Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasaras darbs pusaudzim...

Vai kāds nevar ieteikt, kur var pastrādāt 14 gadus vecs bērns. Negribētos, ka visu vasaru viņš pavadītu pie datora, tāpēc meklēju kādu iespēju viņu nodarbināt. Lūdzu iesakiet savus padomus, kur Jelgavā tas ir iespējams.

ghfgh

Tagad jaunieši nevar atrast pastāvīgu darbu kur nu vel 14 gadīgs bērns!!!
Uz vasaras nometni aizsūtiet.

pirms 6 gadiem, 2012.04.17 14:08

nav svariigi

Bet ja beerns grib nopelniit sev kabatas naudu? Pagaidaam nezinu taadas nometnes kuraas beerniem par atpuutu maksaatu!

pirms 3 gadiem, 2015.06.26 16:01

naxolava

man domāt, ka māte nevar atļauties bērnu ne tikai uz nomenti aizsūtīt, bet arī sagatavot pienācīgi mācību gadam, tamdēļ bērnam arī meklē darbu vasaria, lai pelna.

mātei iesaku padomāt par nākamo soli, par kuru nemaz neb;ūs tik priecīga- ja bērnu 14 gados sūta strādāt, tad 15 gados tas jau sataisa bērnu un pamet mācības. rezultātā- tie, kas ātrāk pieaugušo dzīvi bauda, par tādiem pieaugušajie arī kļūst, tikai ar bērna vājo psihi un pilnīgi neprognozējamo nākotni. reti kurš tāds bērn izaug par super-veiksmīgu pieaugušo (tie ir reti izņēmumi, kas bērnus sataisa un ākstās ar darbiem bagātu cilvēku bērni, tad tie pēcāk var izķepuroties ar lielu vecāku atbalstu).

pirms 6 gadiem, 2012.04.17 15:27

Vova

Atvaino bet tev kaut kur galva ir iespiesta ...

pirms 3 gadiem, 2015.05.12 07:38

jūlija

Tad labāk lai bērns visu vasaru pavada pie datora? Kaut kā nesaprotu.

pirms 2 gadiem, 2016.04.27 15:10

koka

Nevajag tik slikti domāt, ka bērnam tāpēc jāpamet skola. Iet runa par to lai bērns vasarā savas 4 stundas pastrādā, nevis nosēž pie datora, vai klaiņo pa Jelgavas ielām. Tad jau arī var sadarīt visas tās lietas ko minējāt.

pirms 6 gadiem, 2012.04.17 16:22

ghfgh

Nu ja nav finanses, tad jāsūta uz laukiem lai paskraida par svaigu gaisu!
Bet ne jau 14 gados tagad sūtīt strādāt, un kā zinām mazgadīgos ļoti labi mīl ap*** ar naudiņām, strādās un neko nenopirks , beigās būs lielā vilšanās!
lai tak atpūšas no skolas gada, tā jau 9 mēnešus agri jāceļas utt. lai izbauda bērnību, kad izaugs tad ar strādās!

pirms 6 gadiem, 2012.04.17 17:27

naxolava

esarī nepiekritu tik agrai nodarbināšanai, pat aukles darbam 14 gados par naudu.

kas sāksies- ja es varu nopelnīt, tad es varu arī uzdzīvot, tad skola tiks pamesta.

ja nezināt kur bērnu vasara likt, jo nav naudas par to likšanu maksāt, tad ir viena lieta, bet te izskatās, ka jūs cītīgi meklējāt tieši algotu darbu bērnam- tāpēc atbalsta jums nav. ja nav kur bērnu likt- piezvaniet uz sarkano krustu, uz slimnīcu un vēl pameklējiet sociālajos dienestos un nva- kur meklē BRĪVPRĀTĪGOS bezmaksas palīgus, tur viņu visas 6 stundas nodarbinās, iepazīsies ar dzīvi un darba disciplīnu. un skatīsies uz viņu nevis kā uz vergu, bet kā uz praktikantu ar savām desmaizēm kārbiņā. bet jums jau to naudu vajag, vai kā? tikai nevajag stāstīt, ka bērnam nauda būtu stimuls- vajag bērnu mācīt strādāt sevis pilnveidošanai un sabiedrības attīstībai, bet ka vecāki pelna ģimenes un bērna vajadzībām, jo bērnam nav jāpelna sev dzhinseneem vai kladeem.

