un man mājās ir mazi bērni, kuriem nepietiek ar pāris desmaizēm dienā un higiēnai arī vajag silto ūdeni, kuru nevar uzburt no neesošas elektrības (boileris, elektriskā plīts, elektriskā tējkanna) un ir bijusi situācija, ka elektrības nav vairāk par 8 stundām + nav iespējas aizbraukt uz pilsētu, lai tur piemēroti paēstu kādā ēstuvē ar maziem bērniem .... Un īsti nav skaidrs - kur tad novadīt to tvaika nosūcēju( kurā vietā tam ir paredzēts izvads), ja ne ventilācijas šahtā? Vai arī tagad vienkārši ir pieteikts NĒ tvaika nosūcējiem?

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.10 20:48

turpat blakus

Mums mājas ventilācijas atverē ir iemontēta tā saucamā "kompleksā" reste - augšā ir apaļa atvere nosūcēja cauruļvadam, bet lejā - parasta restīte. Jautāju VUGD speciālistiem - šāds risinājums atbilst jaunajiem noteikumiem!

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.11 13:52

Alma

Lauciniekiem uz laiku bez elektrības iztikt ir vieglāk,kā pilsētniekiem - var visu sildīt uz ugunskura - romantika !!!

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.11 15:08

,,,

alma- kas tev neļauj pārcelties uz dzīvi romantiskajos laukos? Pagastos dzīvokļi tukši stāv.

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.29 09:42

Pievieno komentāru