Pašaizsardzības ieroči.

Sveiki-ko varat passtāstīt par gāzes pistolēm. Vai viņas ir efektīvas,un ja ir tad kuras? Ko sakat par traumatiskajām?

Dominika

Pa ziņām teica,ka nu jau aizliegta brīvā pārdošana gāzes pistolēm, atļauja vajadzīga

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 01:14

tbzg

Traumatiskie ieroči privātpersonu īpašumā Latvijā ir aizliegti. Neieteiktu eksperimentēt ar gāzes pistoli un nelegāli iegūtām traumatiskajām patronām.
Gāzes pistoli var iegādāties un nēsāt jebkurš no 18 gadu vecuma. Nekas netiek uzskaitīts un reģistrēts. Nēsāšanai kabatā labāk pistole, turēt mājās atvilknē revolveris. Kabatā parasti ir visāda draza un revolveris var ieķerties.

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 09:51

Special

Iegādājoties gāzes pašaizsardzības ieroci, tas tiek reģistrēts valsts policijā. Gāzes ieroci pārdodot, tas ir jāpārreģistrē uz jauno īpašnieku!
Komentētājam - lūdzu neizplatīt dezinformāciju!

pirms 3 gadiem, 2014.05.24 09:27

safsdfssd

Tad kad šis komentārs bija rakstīts, tad tā arī bijā kā tur teikts (attiecībā uz reģistrēšanu un nēsāšanu). Tagad tiešām ir tā, kā tika rakstīts Special komentārā.
P.S.
Neesmu pirmā komentāra autors :D

pirms 3 gadiem, 2014.06.25 21:34

ministre

Sveiki! Kad atvērās ieriču veikals Pilsētas Pasāžā, biju šokā, ka pilsētas centrā, tik atklāti var tirgot ieročus, kurus var nopirkt iebkurš, kam ir 18 gadi. Bet tagat Ministre aicina iegādāties ieročus, un aizstāvēt sevi. Es noteikti izmantošu šo iespēju. Kads var ieteikt, kādu ieroci labāk iegādāties. Paldies.

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 10:04

IŽ 79-8

Jāaa-bet tā runā kad šīs gāzenes esot ļoti neefektīvas...Saka kad pat baloniņš esot efektīvāks...Un tās traumatiskās vispār nekam nederot...man viens teica kad šāvis uz pīli no neliela attāluma-ši nopurinājas un aizlidojot...Kādam ir kāda pieredze ar šiem ieročiem-gāzes vai traumatisko...

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 10:05

tbzg

Ko nozīmē "tā runā"? Rokā turējis gāzeni ir tas runātājs un ar urlām saticies? Gāzes pistole pilda savu funkciju un viss. Efektivitāte lielā mērā ir atkarīga no paša lietotāja. Gāzes baloniņam ir iespējams pielietošanas laikā koriģēt plūsmas virzienu. Ja rokas trīc un mērķi neredzi, tad vēl vari trāpīt, kamēr visa gāze nav izgājusi. Ar pistoli ir jāšauj urlam tieši sejā un bez kasīšanās. Daudziem ar to ir problēmas, jo nav apguvuši ieroci. krīzes situācijā neatceras par nepieciešamību uzvilkt, atbrīvot drošinātāju ... tad arī rodas šie "tā runā". ja nopērc gāzeni, tad paņem vismaz vienu paciņu tukšo patronu un patrennējies. Piparu gāze, ja trāpa kur vajag, ir efektīva gandrīz 99% gadījumu.
par traumatiskajiem jau teicu - tie ir aizliegti LV. šāda pielietojums jau būs krimināls pārkāpums. Pie tam traumatiskais tiešām ir daudz mazāk efektīvs nepieredzējuša un stulba usera rokās. Gāze tiešām uz zināmu laiku uzbrucēju padara nekaitīgu, traumatiskais tikai uzkurina. Viens zilums netraucē tev sadot pa muti un atņemt šaujamo.
Traumatiskās patronas gāzes pistolēs teorētiski var izmantot (bet nedrīkst). Un jāatceras - ierocis vairs nepārlādēsies automātiski. Pēc katra šāviena jāatvelk aizslēgs. Tas nav reāli krīzes situācijā.