ar taadu pieeju, viņš savu bērnu 10 gados sūtīs streedaat par naudu.

cik gados juus saakat metodiski pelniit naudu katru dienu ejot uz darbu?

pirms 6 gadiem, 2012.04.17 17:46

naxolava

Piekabei.
Aizdomājos, ka man viegli darbi atrast- izrāvēt dobes, nopļaut zāli, bet es nekad nemeklēšu darbam pusaudzi, lai mani bērni skatītos uz to, ka mūsu ģimene nodarbina bērnu. Un ja sākt ar to, ka iznes bērniem gārdumus, vai nepiedāvāsi "strādniekam" tad ātri vien, tā strādāšana noies uz nulli, būs tāds "atnācējs bērns" nevis strādnieks. tādā vecumā, jūs meklējat, kas jūsu bērnu pieskatīs, kamēr paši savas lietas kārtoejiet un vēl piemaksās jums par iespēju viņu pieskatīt- ar humoru jums ir labi.

ārpus kritikas, te viens jauneklis 20-gadīgais vismaz uzrakstīja no kuras vietas viņam čaklas rokas aug un ka izglītības nav, kāarī cik vēlas pelnīt.

iesaku, uzrakstīt KO JŪSU BĒRNS 14 gados māk darīt- vai lauku darbus, vai remontus, vai sporto- vai var piedāvāt fizisku darbu? jo ziniet- skola+dators+ritenis+čomi.. tad tādu bez mājas darbu pieredzes neņems neviens darbā arī 17-18 gados. Ko viņš māk? neko? izturība? sēdēt pie kompja līdz 7.līmenim?

Pasakiet Ko jūsu bērns reāli prot? Jo arī nekvalificētiem darbiem vajadzīgas prasmes, neviens jau negribēs maksāt, ja pat izrāvēt puķes cilvēks neprot.

Vēl ideja- griezties vietējā māju pārvaldē vai kur tur, lai arī bezmakas nodarbina labiekārtojot savu pagalmu, vidi ap māju- tad arī vļāk pats nesitīs alus pudeles smilšukastē. Cienīs citu darbu un savu sniegumu.

bet tiiem man, jums daudzi prasīs, vai jūs eat aptrakusi mek;ējot bērnam aukli vasarā, kad cilvēkiem pašiem j;strādā, nevis jāpieskata jūsu bērns. varbūt tik kāds pedofīls nopriecāsies kļūt par darbadevēju.

vēl var griezties vietējā draudzē, pat ja neesat baptiski, meksikāņi, attūribnieki- viņi arī priecājās par čaklām rokām.

starp citu nāk talka- lielā talka- vai piedalīsieties ar savu bērnu? nē? tad padomājiet vēlreiz, kā bērns uztvers šos vasaras darbus- ka iespēju iepazīt pasauli un iegūt jaunas pieredzes un paziņas un zināšanas, vai - šausmas, atkal katru rītu jāčeļas, bet senčiem nav miera mani atrāt ar čomiem un pie pc un vēl naudu vajag, paši nopelnīt nevar, lai man būtu smuka bikse kājās.

domājiet mamma, domājiet. bērnam jau 14 gadi, jau pēdējais laiks sākt domāt.

pirms 6 gadiem, 2012.04.17 18:09

skolotājs

Kādā priekšmetā gribiet nodarbināt? Varu saorganizēt pat vairākus vasarasdarbus gan jelgavas pilsētā, gan laukos. informātika, kā jau minējāt, nebūs.

pirms 6 gadiem, 2012.04.17 19:19

pusaudze

kādi tad jums darbi butu?

