Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ne-/cieņa pet krievu klientiem

Visi zz forumā rakstošie dalībnieki ļoti labi saprot latviešu valodu, tāpēc es atvainošos, bet rakstīšu latviski, jo man tā ir krietni vieglāk.

Izlasot 13 lapas par krievu valodu kā 2.valsts valodu, radās ideja par jaunu tēmu.

Krieviski runājošie bieži uzsver, ka izjūt necieņu pret sevi apkalpojošajā sfērā, bieži apgalvo, ka, ja saskarsies ar problēmām kaut kur saņemt neieciešamo servisu, tad ies pie cita komersanta.

Es ierosinu tēmu:

LŪDZU RAKSTIET ŠEIT KONKRĒTI, KURĀS VIETĀS PRET KRIEVISKI RUNĀJOŠO KLIENTU SLIKTI IZTURĒJĀS, UN KAS BIJA KONFLIKTA PAMATĀ.

KĀ ARĪ VIETAS, KUR IZCILI APKALPO KRIEVISKI RUNĀJOŠOS.

Nevajag riet savā starpā- vienkārši sastādīsim sarakstiņu- kas, kur un kas nepatika. Tādā veidā aiztaupot gan pakalpojumu sniedzējiem sāpi lieku reizi klausīties šo krievu nevalodu, gan krieviski runājošiem aizvainojumu- ja zināji, ka tevi tajā aptiekā apries, tad ko līdi? Tādu, kā nēģeru laikos sarakstu- kur apkalpo tikai baltos.

p.s. tie, kas vēlas komentēt, par krievu un latviešu valodām, kā tādām- laipni lūgti forumā par krievu kā 2.valsts valodu- nepiesarņosim šo tēmu ar emocijām- tikai faktus un tikai no reāli cietušajiem klientiem, ja tādi vispār ir. paskatīsimies.

berta

ārstu mums LV pietiekoši ir arī tikai krieviski runājoši. Lūdzu nēējiet pie tiem, ar kuriem nespējat saprasties, un vispār,pirmo reizi dzirdu, ka ārsts līdzi atnācēju vecam cilvēkam palūdz iziet no kabineta. Savai 80 gadīgai mātei un tēvam visu laiku eju līdzi pie dakteriem, jo arī viņi ne īpaši labi prot Lv valodu, un ne tikai, jo vecums dažkārt neļauj saprast ārsta teikto.
Bet vispār...
http://www.db.lv/citas-zinas/novgorodas-gubernators-latvijas-iedzivotaji-brauciet-stradat-un-dzivot-pie-mums-248711

pirms 7 gadiem, 2011.11.28 11:53

Rus

Ты сам такой.. Из-за таких как ты к русским плохое отношение и возникает.
Что-то не нравиться в жизни - иди повесся.

pirms 7 gadiem, 2011.11.28 12:32

Rus

*
Atbilde bija adresēta lietotājvārdam "moše".

Ты сам такой.. Из-за таких как ты к русским плохое отношение и возникает.
Что-то не нравиться в жизни - иди повесся.

pirms 7 gadiem, 2011.11.28 12:33

hm

Konkrēti tev neviens neko netaisās pierādīt.

pirms 6 gadiem, 2012.09.03 09:23

ha

kaa naakas kad tuuristi paris dienu laikaa iemacas apmeram lidz 10-15 latviesu valodas vardus,bet krievu tautibas cilveki kas muzu seit dzivo latviski nesaprot!?

pirms 6 gadiem, 2012.09.03 17:32

Pārdevēja

Bet kā rīkoties ja krievvalodīgais izsmej tavas krievu valodas zināšanas un paņirgājas,pēc šādienm gadījumiem vaIrs negribaS KRIEVISKI NEKO TEIKT.

