Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kur strādāt Jelgavā?

Manuprāt, priekš tik lielas pilsētas kā Jelgava, ar darbu ir pašvaki. Daudzi braukā uz Rīgu, daži - uz kaut kādiem laukiem uz ekskavatora u.c. strādāt, jo pilsētā NAV DARBA! Un ja ir, tad par 450 eiro uz rokas. Kā vīrietis var samierināties ar tādu algu? Vai varbūt es pārspīlēju un ir, kur pilsētā strādāt, tik jāmeklē?

Zaļais zemnieks

Ja esi laucinieks, Tev jāstrādā Jelgavas pašvaldības uzņēmumā.

pirms 8 mēnešiem, 2019.02.27 12:59

Švimpāzijs

Rūdi, esi laipni aicināts investēt sava uzņēmuma dibināšanā un sniegt pienesumu jelgavniekiem kuriem šobrīd pēc atsevišķām precēm vai pakalpojumiem jādodas uz Rīgu! Pierādi sevi, parādi kā tavi līdzgājēji varēs saņemt vairāk par 450 euro uz rokas un kā tavs uzņēmums kļūst par gazeli šlesera avīzes topā!

pirms 8 mēnešiem, 2019.02.27 13:32

opā

Mani novērojumi (iz dzīves): 450 uz rokas, bet mierīgi, pīpējot, netaisot bruku mugurā. Ja 600 uz rokas, tad verga darbs- konveijers 8-11 h dienā no vietas, indīgi izgarojumi, utt. Skrienot uz Rīgu, neko nevinnē- notērē transportā, katru dienu savas 3-4 h pavadi ceļā. To pašu laiku var haltūrēt tepat, ja galva strādā un rokas no pareizās vietas aug. Jaunieši mūk uz ārzemēm, un pareizi vien dara. Ja jāstrādā uz konveijera, tad labāk par 600 nedēļā, nekā mēnesī. Un nevajag te muldēt par nabaga vietējiem apspiestajiem uzņēmējiem, kuri nav spējīgi algas izmaksāt, ar šito runu vajag uzstāties kūtī.

pirms 8 mēnešiem, 2019.02.28 10:29

Eh

Emergn meklē programmētājus. Bet parasti par darba vietu trūkumu un zemajām algām čīks tie, kas "māk visu" jeb cilvēki bez vērtīgas un pilnīgas izglītības. Varbūt vērts paskatīties LLU virzienā un pēc pāris gadiem varēsi pelnīt pāri tūkstotim uz rokas bez problēmām.

pirms 8 mēnešiem, 2019.02.28 16:49

Kur darbi? Te darbi!

Varu pateikt no sava fiz.personas skatu leņķa, kur man Jelgavā trūkst papildspēku - taksisti. Tikai nesmejieties. Pēdējā gada laikā daudzi no tiem, kas strādājuši ir pazuduši. No visiem kontaktiem palikuši 2 - viens fragmentārs (te ir, te te te - nav) otrais strādā pēcpusdienās un arī ne vienmēr. Paņēmu vēl vienu kontaktu - tas vienmēr saka, ka jāgaida, kādreiz 15+ minūtes, kādreiz pusstunda, kādreiz vispār nevar paredzēt, kad būs brīvs (un tur viņi ir vairāki, cik saprotu uz mašīnu). Diezgan bēdīga situācija. Protams ir Jelgavas Taksi parks, bet tas jau krietni dārgāks sanāk (kur var sarunāt 6, Jelgavas taksi skaitītājs rāda gandrīz 12, īsākos maršrutos būtu mazāka starpība, bet tomēr). Vairs tad nepavelkams, visam ir sava cena un cenas griesti. Otrkārt - bija te pērn (šķiet zz.lv) raksts, ka tagad, ja ko vajag Vabole (WV) atvedīs (baidos teikt, prātā palika 3 EUR). T.i. ja vajag kādu sūtīt uz veikalu - sūti sarakstu vabolei, viņi sapirks un tad +3 EUR visu atvedīs. Es teiktu izdevīgi. Ļoti izdevīgi. Mēģināju sazināties ar viņiem, izmantojot rakstā norādīto mob.nr. - reakcija nulle. Facebook viņu lapas arī vairs nav. Gali ūdenī. Klusi bankrotējuši? Varbūt. Esmu samierinājusies. Bet.. BET pirms pāris nedēļām, ejot pa Pasta ielu, mani bērni redzēja to sudraba vaboli ar gaismiņām uz jumta braucot uz RIMI pusi. Tad Vabole ir? Tāds serviss man ļoti lieti noderētu - pasūti, saņem apmaksā. Un 3 EUR pārmaksa ir pamatota (par autobusu 2 reizes mazāk, bet nevari atvest visu, kas nepieciešams). Un tad nākamais - celtniecības/mājas-/dārza darbu rūķis. Šķiet visur ir sludinājumi, ka gatavi palīdzēt, gan viens, gan komanda. Bet, kad reāli vajag un sāc apzvanīt, sanāk, ka cilvēks, kas sludinājumā raksta, ka gatavs apdarīt jebkādus dārza/pagalma/palīdzības darbus reāli tikai pļauj zāli un apgriež zarus. Viss. Cits, kas gatavs uz visu ar pieredzi.. visu aprēķina un par 3-4- stundu darbu prasa.. 150EUR+ (kad citu dzirdētas cenas 50+/70+) bet sanāk, ja viens vecis atnāk, piebrauc ar 2-riteni un palīdz, tad viņš varētu sev kabatā tos 30 EUR ielikt un atzīšu, ka tas nav sliktākais variants par pāris stundu darbu. Bet nē, cenas gaisā tiem, kas gatavi braukt (un tāda sajūta ka ar rotu un tanku) un pilnīga bezspēcība tiem uz visu gataviem čalīšiem ar trimmeriem vārgās rociņās. Kas Jelgavā ir - tas pats kā visur, brigādes bagātiem klientiem, vai čalīši, kas strebj, kas palicis pēc brigādēm zāles stiebriņu laukā. Vienkārši strādnieks, kas vienā sētā 4 st laikā saņem 30, citā +30, dienā saņemtu par 8 stundu darbu 60 EUR x 22 dienas =1320 EUR skaidrā, man piemēram nekādu čeku neprasot pretim. Pasarg Dievs, ja par tādu naudu palīdzēja, kur vēl čeku prasīt! Bet.. bet bet, tādu veču nav. Nu nosaki cenu, teiksim 8 EUR/st. un jā, tevi izmantos visādos veidos, ne tikai zāli pļaut, bet nauda būs ne 450 EUR uz rokas. Vai nē? Bet būs jārēkinās, ka no rīta vari smagi nostrādāties, tad pēcpusdienā liec tikai zariņu apgriešanu. Ja no rīta zāli pļāvi, tad pēcpusdienā, vari ar smagāku ko palīdzēt. (bet, šie sludunājumu licēji dara ģeniali, viņi saprot, ka ne jau katru dieu tās 8 st darba būs, tāpēc neatkarīgi no darba stundu skaita sarēķina tev cik vinš gribētu saņemt par dienu vai vairākām dienām, tipa - nostrādāju 4 stundas, varu nestrādāt pāris dienas, kā to dara amatnieki ar savām cenām gadatirgos). Un es zinātu - ja vajadzīgas spēcīgas rokas un galva uz pleciem - man ir meistars. Protams, visam savas robežas - ja nepieciešama palīdzība lampas pie griestiem pieskrūvēt, tā ir viena lieta, bet elektrības vadu istabā nomainīt, iespējams bus jāsauc cits prof.elektriķis. Bet tādu strādnieku nav. ss, zz, un stabi pierādīja man to pērn, kad apzvanīju ar domu, ka re cik daudz kontaktu, nebūs jau problēmas atrast kādu palīgu. Darbs tā arī stāv nepadarīts. Tātad manā redzējumā - taksi, piegādes (vieglāks darbs, bet vajag auto) un strādnieks/palīgstrādnieks = viss pa demokrātiskām cenām (jo es maksātu tos 8 EUR/st, kaut pati tik daudz nepelnu savā darbā, bet cilvēks palīdz man izdarīt to, ko pati nevaru, tātad - maksāju, bet ne jau 150+)