pirms 2 gadiem, 2015.07.28 02:23

Beibe

Kāpēc tik negatīva attieksme pret to lai 14-gadīgs pusaudzis strādātu.Tas dīvainākais ir tas ka sekss sīčiem sākas daudz agrāk par strādāšanu.Pietiekoši daudz ir rakstīts par pusaudžu seksu.Un šī nodarbe iet daudzus gadus pa priekšu darbam,līdz ko pirmā pūka uz pakaļas uzdīgst tā tie darba rīki kuri atrodas zem jostas vietas tiek laisti apritē.Un kāpēc nevienu tas neuztrauc?Bet to, ka kāda mamma savu atvasi grib nodarbināt,ak Dievs kas par traģēdiju.Sen jau jaunajai paaudzei vajadzēja iemācīt strādāt ar rokām,domāt ar galvu,bet ar pakaļu gan jau paspēs.Visam ir savs laiks un no darba neviens nav nobeidzies.Varu tikai piekrist tam ka mūsu valstī ir ierobežotas iespējas pat 25-gadniekiem.

pirms 6 gadiem, 2012.04.17 21:17

naxolava

Skolotājam cepums par izdomu- tiešām, vajag mammai parunāt skolā, jo skolotājām atvaļinājums arī tikai mēnesis, un citā laikā tās grozās pa tukšu skolu. Ja bērns nesekmīgs- lai sēž un pilda uzdevumus, ko pa gadu nokavēhjis, ja kaut cik sekmīgs- lai remontē telpas un krāso mēbeles, nu, šaubos ka apaļajam teicamniekam mamma meklē darbu, tāpēc- ejiet uz skolu un parunājiet- vai bērns var pamācīties ilgāk uzlabojot sekmes un aizpildot robus vai var palīdzēt skolā- jo viņam nabagam nav ko darīt, neļaut taču seksot.

p.s. bet ar tām skolotājam arī tā uzmanīgi- te nesen kasjauns publicēja par austrijas skolotāju 40 gadīgo, kas nocopēja puiku 13 gadiigo.. kopā svinēja jubileju - 41/14, tagad sīci gaida...

pirms 6 gadiem, 2012.04.17 23:39

naxolava

Es arī esmu PAR darbu un PRET seksu. Tikai es neesmu PAR algotu darbu 14 gados. mani bērni apgūst prasmes - intereses, pieredzes, galvas un roku dēļ- nevis naudas. Bērnam jāmāk strādāt gan ar rokām gan ar galvu, bet kad, tas tiek pasniegt ka armija- celies agri un ej pelni, tad bērnam radīsies tikai un vienīgi riebums pret darbu, nabadzību, vecākiem.

Lai strādā brīvprātīgo darbu, tad jautājums- KUR atkritīs. Tiešām, labiekārtot visi, kurā pats dzīvo ir ļoti labs darbs - pagalms/skola- uz priekšu.

Lai "bērnam" veicas, bet tiešām piesargieties no pedofiliem.

pirms 6 gadiem, 2012.04.17 23:52

ghfgh

Laika jums kāda sasāpējuša tēma , ja nevar izteikt viedokli neiejaucot tai iekšā seksu ;)
Un parādiet man 14 kas nāk no labas ģimenes un metas jau gultā ar kādu?
Degradētā sieviete jūs!

pirms 6 gadiem, 2012.04.18 08:08

jj

Bērni no labas ģimenes 14gados brauc ar vecākiem uz ārzemēm, un nevis strādā pilsētsaimniecībā vai kur citur