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 10:40

anna

Urlai tieši sejā ???-Kā var tā domāt un rakstīt-tā ir naida kurināšana...noziedzībai nav tautības...

pirms 2 gadiem, 2015.06.11 10:43

zoraki

man ir zoraki... stalker 2918 B. tas ideāli pusautomātā šauj ar ukraiņu traumatikskajām un neko... 18 partonas aptverē ir reāla zilumu jūra, un ja ieliek čerez vienu: gāze - trauma, pašol ***, klāt netiks neviena urla

pirms 2 gadiem, 2015.08.11 00:22

veta

paldies par skaidrojumu- taa tad piparu gaaze? un to var nopirkt "PP"? nu taa lai ziemas riitos un vakaros liidz garaazjai aizietu? Paldies par padomu paintereseeshos veel....

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 11:41

pingvīns

man vienmēr kabatā ir čiekurene, lai tik kāds uzkasās:)

pirms 2 gadiem, 2014.12.14 01:04

girts

jepkuru gazeni var partaisit par realu mantu ja nezinajat

pirms 8 mēnešiem, 2017.03.20 16:20

tbzg

Vajag atcerēties vēl vienu lietu. Pēc šī līdzekļa pielietošanas ir uzreiz jāmūk. Nav jāgaida un jāskatās - kust tas urla vai ne. Iepūt/iešauj viņam sejā un mūc prom. Pēc 50m vari palūrēt pār plecu atpakaļ. Tu neesi policists, aizturēt nespēsi, ja vien nenesā līdz arī roku dzelžus vai plastmasas savilcējus.

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 11:50

Special

Pēc gāzes ieroča pielietošanas ir jāziņo par to policijai. Cietušais var uzrakstīt pret Jums iesniegumu policijā par uzbrukumu.

pirms 3 gadiem, 2014.05.24 09:31

KRIZANTĒMA.

Man vēlos vakaros no darba nākot, kabatā ir piparu gāzes baloniņš.

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 14:36

KRIZANTĒMA.

Man vēlos vakaros no darba nākot, kabatā ir piparu gāzes baloniņš.

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 14:37

nu,nu

Labi pateikts - "JĀMŪK" - jo preteejaa gadiijumaa tas pats "urla" var tevi polichiem "nostučīt" - un tad buus probleemas pa pilnu klapi....
- negribeesies atcereeties to dienu kad gaazinieci ieaadaajies...
Palasiet likumus par aizsardziibas ierochu pielietoshanu...!!!

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 15:50

mja

mja slikti tu pazisti likumus :) par speciala lidzekla vai gazes pistoles pielietosanu jaraida bridinajum saviens gaisa vai jabridina mutiski un mes lieliski zinam ka urlas tas neatures ir bijus gadijumi ka pec bridinajum tikunta nak virsu tad tad secinam varam saut bez bridinajuma a policistiem pateikt ka bridinajam pieradit urla nevares ka nav ticis bridinats )) otrs kapec gazes pistole ir bezjedziga? tapec ka drikst to pielietot 1m ataluma un viss ir atkarigs no laikapstakliem neliels vejins un dabusi vainu pats seja ar savu gazi vai nu paies garam )) gazes baloni ari ir galigs *** vienigie gazes baloni kluri reali var kautko izdarit ir lielie baloni kuri ir apsargiem parasti pie josats tie ir labi a tie kas veikalos suda spreji ir bezjedzigi sliktaki par gazes pistoli :)

