Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ne-/cieņa pet krievu klientiem

Visi zz forumā rakstošie dalībnieki ļoti labi saprot latviešu valodu, tāpēc es atvainošos, bet rakstīšu latviski, jo man tā ir krietni vieglāk.

Izlasot 13 lapas par krievu valodu kā 2.valsts valodu, radās ideja par jaunu tēmu.

Krieviski runājošie bieži uzsver, ka izjūt necieņu pret sevi apkalpojošajā sfērā, bieži apgalvo, ka, ja saskarsies ar problēmām kaut kur saņemt neieciešamo servisu, tad ies pie cita komersanta.

Es ierosinu tēmu:

LŪDZU RAKSTIET ŠEIT KONKRĒTI, KURĀS VIETĀS PRET KRIEVISKI RUNĀJOŠO KLIENTU SLIKTI IZTURĒJĀS, UN KAS BIJA KONFLIKTA PAMATĀ.

KĀ ARĪ VIETAS, KUR IZCILI APKALPO KRIEVISKI RUNĀJOŠOS.

Nevajag riet savā starpā- vienkārši sastādīsim sarakstiņu- kas, kur un kas nepatika. Tādā veidā aiztaupot gan pakalpojumu sniedzējiem sāpi lieku reizi klausīties šo krievu nevalodu, gan krieviski runājošiem aizvainojumu- ja zināji, ka tevi tajā aptiekā apries, tad ko līdi? Tādu, kā nēģeru laikos sarakstu- kur apkalpo tikai baltos.

p.s. tie, kas vēlas komentēt, par krievu un latviešu valodām, kā tādām- laipni lūgti forumā par krievu kā 2.valsts valodu- nepiesarņosim šo tēmu ar emocijām- tikai faktus un tikai no reāli cietušajiem klientiem, ja tādi vispār ir. paskatīsimies.

TDI

Jums tiešām tur Lv tik liels bezdarbs ka citu vairāk nav ko darīt kā izdomāt šādus topikus sviestainus?:D atsaldeņi jibio rio:D

pirms 7 gadiem, 2011.11.26 09:23

,,,

tikai teļš mauj vienā mātes valodā, bet cilvēks( normāls) ie spējīgs iemācīties ,tās valsts valodu, kurā dzīvo.

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 13:10

:)

izklausies pēc baigā bossa, kas nosaka, kur, kas, ko var rakstīt. :D Nav bišķi sakāpis galvā????
Krievu valoda kā otra valsts valoda nebūs! Tas pirmkārt. Otrkārt, neviens sevis cienošs veikalnieks, pakalpojumu sniedzējs, kuram klientu ieraugot viņa acīs nesāk griezties valūtas banknotes neklānīsies un stulbi nesmaidīs klientu prekšā, ja tam nav iemesla. Ja veikalnieks, piem., es, saprotu, ka kārtējā kreivu babuļa, kas LV nolauzusi 30 gadus, vēljoprojām nav varējusi pakustināt smadzenes, lai iemācītos vienu vienkāršu valodu, kā latviešu, pāreju uz krievu, lai jau nabaga krievs nemocās agonijās. Nav problēmu, bet ja ienāk vaikalā krievene, kas spītīgi nerunā latviski, to var redzēt momentā, camon, arī es iespītējos un tikai tad, kad man apnīk tā viņu acu bolīšana, pārreju uz krievu. Viņas pašas tad stulbi jūtas, jo es pārvaldu 3 valodas, bet viņas 1, lai gan te dzīvo. KAUNS!!!
Mani latviski neapkalpo Rīgas centrāltirgū, ko man tagad darī, boss????

pirms 7 gadiem, 2011.11.26 10:35

guha

Te nav ko diskutet,ja dzivo Latvija,valoda latviesu ir jazin,ja nezini vai negribi macities,tad ludzu,neviens tevi te netur.Ta ir visas valstis.

pirms 7 gadiem, 2011.11.26 10:45

@22

nu vispar apkalposanas sfera jazin gan latviesu gan krievu valodu

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 14:34

@o22?

kur tu kko tādu esi redzējis? nostrādāju gandrīž 10 gadus apkalpojošā sfērā, un bija pilnīgi vienalga, kas man pretī - atbildēju tikai latviski. izņēmums protams ir ārzemnieki, ar kuriem komunicēju angliski.

bet kā ir teicis Kārlis Markss- Valsts valodu var nezināt vai nu - tūrists, OKUPANTS, vai IDIOTS! Tad nu seciniet!