pirms 3 gadiem, 2015.06.26 17:10

izdīgusi pūka

Tiešām, absolūti piekritu, tikai manā izpratnē LABA ĢIMENE, tā nav materiāli nodrošināta, vai trūcīga, bet ar "iekšām" = īsta ģimene. Un tādas es vispār varu uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt- kur bērni mācās, palīdz vecākiem, vecāki nodrošina ģimenes apstākļus, veido nākotni bērniem, un tie to izmanto, bez vulgaritātes un novērtējot to. Visās cītās ģimenēs, ir vai nu dzīšanās pēc naudas un prestīža (dejošana, anglee, teniss) un bērni paliek novārtā, vai tipisks mūsdienu egoisms (manikīrs, pedikīrs, sauna) un bērni arī paliek novārtā. Un ja tie, kam nav iespējas nopelnīt 8 stundu laikā un veltīt laiku arī bērnam to vismaz nožēlo, ja saprot. Tad teniss-manikīrs to pat nepamana. Un no VISĀM šīm ģimenēm bērni iekļūst dažādās nepatikšanās, tad bagātie ved pie psiholoģiem, abortu speciālistiem utt., a nabagie samierinās un atmet ar roku bērna nākotnei. Un neviena no šīm ģimenēm NAV laba. Tik tad sanāk ka labu ģimeņu mums ir kādi 5% max.

Un tā kā tēmas autorei nav ar ko bērnu atstāt, pašai laika nav, palnīt vajag gan pašai gan bērnam meklēt darbu- tad šaubos, ka tā ir viena no 5%, kas manā izpratnē ir LABAS ģimenes. Tātad ir risks, ka noies no sliedēm bērns, ja viņu tagad par pieaugušo pārtaisīt.

a Beibes komentārs ar humoru un stilu vismaz ir :D

pirms 6 gadiem, 2012.04.18 08:59

koka

Es arī sāku piestrādāt 14 gados. Man ir darba grāmatiņa no tiem laikiem. Un es strādāju joprojām algotu darbu. No ceļa nogājusi neesmu, tāpēc jocīgi par kaut ko tādu spriedelēt. Bērnam, protams, naudas pelnišana ir stimuls, it sevišķi ja ir kādas lielākas vēlmes, ko vecāki nevar sagādāt. Un protams ir tas jautājums, ka bērnam nav kur palikt pa vasaru. Bez uzraudzības pagalmā jau tāpat neies. Tad nosēdēs visu dienu datorā. Kas tad ir labāk, lai paliek par zombiju, jeb pastrādā un nopelna naudiņu. Jocīgi Jums tie spriedelējumi.

pirms 6 gadiem, 2012.04.18 11:15

koka

Es pilnīgi Jums piekrītu. Tie ļaudis dīvaini domā. Man tā vien liekas, ka paši visu jaunību ir nosedējuši dīkā, rokas klēpī salikuši. Mani bērni ir pieraduši pie darbiem. Neesmu šinī ziņā lutinājusi. Un tie vasaras darbi tikai parādīs un pierādīs cik bērns ir gatavs reālajai dzīvei.

pirms 6 gadiem, 2012.04.18 11:18

koka

Ziniet, slēgšu tēmu, jo man pat sanāci gardi pasmieties. Jo laikam visiem ir sa***a domāšana. Paldies par uzmanību.

pirms 6 gadiem, 2012.04.18 11:22

ivchiks

varbūt var vēl pieteikties
http://www.jelgavasvestnesis.lv/page/9?news_id=15547

pirms 6 gadiem, 2012.04.18 11:39

uzņēmējs

Neiesaku nevienam uzņēmējam ņemt darbā nepilngadīgo. Visas inspekcijas uzreiz ir klāt, un rok visi, ko var uzrakt, lai tik uzliktu sodu. Valstij nepildās nodokļi:((( Lūkk tā! Diemžēl. Vienīgi kāds lauksaimniekie varbūt var paņemt, bet cik zinu, tad arī lauksaimniekus pa pilnu programmu ..... Sorry jaunieši!

pirms 6 gadiem, 2012.04.18 11:40

Liepins

Ja tu taisies 14gadigo stroika nodarbinat,tad inspekcijas bus klat bet ja saldejumu tirgot,tad viss ok!

pirms 3 gadiem, 2015.05.12 07:43

Kurp iesim

Nāks tuvāk vasarai ieliec ss.lv sludinājumos. Iespējams man būs vajadzīgs palīdz labiekārtošanas darbos. Tas, protams, ir neoficiāli.

pirms 6 gadiem, 2012.04.18 13:30

Pievieno komentāru