pirms 3 gadiem, 2014.05.23 21:40

Ieročmīlis

Sveiki! Labs piedāvājumu klāsts ir Pilsētas Pasāžā. Vecajā Lijā mazāks, tur ar atļaujām var iegādāties kaujas un medību ieročus.
Tā jau, laikam, ir fobija, esmu iepircis gāzes un pneimatiskos ieročus, nažus, dunčus. Sieva gan par to sajūsmā nav... :)
Par gāzes pistoli. Iegādājos Baikal gāzes pistoli (99,9 % kopija Makarova pistolei), ceru – labs, smags un iespaidīgs šaujamais. Pazīstams policists parādīja, kā izjaukt un teica, ka iekšas ir 99 %, kā kaujas ierocism, ja neskaita šauro stobru... Tam ir plusiņš, salīdzinājumā ar citām redzētajām gāzes pistolēm un revolveriem, šai nav stobrā krustiņš. Mērķējot uzbrucējam sejā, ja vien tas nav specs, īsta kaujas ieroča iespaids garantēts... Patronas man ieteica salikt sekojoši: 1 – trokšņa, pārējās 7 pamīšus asaru/gāzes... Pats nejauši uzmēģināju uz sevis asaru gāzes „efektu”... Pirmajā dienā, kad iegādājos, aizbraucu tepat uz mežiņu, izmēģinu trokšņa patronu, forši, blīkšķis, atsities, uguns, viss skaisti! Izmēģinu 1 asaru gāzes patronu, izšauju, viss tas pats + kādi 3-4 m (vizuāli redzams), iespējas, iedarbība ir tālāk, mākonītis... Izlādēju ieroci, braucu uz centru... Pa ceļam nedaudz paknibinājos kaut kur gar seju... Pieļauju domu, ka uz rokām bija 1/1000 000 daļa no tās gāzes, kura izlidoja laukā... Efekts (100 % manas izjūtas) – ļoti sāk sāpēt u asarot acis, sāk sāpēt āda ap acīm un kas dīvainākais – sāk sāpēt reizē visi zobi!!! Nezinu, varbūt tas ir dziļi individuāli un ir lasīts, ka (šaujot uz kādu sadzērušos urlu) gāzes iedarbība ir savādāka un/vai vājāka, bet man nepatika...
Reiz bija raksts ZZ, tad vēl dublējās, liekas, Dienas Biznesā par ieročiem... Kāds specs ieteica, ja sanāk šaut un tas pēc tam fiziski ir iespējams, savākt izšauto čaulīti (pistolei, revolverim tā paliks aptverē). Protams, te labs koments bija par bēgšanu... Taisnība vien ir!

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 16:47

IŽ79-8

Jāaaaa...nu un kura tad labāka 8.mm-vai 9.mm.?Ar tiem gāzes balonoņiem ir tā,var jau būt kad ar pistoli tāpat.Ar baloniņu pats esmu izmēģinājis.Uzmācās viens piedzēries urla...vēlu vakarā kad stūrēju savu sabiedrisko...Prasīja laj atdodot visu naudu utt.Izpūtu visu baloniņu viņam sejā Nervu Paralizējošo!Nu šim viss ģīmis slapjšs-nu neko tā viņš arī mierīgi aizgāja,gaidīju kad kritīs,bet neko.Esmu dzirdējis ja ir iedzēris arī asrene nevisai...Vienīgais esot pipars.

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 21:52

IŽ 79-8

Gaisenes jau ir briesmīgi ieroči-kādreiz pats ņēmos.Spēcīgāki par maseni!Normāli ir turku Hatsan-135.Drusku pieliek roku un tas sver 5.kg. un iet-ārprāts...