pirms 6 gadiem, 2012.09.03 22:04

nora

Ar milzīgu nožēlu skatos uz tiem krieviem, kuri joprojām negrib saprast un pieņemt to, ka valsts valoda ir un būs tikai un vienīgi LATVIEŠU!
Man šķiet, ka vairākums pret latviešu valodas lietošanu ir ukraiņi un baltkrievi, ka krievi it kā vairāk zina latviešu valodu, bet nostāja gan viņiem ir nesatricināma.
Nu neceriet, šeit dzīvojošie krievieši, neceriet, tie laiki, kad nekas jums nebija jāmācās, neprasīja jums latviešu valodas zināšanas- ir neatgriezeniski zudis laiks.
Arī jūsu medvedeveidīgaisputins neko šajā sakarā nepanāks un lai tik skatās savas valsts cilvēktiesību pārkāpumus, kas notiek biežāk kā visā Eiropā kopā.

pirms 6 gadiem, 2012.09.04 08:07

nora

Jā, tev taisnība. Es arī neapmeklēju krievu ārstus. Esmu visnotaļ lielā vecumā un ļoooti labi atceros tos psrs gadus, kad katrs ārsts poliklīnikā bija krievvalodīgais vai žīds. Runāja tikai krieviski. Starp citu, krievi necieta savus kolēģus žīdus un otrādi.Kad vajadzēja pāriet uz latviešu valodas lietošanu ikdienā, tad žīdu ārsti to izdarīja minūtes laikā, jo izrādījās, ka viņi perfekti pārvalda latviešu valodu :)))
Bet gandrīz visiem krievu mediķiem bija valoda jāmācās vai, ja nevarēji vai negribēji apgūt valodu, tad jāpamet darbs.
Mediķim ir jāzina latviešu valoda perfekti.
80 gadīgai mammītei bija laiks iemācīties valodu 65 gadus, kopš viņa šeit dzīvo. Ja dzīvo tikai pārus gadus, tad droši var iet uz privātpraksi, tur par naudu pat arābu tulku atradīs.

pirms 6 gadiem, 2012.09.04 08:16

nora

Neceri, nebūs krievu otra valoda. Taču bija referendums, ko paši krievieši uztaisīja. Nu ko vēl jums vajag?
Bet tavai omai sen bija laiks iemācīties latviski saprast bez tulka. Kāpēc mums tādi muļķi jāuztur, jāārstē par nodokļu naudu, ja paši absolūti nekustina savas smadzenes.
Nedzīvo viņa te pirmo gadu, kādus 60 jau nu noteikti, vai atbraukusi ar savām paunām uz RAF rūpnīcu kā skrūvētāja, tad taču bija laiks mācīties valodu, bet redz' tas iedzimtais slinkums ņēma virsroku un tagad jūs, krievieši, apvainojaties uz citiem, kaut gan paši vainīgi pie attieksmes, kāda ir pret jums.

pirms 6 gadiem, 2012.09.04 08:22

...

Nu man gribas piebilst, ka tāpēc, ka nemāku krievu valodu esmu sajutusies nepilnvērtīga..Vienu reizi tāpēc, ka mani nepieņēma darbā tikai tāpēc, ka nemāku krievu valodu..un tā nebija ne viesnīca, ne cita veida darbs, kas saistīts ar tūristiem...
Otrs gadījums, ko vēl tagad atceros un smejos, saistīts ar maizes ceptuvi Ganību ielā....Piezvanīju, lai pasūtītu kliņģeri bērnam uz 3 gadu jubileju.. skaidrs, ka pretī runājošā sieviete nebija latviete. Izstāstīju savu vēlmi - 1,5 kg kliņģeri trijnieka formā..teica, ka viss būšot, tāds, kā vēlos..vēlreiz pārprasīju, vai būs tā, kā pasūtīju, gandrīz dusmīga palika, ko piekasos. Liels bija mans pārsteigums, kad no rīta ierados pakaļ, ka mana kliņģera nav..vienīgais pasūtījums, kas stāv ir 3 kg kliņģeris sirds formā..pēc garas skaidrošanās izrādījās, ka tas ir mans pasūtītais...bet es tak nepasūtīju 3 kg, bet 1.5kg trijnieka formā... kaut kā tā..un kur te manas tiesības tikt saprastai latviešu valodā???

pirms 6 gadiem, 2012.09.04 10:01

hrm

pēc šādienm gadījumiem vaIrs negribaS LATVISKI NEKO TEIKT.