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 18:33

Topiks TIKAI KRIEVIEM

Ko darīt? Atvērt tēmu par 2.valsts valodu un komentēt tur. Tas neiederās manā tēmā, bet tur būs tieši laikā. Veiksmi!

pirms 7 gadiem, 2011.11.26 11:05

gineite

Latvietim jārunā ar krievu krieviski-saskaņa; krievam jārunā ar latvieti latviski- diskriminācija.

pirms 7 gadiem, 2011.11.26 11:43

actiņa

NU BEIDZIET VIENREIZ ŅEMTIES AR VALODU JAUTĀJUMIEM-KĀ PROBLĒMAS EKONOMIKĀ ,FINANSU JOMĀ tā vienmēr novirza visu uz valodas jomu.!!!

pirms 7 gadiem, 2011.11.26 12:13

Topiks TIKAI KRIEVIEM

Visiem, kas vēlas komentēt par valodām utt, ir vairākas tēmas forumā, kur Jūsu viedoklis iederēsies labāk nekā manis uzsāktajā tēmā.

Šeit, lūdzu, komentēt tikai krievvalodīgos un vienīgi par pakalpojumu kvalitāti Jelgavā.

pirms 7 gadiem, 2011.11.26 12:28

111

Jelgavas polikninika,Biju aizgajis pie arsta,un tas saprotot labi ko vinam saku buja baigi izbrinits,ka es paludzu vinju runat krieviski,jo Oma nesaprot ko vins saka,.Jo mani paludza iziet no kabineta.Bet kad pasauca ieksa ,tad oma sedeja asaras,un pec tam man pateica ,ka arsts vinai pateica ja nesaprotat tad jums ir vajadzigs tulks,bet es tak biju aiz durvim kapec mani nevareja pasaukt.Luk tadi mums arsti Jelgavas polikninika.Prasa pateicibas,naudas izpratne,un ari vel par o samaksu saka ka vajadzeja but tulkam klat.Jautri,un nekadas cienas.
Un sita tema ir bezjedziga jo nekas tik un ta neuzlabosies,kamer otra oficiala valoda nebus Krievu.

pirms 7 gadiem, 2011.11.27 01:07

Zefīrs

Jūs rakstāt.... jautri un nēkādas cieņas....BET, vai Jums ir cieņa pret valsti, kurā dzīvojat un valodu, kura Satversmē ir noteikta kā valsts valoda? Cieniet Jūs un tad arī saņemsiet pretī cieņu!

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 10:10

Super!!!

Super ārsts un tā visem beidzot būtu jādara, ja nemāki valodu ņem tulku uz veikalu , frizētavu vai poliknīniku.

Krievijas partijas "Demokrātiskā savienība" dibinātāja, pazīstama PSRS laika disidente Valērija Novodvorskaja parakstu vākšanu par krievu kā otru valsts valodu Latvijā uzskata par absurdu iniciatīvu, kuru, iespējams, uzkūdījusi Rīgas mēra Nila Ušakova partija "Saskaņas centrs". .
Savus uzskatus Novodvorskaja izklāstījusi kārtējā videouzrunā
Politiķe izsaka pārliecību, ka referendumam Latvijā par krievu kā otru valsts valodu garantēta izgāšanās, taču norāda, ka parakstu vākšanas akcija pamatīgi saasinās attiecības starp Latvijas krieviem un latviešiem..
Novodvorskaja uzsver, ka nevar mierīgi dzīvot valstī, "kuru tu ienīsti, kuru neuzskati par savu, kuras valoda tevī raisa antipātijas"..
"Neviens ar spēku neliek mācīties latviešu valdu. Lūdzu, atrodi sev tulku un staigā ar viņu uz kafejnīcām, restorāniem, uz darbu, mācībām. Uz veselību, neviens neaizliedz. Tikai tas ir diezgan dārgi," viņa rezumē..

pirms 7 gadiem, 2011.11.27 03:38

Super!!!