pirms 8 gadiem, 2009.10.08 21:57

girts

acim redzot tu neko nesaproti no strokiem kur teu gaisene mocnaka par maseni protams var uzlabot gaiseni bet masene tac ir masene

pirms 8 mēnešiem, 2017.03.20 16:24

Ieročmīlis

Mar kalibru, nevaru salīdzināt... Man ir 8 mm. Pistole (Pfu! Pfu! Pfu!), ja kas nojūk, ir arī pasmags belžamais.
Gaisenes man bijušas divas, nu ir viena. Sākotnēji bija Tevis pieminētais Hatsan. Likās, ir forši, bet tas izskatās pēc parastas gaisenes, kas gaisenes...
Tagad ir Gamo ar optiku, liekas 12 J... Ja vēl ielādē smagās asās lodes, tas paliek jau bīstams šaujamais. No ~30 m sausā koka dēlī ieurbjas ~7 mm no patronas muguriņas. Vairāk jau tai ir pluss, ka tā izskatās pēc masīvas mazkalibra šautenes.

pirms 8 gadiem, 2009.10.09 08:20

IŽ 79-8

Jā man tas Hatsan ar tā gāja no 30.m. 5.mm.ausai blankai gāja cauri...nevar jau šeit tā rakstīt...ātrums bija 400.m/s.(izmērīts)un tie dž.oi,oi,oi...

pirms 8 gadiem, 2009.10.09 08:27

pašaizsardzība

Ja kādam vajag gāzes ieroci varu notirgot jaunus par daudz lētāku cenu nekā veikalā...

pirms 8 gadiem, 2009.10.09 17:52

tbzg

Latvijā nevar nopirkt nervu paralizējošo gāzi. Tādu praktiski nekur nepārdot gala lietotājam un to pasaulē izmanto tikai specvienības īpašiem gadījumiem. Viss tas, kas tiek rakstīts uz baloniņa ir sviests - tā visa ir parastā asaru gāze un pret dzērājiem un narikiem darbojas vāji. Tāpēc jāpērk piparu, jo tā arī suņiem noder.

pirms 8 gadiem, 2009.10.09 18:41

nu,nu

Labāks variants ir aptveri pielādēt ar vienu asaru - tad vienu piparu, u.t.t - bet stobrā iebāzt vienu trokšņa patronu (tā teikt - "spec" gadījumam). (Pēc noteikumiem tas gan nav atļauts...)
_ Man ir "Valtro" gāzene - reāli pēc kaujas ierocha izskatās. Arī ja gāze beidzas - var gāzt pa pieri ar dzelzi vien...
!!! Tikai atkal saku - pēc tam jāņem kājas pār pleciem - jo mums jau te likumi stulbi...
Šaut drīks tikai tad kad tevi jau gangrīz vai pa gabaliem ir sagraizījuši...
Un ja šāvi - tad jāzvana poličiem un jāpiesakās...
(Karoče - Lasiet MK noteikumos paši visas tās stulbības).

pirms 8 gadiem, 2009.10.09 20:31

nu.nu

Gāzes pistoles pielietošana principā var palīdzēt kritiskā situācijā,... - bet ja to pielieto vadoties pēc MK noteikumiem - tad labāk aizmest to krūmos uzreiz, ...un pat nevicināties (jo tas arī ir aizliegts) ...(ja tavai dzīvībai nedraud reālas briesmas)
Asaru gāzes patronas ir mazākefektīgas, bet
efekts šaujot ar piparu gāzes patronām reāli ir normāls. - bet atkal jārēķinājās ar to, ka tas "urla" var būt hipertoniķis vai slimot ar asmu... - un ja viņjš atdos galus - tad *** būs lieli...
Vispār es uzskatu ka likumus "pasūta" tie paši "urlas".
Vai Jums tā neliekas?

pirms 8 gadiem, 2009.10.09 20:58

nu.nu

Reālā dzīvē gāzes pistole pielādēta ar piparu gāzi var palīdzēt tikai pret suņiem.
Tagad gandrīz katram tīnim ir pneimatika aiz jostas, ...(un varbūt vēl kas nopietnāks...) .
- Un viņiem pie kājas visi likumi un MK noteikumi...

pirms 8 gadiem, 2009.10.09 21:19

Pievieno komentāru