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.01 06:14

Kur darbi? Te darbi!

Un, kur vēl vajadzīgs kkas - citā tēmā bija Zivju veikals. Baisi laba lieta. Jelgavā nav jēdzīgi kur nopirkt svaigas zivis lēti. Jāsāk ar "pa nullem", nevis pirmajā mēesī mēs jau esam peļņā un jāpērk kāds furgons ar ledusskapi, jāpērk licence jāsaskaņo ar Domi vietu un, katru rītu jādragā uz piekrasti (cik noprotu tas būtu Tukuma, jūrmalas virzienā, jo Liepājā krasts tālāk atrodas) jāiepērk pa lēto SVAIGAS zivis no zvejniekiem un jābrauc uz Jelgavu, kur, teiksim Driksas ielā pie pasāžas jau veidosies pensionāru rinda. Tirgojot lētāk, nekā veikalā, bet dārgāk nekā nopircis pats. Cenas veidošana: zivs iepirkuma cena+benzīns+ minimālā ikmēneša nomaksa par furgonu+nodokļi+licence. Un tad, kad būs izmaksāts furgons, šī finanšu iedaļa pārtaps par pelņu. Tad cenas būs maksimāli zemas, klienti regulāri un darbs uz gadiem nodrošināts. Savs biznesiņš. Tā strādā Vācijā un citus ārzemēs. Ko parasti dara LV? Jau pirmajos mēnešos pierēķina sev klāt peļņu, algu utt jau pirmajos mēnešos, uzreiz sāk algot pārdevēju, vai ņemt sievu un pūst - vai tad man viņai alga nav jāmaksā. tad cenas saceļas uz augšu un.. Jelgavas apstākļos biznesiņš noiet uz grunti. No kā tad dzīvot, kamēr peļņas no zivīm nav? Atved zivis uz Jelgavu, sievu atstāj tirgot, pats uz riteņa un par strādnieku. Kad furgona nomaksa atmaksāta, šī iedaļa ies jums algās, tad vēl vienu busu, tad furgonu arī Dobelei. Tā pēc pāris smagiem gadiem būs savs uzņēmums un normāla alga, ne 450. Bet LV jau visu grib uzreiz. Atvedu no Polijas bērnu zeķbikses, pārdevu un nopirku salu sev Klusajā okeānā. ja man būtu 450 garantēti katru mēnesī uz rokas - nebūtu slikti, bet vīrietim, kas apgādā ģimeni, tiešām tas ir krietni pār maz.

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.01 06:33

bmwirkaka

tev laikam dafiga laika, ka vari tik daudz d.... Laikam palīgskolas Turība absolvents

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.01 12:30

&&&

Ej uz bistro Silva , 2,65 stunda sola + atkritumi pusdienam itka pa velti

pirms 8 mēnešiem, 2019.03.03 12:59

Pievieno komentāru