Atkārtoju vēlreiz Novodvorskajas teikto!!!
"Neviens ar spēku neliek mācīties latviešu valdu. Lūdzu, atrodi sev tulku un staigā ar viņu uz kafejnīcām, restorāniem, uz darbu, mācībām. Uz veselību, neviens neaizliedz.

pirms 7 gadiem, 2011.11.27 03:41

Zefīrs

Krieviju glābj tādi cilvēki kā Novodvorska, Borovojs, Makarēvičs un citi.

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 10:11

wwww

Nu ,ja jau vecmeita saka -ta jau taisn;iba vien būs ................

pirms 5 gadiem, 2014.04.12 18:57

nu nu

vajadzēja jau minēt konkrētu ārstu-citādi tik vispārināti katrs varēs pasakas sacerēt!

pirms 7 gadiem, 2011.11.27 11:01

Topiks TIKAI KRIEVIEM

kāpēc bezjēdzīgi- jūsu stāsts taps zināms tiem, kam svarīgi, lai ārsts specifiskas lietas izskaidrotu pacientam saprotamā valodā. turklāt tā nav oficiālā antireklāma, jo ārsts ievēroja likumu par valsts valodu.

šis stāsts ir priekš tiem, kas negrib raudāt, vai skatīties kā omes raud poliklīnikā.

tiešām būtu jauki, ja jūs pateiktu, kas tas bija par speciālistu, tad krieviski runājošie izvēlēsies varbūt mazāk profesionālu speciālistu, bet, kas mācēs paskaidrot saprotamā valodā.

pirms 7 gadiem, 2011.11.27 12:13

Aivis

Tad jabrauc uz krieviju un tur visu ļoti skaidri un saprotami Jums izskaidros... Un nebus nekādu problemu un neviens neraudās :)

pirms 5 gadiem, 2014.04.08 15:35

Tu ti tu tu

starp citu ievērots, ka Aija Andrejeva vai Sintija Sidorova ir krietni neiecietīgākas nekā Aija Andersone un Sintija Siliņa ;) tas tā, no dzīves...

pirms 7 gadiem, 2011.11.27 12:17

Celka

A je eš pa ļatveski po ētim gadām ņēešu to jaziku iežubrijs, atļaus manem etu topiks laseit?

pirms 7 gadiem, 2011.11.27 14:41

Topiks TIKAI KRIEVIEM

Krieviski runājošie apgalvo, ka pret viņiem kādās vietās slikti izturas. Lūdzu, esam sagaidījuši tikai vienu tiešām nepatīkamu stāstu par poliklīniku, vai vēl būs komentāri? Tad tā krieviski runājošo apspiešana reāli eksistē?

pirms 7 gadiem, 2011.11.28 09:54

dr.

domāju, ka nekādas apspiešanas nav. Varbūt ir kādi izņēmuma gad. indivīdi, kuri uzskata, ka viņus viss apspiešs. Tās lielākoties ir krievu sievietes, kuras visur ierodās ar bļaustīšanos par kaut kādām tiesībām utt. Ir tādi eksemplāri, kas nav iemācījušies vispārējo komunikāciju. Esmu pārliecināta, ka Jelgavā krievus neapspiešs, jo te viņu ir ļoti daudz, manuprāt, pārāk daudz. Drīzāk, varētu būt otrādi, latviešu valoda tiek apspiesta tieši no krievu puses, bet tā jau ir cita tēma.

pirms 7 gadiem, 2011.11.28 10:21

Pievieno komentāru