Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnu dārzs "Pasaciņa"

Kāda ir motivācija bērnu dārzā "Pasaciņa" rīkot kautkādu ASV misionāru kristīgu pasākumu ar kristīgās ievirzes dāvanu dalīšanu?

Kāda motivācija ir bērnu dārza "Pasaciņa" jaunākās bērnu grupas, kurā iet bērni no 2.5 gadu vecuma, audzinātājai Ligitai Sunītei mācīt maziem bērniem (no 2.5 gadu vecuma) skaitīt tēva reizi?

Kāda ir motivācija bērnu dārza "Pasaciņa" vadībai atļaut rīkot šādus pasākumu bērnu dārza telpās, valstī, kuras Satversme paredz, ka "baznīca ir atdalīta no valsts"

Kāpēc, vecākiem, kas nepiekrīt laist savu bērnu uz tādu pasākumu, kā arī nepiekrīt, kā bērns tiek barots ar tēva rezi, ir jāklausās audzinātājas Sunītes pārmetumi?

Vai vispār reliģiski motivēts un nespējīgs uz reliģisko neitralitāti cilvēks, drīkst strādāt bērnu dārzā, turklāt ar tik maziem bērniem, kuru psihe nez vai ir radīta tēva reizei?

čība

Pareizi jau vien ir par vecāku sašutumu.
Vispār vecākiem ar iesniegumu jāpiekrīt par kristīgo ievirzi.
Ja nav iesnieguma- nav arī misionāru dāvanas un nekāda tēvreize.
Sunīte rīkojas absolūti neadekvāti:
1) mazus bērnus velk pie misionāriem bez vecāku atļaujas
2) pārmet vecākiem absolūti par to, kas nesaistās ar bērna izglītošanu.

Tikai ar manu piekrišanu varu atļaut bērnam iepazīties ar kristīgo pasauli un manā klātbūtnē par šo ievirzi stāstīt. Pretēji šīm normām tas ir noziegums un citu vēlmju uzspiešana mazam bērnam, kurš neko no tā nesaprot.....ja vecāk ir tālu no sektām, baznīcām un citiem pesteļotājiem.

Katrs pats izvēlas savu ceļu- būt baznīcā, vai būt ārpus tās.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 08:25

Forumu lasītāja

Droši var sūdzēties Izglītības pārvaldē. Par to var audzinātāju no darba atlaist. Bija līdzīgs gadījums citā bērnudārzā, ātri vien apklusināja.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 09:00

Sašutis bērna vecāks

Ir jau darīts.
Kāpēc vispār bērnu dārzā kādam ienāk prātā doma rīkot sektantu pasākumus?
Kurp mēs ejam?

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 09:17

Special

Izglītotiem un domājošiem cilvēkiem ir grūti piebāzt galvu ar sektantu pasākumiem, toties mazi bērneļi ir kā sūklis, kas uzsūc visu apkārt esošo informāciju! Laikam jau tagad ķeras pie galējiem līdzekļiem!
Kurā rajonā atrodas tā Pasaciņa? Kur ir Pipariņš un Kamolītis zinu, bet Pasaciņa, tas nav dzirdēts.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 09:48

viedoklis

Šādi jautājumi jārisina uz vietas bērnu dārzā nevis izglītības pārvaldē vai portālā. tas ir smieklīgi sūdzēties pārvaldē, tikai lieku šumu saceļ.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 11:56

Sašutis bērna vecāks

Uz vietas to nevar gadiem atrisināt.
Bet mērs ir pilns.
Rakstīšu arī ministrijai.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 12:00

!

Jāraksta izglītības pārvaldē, ministrujai... Viss pareizi. Ar vārdiem neko nevar panākt!

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 12:18

bērna mamma

Paldies par informāciju. Man bērns pieteikts šajā bērnu dārzā, bet, ja tiešām nekas nemainīsies, tad būs jāapsver dārziņa maiņa.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 12:29

lieki satraukumi

Nu noteikti nav jau tik traki. parasti jau tas velns ir melnāks kā to mālē. Nu nekas briesmīgs jau tam jūsu bērnam arī nav izdarīts.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 15:26

smaida222

Silti iesaku vismaz vienu video noskatīties:
https://www.youtube.com/watch?v=jmQV5g9YZHY
kas tas vispār ir par projektu.
Esmu bijusi šādā pasākumā un ne tur kāds smadzenes skalo, ne vēl ko! Un neviens tev neliek vest savu bērnu uz pasākumu, ja nevēlies. Cik zinu - tā ir brīva izvēle ;)
Un zinu, ka arī Pasaciņā tiek parakstītas atļaujas vai piekrīt savu bērnu laist vai nē, nekas netiek rīkots bez vecāku piekrišanas/vadības piekrišanas.
Vai vismaz kāds no Jums, mīļie komentētāji, ir pacenties uzzināt kaut nelielu info pirms `noriešanas`?

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 15:41

Sašutušais bērna vecāks

Vai zināt, kā Pasaciņā tiek parakstītas atļaujas?
Audzinātāja iedod lapu un saka: parakstieties. Es saku, ka man nepatīk tādi pasākumi un es tos neatbalstu. Viņa saka: jā, es saprotu, bet jūs parakstiet! Viņa vēl saka, ko tad man darīt ar jūsu bērnu, kad visi ies pēc dāvaniņām?

Vai tas ir normāli?

Nezinu, kā Jūs esat iesaistīta šajā projektā vai citos, bet manuprāt, šādiem projektiem nav vietas bērnu dārzā.

Tā ir dziļi intīma lieta.

Un, ja kāda bērnu dārza "Pasaciņa" audzinātāja ir atsitusies pret baznīcas grīdu, kā rezultātā vairs nevar bez tās dzīvot, tad viņai jāmaina darbs.