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 11:21

Krievs

nora, tu esi apbižota muļķe. Salīdzinot ar citiem latviešiem tu atpaliec attīstībā (jo raksti ko tādu). Vai tad tev nevajadzētu atņemt veselības aprūpi?

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 11:26

oi-oi

Par valodam - pats par sevi saprotams. Bet par Eiropu - tu pārspīlē- zini, kur Eiropai pakaļa - tieši tur mēs tagad ar VISAM mūsu valodām atrodamies!

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 11:32

ms

Ko tad Nora nepareizu pateica? Bet varbūt Tava ome ir aprobežota, ja ilgus gadus te dzīvodama latviski ne bū, ne bē?

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 11:43

Tiešām?

Vakar nejauši telefona sarunā pastāstīju,ka redzēju zz.lv rakstu, ka Vienotība zaudē pozīcija un Saskaņas centrs iegūst balsis, un ka momentā forrumā, kāds izvilka veco tēmu, par necieņu pret krieviski runājošiem un uzsāka jaunu tēmu, par to, kā krieviuski runājoši apsaukā latviešu valodu.

Sarunas biedrs man uzreiz atgādināja pirms referenduma centienus sanaidot tautas (kad par 2.valodu krieviski runājošie cīnījās) un vilka asociācijas ar to- ka tagad ggatavijas referendumam, lai nepilsoņiem, kas nepaspēja, nespēja naturalizēties, tomēr automātiski piešķirtu pilsonību.

Diez vai sakritība :)
Atkal kāds grib sanaidot krieviski runājošos krievus, latviešus un cittautišus un latviski runājošos latviešus, krievus un cittatutiešus.

Šis politiskais marazms ceru neietekmes katra subjektīvo nostāju, jo lai tā nostāja referendumos būtu, vajag izveidot savu viedokli un balsot pēc saviem uzskatiem, nevis salasīties pasūtītos rakstus un tēmas un tad nikniumā iet likt krustiņus, lai tik Jankam vai Vaņkam netiktu, štrunts, ka pašam arī dirka no bubļika tiks.

Aicinājums- skatīusimies uz visām šīm tēmām tieši tā- kādas tās ir- tās ir naida kurinātājas vienas mājas=valsts=ģimenes ietvaros, un nekas vairāk. Kamēr tauta šķelta- to vieglāk pārvaldīt. Jo ienaidnieks jau zināms- ne oligarhi, ne politiķi, ne pacēlu;šie sev algas vasarā deputāti, bet- krievs nāk!!! kāds stulbums.

pirms 6 gadiem, 2012.09.06 15:49

Noriebās

Nacisma atdzimšana??????? Drīz par degvielu maksāsim cik?????....A te par valodu perās,nav citas tēmas, uz ielām tāpat satiekam draugus krievus,ļoti daudziem no Jums tādi ir un nekādu problēmu risināšana tad nenotiek, nu tad ko te bļaujam KO?????

pirms 6 gadiem, 2012.09.07 07:47

Krievs

MS, tur ir tā lieta, ka stulba var būt gan vecmāte, gan Nora. Un tas tikai apstiprina to, ka stulbs var būt gan krievs, kas nemāk latviski, gan latvietis, kas pārvalda valsts valodu perfekti. Jo IQ nemēra ar latviešu valodas zināšanām. Personīgi pazīstu cilvēku, kas 25 gados neprot latviešu valodu, tomēr par 4 mēnešiem iemacījas runāt portugāļu valodā, tagad runa sarunvalodas līmenī. Secinājums, tie, kas apgalvo, ka lv valodu nemāca plānprātības dēļ paši ir debiloidi.

