Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Malkas mērvienība

Jautājums tiem kas kautko saprot no malkas.
Kas ir bersters, kramkubs un berkubs?
Kas tās par kosmiskām mērvienībām? Vecais labais sters ar kautko būtiski atšķirās?
Paldies.

K

Sters ir 1m * 1m * 1m smuki sakrāmētas malkas. Paskatieties mērvienību tabulas fizikas grāmatās.
Ar ko sters atšķiras no kuba - ārējais izmērs ir tāds pats 1m * 1m * 1m, bet tā kā malku nav iespējams sakrāmēt bez gaisa spraugām, tad par steru uzskata koksnes tilpumu šajā kubikmetrā.
Berkubs ir 1m * 1m * 1m sabērtas malkas.
Visas tās mērvienības, ko tagad ir izdomājuši malkas tirgotāji ir pilnīgas muļķības, lai ap***u pircējus.
Sters nekādā gadījumā nav 0,7m *0,7m *0,7m krāmētas malkas, kā to apgalvo tirgotāji un bersters nekādā gadījumā nav 0,7m *0,7m *0,7m sabērtas malkas.

pirms 6 gadiem, 2012.09.16 12:12

Jaanus

Berkubs eksistē arī MK noteikumos, bet pārēje ir izdomās augļi. Kurš tādus mērvienības izmanto?

pirms 6 gadiem, 2012.09.16 19:00

malka

Сколько стер дров вам привезли?
Из года в год покупатели дров сталкиваются с мошенниками, которые вместо обещанного объема привозят меньше. Профессор лесного факультета ЛСУ Леонард Липиньш разъясняет, как проверить доставленное количество. В самом простом случае, когда пиленые и колотые дрова сложены в прицепе ровными штабелями, объем в стерах равен объему груза. А вообще есть три варианта определения объема заготовленных дров.

1.Колотые, но просто насыпанные в кузов дрова - это так называемые насыпные кубометры. Чтобы узнать, сколько стер содержится в таком грузе, надо умножить объем на коэффициент 0,6.

2.Объем дров, аккуратно сложенных в кузове в деревянную раму или как-то иначе, можно сразу определить в стерах, или складочных кубометрах. В этом случае один стер равен кубу дров высотой, шириной и длиной в один метр. Около 30%, или третью часть, в таких дровах составляет воздух - свободное пространство между поленьями.

3.В очень редких случаях удается купить дрова, объем которых определяется в плотных кубометрах. В этом случае древесина чаще всего представляет собой доски с ровными краями, и пустот в таком грузе практически нет. В этом случае в одном плотном кубометре содержится 1,4 стера.

pirms 6 gadiem, 2012.09.16 22:08

barts simpsons

Gan K , gan krievs pareizi visu izskaidroja.

Uzmanieties no:

1) Ir viens malkas piegādātājs, kas savā gazikā smuki sakrāmē tikai aizmugurējo malkas rindu, pārējā malka tiek sabērta, toties pārdod to kā sterus.

2) vēl ir vīreļi, kas malku mašīnā glīti sakrāmē, bet starp grēdām atstāj palielas spraugas, tādējādi ietaupot uz Jūsu rēķina apmēram 30 % peļņas.

3) kad pasūtat malku, labāk ņemt neskaldītu, sanāks par kādiem 10% vairāk. Protams, ja mājās ir cirvis un patīk pavingrot.

pirms 6 gadiem, 2012.09.17 07:33

mani šmauc tāpēc, ka sieviete

Vispareizāk ir, kad atved malku, to nerēķināt, cik steru, jo uzzinot, ka nav tik cik pasūtīji- sirms paliksi, ja jau vēl neesi tāds. Vai ķers sirds trieka, vai vēl kāda cita kaite.
Var jau kasīties ar malkas pievedēju, bet tad zini, ka nākamreiz tev nevedīs un šiem taču ir telefoni, kas apzvana visus citus malkas vedējus, ka tāds un tāds ir baigais kašķis.
Piemēram, es prasu- no kurienes malka, ja man saka, ka no Kaigiem vai nu tās puses- nepērku, jo tur ir slikta malka. Bet vispār man ir džeki, kas atved labu malku un nekad nekasos, cik Ls man nošmauca. Jo tāpat zinu, ka šmauc.... vai latos, vai steros. Nu kāda jēga stresot.

pirms 6 gadiem, 2012.09.17 08:15

ibio

nu man sanāk tā un esmu pārmērijis - sters ir 0.7 no kuba, savukārt berkubs ir 0.7 no stera. tātad berkubs ir aptuveni 0.5 kubi.

pirms 6 gadiem, 2012.09.17 16:38

barts simpsons

Tak tu vari mērīt, ko tu gribi. Nesprotu, kādēļ jājauc cilvēkiem galvu ar kaut kādiem 0.7

Likums - 1 sters = 1 m3 (1m x 1m x 1m) kārtīgi sakrautas malkas. Viens kubikmetrs sabērtas malkas ir vienāds ar 0.45-0.7 steriem, atkarībā no malkas resnuma. Viss! Nav nekādu kubu un citu idiotisku mērvienību.

http://lv.wikipedia.org/wiki/Sters

http://www.malkaplus.lv/index.php/interesanti

http://www.kadiki-arv.lv/data/files/1256798617_malkas_merisana.pdf

pirms 6 gadiem, 2012.09.17 19:42

Māris 75

Klau, krievs, lūdzu pārtulko latviski, nesaprotu tavus šifrus.

pirms 6 gadiem, 2012.09.18 16:30

malka

Tu pats esi krievs...tev vajadzēja zināt par malku,ne man..ja vajag informāciju tev,paņem un pārtulko pats..jo ne man vajag zināt par malku mērvienībam...ko man vajag es zinu un saprotu vairākas valodas...varu šo informāciju tev nosūtīt vācu valoda vai angļu...un ko tad tu teiksi..arī apsaukasies...te nu gan vares redzēt tavu intelektu..

pirms 6 gadiem, 2012.09.19 10:34

Pievieno komentāru