Man nav vienalga, kas ar manu bērnu notiek bērnu dārzā, un Satversmes pantu par baznīcas atdalītību no valsts arī vēl neviens nav atcēlis.

Tāpēc, neaiciniet mani paskatīties, kādu youtube murgu, bet labāk aiciniet Pasaciņas audzinātājas darīt savu darbu un nejaukt to ar reliģiju.

Vai arī es panākšu, ka tās tur nestrādās.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 16:44

Ieteikums!

Kāpēc Latvijā cilvēki sūdzās par krīzi, par to, ka nav finanses. Viņiem vienkārši nepietiek ar to, kas viņiem ir. Mēs Latvijā dzīvojam pārbagāti. Mūsu 2,5 gadīgie bērni atļaujas nomest zemē ēdienu un teikt, neēdīšu, man tas negaršo. Viņi nesaprot ar kādām grūtībām ir kaut kas jānopelna. Pabraukājot pa citām valstīm un salīdzinot situāciju, varam secināt vienu. Latvija pati nezin ko vēla.Paskatoties uz bērniem, kuri nav redzējuši saldumus, kuri ir izsalkuši, ar kādu prieku viņi saņem pat niecīgu ledenīti. Tāpēc mācīsim kaut vai sīku niecīgu lietu pateikt paldies, par katru lietu, kas jums tiek dota. Pat par to, ka bērnam tiek mācīta lūgšana. Jūs nezinat, kas ar jums notiks rīt, parīt vai aizparīt.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 16:45

:)

Jā, nu te tā slideni-pesteļot jau nu izglītības iestādēs laikam nevajadzētu gan.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 17:17

karuselis

Par ko Tu tā iestreso? Tad, kad zaķi nāk un olas dalas ir ok, bluķi vilkt ir ok un helovīnos par mošķiem ģērbties ir ok. Kas vainas, ka bērnam uzdāvina dāvanu kārbu un pāris minūšu uzvedumu?
Galu galā vecāki ir tie, kas ieliek pamatus savam bērnam un šķiet tik muļķīga tāda skandalēšanās par to, ka kāds bez maksas un vienkārši tā pat tavam bērnam sarīko svētkus. Tie ir tie tipiskie latvieši, kam nekad nekas nav labi.
Labāk būtu nokaunējušies.
Biju ar savu bērnu uz šādu pasākumu Dobelē un neviens nelika ne ticību izvēlēties, ne ar krustu pa galvu sita, ne vēl ko uzspieda no ticības.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 17:22

Sašutušais bērna vecāks

Mani bērni prot pateikt paldies. Paldies vecākiem, paldies skolotājai, paldies auklītei.
Mani bērni nekad nepateiksies neeksistējošām lietām, un es nekad neteikšu paldies, ja maniem bērniem tiks mācīta lūgšana.
Drīzāk jau dabūs pa galvu tas vai tā, kas manam bērnam mācīs lūgšanu.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 17:24

Sašutušais bērna vecāks

Sakiet lūdzu, kāda motivācija ir tiem misionāriem, kas bez maksas un vienkārši tā pat tavam bērnam sarīko svētkus?????

Kāpēc viņiem tas ir vajadzīgs?

Kas ir nākamais solis?

Nokaunies vien pats vai pati.

Baznīca ir atdalīta no valsts un misionāriem nav jāvazājas pa dārziņiem lai bez maksas un vienkārši tā pat tavam bērnam sarīkotu svētkus.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 17:27

Sašutušais bērna vecāks

Spīdola Ozoliņa no Jelgavas domes un Dita Siliņa no Jelgavas izglītības pārvaldes manu e-pasta vēstuli šodien ir izlasījušas.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 17:48

vnk anna

Mans bērns apmeklē šo iestādi,kā vecāks esmu informēta un esmu arī parakstījusies par šo pasākumu. Nevaru komentēt Sunītes kundzes rīcību,jo tādu nepazīstu. Taču,ko varu teikt šai sakarā. Neredzu neko ļaunu šai pasākumā.Kas gan tur slikts,ka bērnam tiks parādīta filmiņa par kāpuru kurš pārvērtās par taureni un pasniegta dāvana,kuru organizējuši amerikāņu samariešu biedrība. Šī jau ir sena prakse Latvijā,vēl no savas bērnības atceros.
Nekādi sektanti,pesteļotāji vai slimi dievticīgie šeit nav iesaistīti,filmiņu bērniem rādīs iestādes skolotājas.
Es esmu tikai priecīga par to,ka manam bērnam ir šāda iespēja,iepazīt ko labu,augt un attīstīties normālā vidē,nevis tikai tupi lūrēt tv ekrānā pokemonus,spaidermenus,simpsonus utt.
Cepuri nost šīs iestādes skolotājām,auklītēm,vadītājas vietniecei un pašai vadītājai.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 18:54

vnk anna

Tā nu gan nav tiesa,ka vecākam tiek iedota lapa un bezmaz vai ar varu liek to parakstīt!!! Uz tās ir skaidri un gaiši uzrakstīts paraksta mērķis! Es pati to parakstīju un nekādi jautājumi vai šaubas man neradās,jo audzinātāja skaidrā latviešu valodā izskaidroja,kas,kā,kāpēc,kur!?
Pieļauju,ka šeit drīzāk ir tā,ka audzinātāja nav varējusi izskaidrot,vai vecāks nav varējis saprast! Bet vai tāpēc tūlīt bija jāskrien kur tālāk un jāpaceļ šis jautājums masu saziņas līdzekļos? Varējāt tak aiziet pie vadītājas un vēlreiz pārjautāt.

pirms 6 gadiem, 2013.03.26 19:03

Pievieno komentāru