Gadijumā ja tu neesi no tādiem debiloidiem, bet esi adekvāts latvietis ar kuru var diskutēt (un tādus es pazīstu un ticu, ka tādu arī ir daudz), tad re mans skatījum: pārliecināts, ka problēma rodas dēļ tā, ka krievi pārsvarā dzīvo savā sociumā, kā sāka "vāras savā sulā", kur gan pārdevēji , gan frīzetaji, gan kolēģi visi runā vienā valodā. Un tas nav ne slikti, ne labi, tā ir realitāte. Komunicējot ar noru un līdzīgiem (ka arī sastāpot aiz katra stūra pseido patriotus, kuri tikai dīrst var, nevis patiešām aizstāvēt Latvija intereses) krieviem pat nerodas vēlme iziet ārpus sava norobežotības loka.

P.S. Tas ir mans subjektīvs viedoklis.

P.S. Esmu krievs un manos draugos ir vairāki latvieši un pat cilvēki no Kaukāzas, kas norāda uz to, ka krievi nav šovenisti un mums nav svarīga cilvēka tautība, lai tik pats cilvēks būtu labs un cienīgs.

P.S. Es uzskatu, ka adekvāts cilvēks neuzsāktu šo tēmu.

pirms 6 gadiem, 2012.09.08 22:00

Zefīrs

Diemžēl, krievi ne visi grib diskutēt. Ir jāsaprot viena lieta, ja Jūs dzīvojat Latvijā, ir jāprot latviešu valoda, tāpat, kā dzīvojot Ķīnā vai Meksikā, valoda ir jāzina. Tas pats nepilsoņu jautājums parāda cilvēku nostāju pret Latvijas valsti un valodu. Tas nav principa jautājums, bet elementāra necieņa no to cilvēku puses, kuri skatās Kremļa kontrolē esošos TV un domā, ka pasaule pieder viņiem. To pierāda arī attieksme pret Krimas aneksiju, kad Rīgā bija krievvalodīgo atbalsta pikets. Kad 9. maijā un ne tikai brauc ar Krievijas karogiem. Jebkuram normālam latvietim tas ir nepieņemami, maigi sakot.

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 10:50

ingrid

es redzeju,kaa izturas pret krievu tautiibas vechinju,kas runaaja latviski,bet vnk.aiz vecuma kurluma vinja nesaprata,ka veikala supernetto jaunaa,lepnaa paardeveeja pajautaaja vechinjai rimi karti,kaa vietaa vechinja sniedza 2santimus paardeveejai,par ko taa tik novipsnaaja.kad es ieteicu,ka paardeveeja vareeja pacensties buut pretimnaakoshaaka vecajai sievietei,tad gan paardeveeja, gan supernetto apsargs,gan sieviete ,ar shauru pieriiti, no rindas saaka sacelties,ka te latvija un jaarunaa latviski,un shie latvieshi ir lepni un lieliigi ,ka neprot kaiminjvalsts valodu.vechinja gan bija tik kurla,ka nemaz nepamaniija,ka notiek jezga ap vinju,beigaas veel izraadiijaas,ka es esmu sud... patriote,kads patriotismam sakars ar cienju pret vecumu!?tagad visi baazh deguna-ka redz anglijaa neviens veikalaa ar jums latviski nerunaas-,bet tur arii ar taadu necienju pret ciitautiibu neiztureesies paardeveeja.p.s. esmu izaugusi kurzemee,kur visi bija latvieshi,un neviens krievs netika nicinaats,kaa tas tagad notiek.

pirms 6 gadiem, 2012.09.20 08:17

Greex

Ak lūk kurš ir tas dzīvnieks, kas šito topiku atkal izvilka ārā!!!

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 17:27

selga

Ja negrib zināt valsts valodu, dzelzceļa stacija un lidosta darbojas katru dienu un bieži iet transports uz plašo Krieviju. Biļeti vienā virzienā un pēc dažām stundām jau tur, kur VALSTS VALODA tikai KRIEVU.

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 10:11

Skaties lai tik pašam nebutu jāatceras krievu valodu.

pirms 5 gadiem, 2014.04.07 17:44

Pievieno komentāru