Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augstākajā tiesā nonāk krimināllieta par sieviešu sērijveida slepkavībām Jelgavā 2

Otrdien, 29.janvārī, plkst.10 Augstākā tiesa (AT) apelācijas kārtībā sāks izskatīt krimināllietu pret 1975.gadā dzimušo Sergeju Juhņeviču, kurš apsūdzēts par trīs sieviešu noslepkavošanu Jelgavā.

Izskatot minēto lietu pirmajā instancē, Zemgales apgabaltiesa 2011.gada 24.novembrī Juhņeviču, kurš 45 reizes ārstējies psihoneiroloģiskajā slimnīcā, atzina par vainīgu Krimināllikuma 118.panta 3.punktā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un piesprieda viņam mūža ieslodzījumu ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem, taču šis spriedums nestājās likumīgā spēkā, jo apsūdzētā aizstāvis to pārsūdzēja.Bez tam pirmās instances tiesa no apsūdzētā par labu vienas nogalinātās sievietes dēlam nolēma piedzīt 300 latu materiālā kaitējuma kompensāciju un 19 400 latu morālā kaitējuma kompensāciju, bet otras nogalinātās sievietes dēlam - 500 latu materiālā un 1000 latu morālā kaitējuma kompensāciju. Savukārt par labu valstij Zemgales apgabaltiesa no Juhņeviča lēma piedzīt 1200 latus, kas jau iepriekš izmaksāti valsts kompensācijās cietušajiem, un 300 latus par advokāta sniegtajiem pakalpojumiem.Juhņevičam savulaik tika konstatēta viegla garīga atpalicība ar uzvedības traucējumiem, bet 2005.gadā - arī šizofrēnija. Tomēr pirms pāris gadiem ar ekspertīzes slēdzienu viņš tika atzīts par pieskaitāmu, no kā izriet, ka apsūdzētais apzinājies, ko dara.Saskaņā ar prokuratūras celto apsūdzību pirmā no trim slepkavībām, par kurām tiesas priekšā jāatbild Juhņevičam, izdarīta 2008.gada 12.jūlijā. Pēc kopīgas alkohola lietošanas apsūdzētajam pēkšņi radies naids pret kādu sievieti, tāpēc viņš paņēmis nazi un šo sievieti noslepkavojis.Tā paša gada 20.septembrī Jelgavā, aiz kluba "Tonuss", Juhņevičs iepazinies ar kādu citu sievieti. Abi sākuši lietot alkoholu, ko vēlāk turpinājuši darīt arī dārza mājiņā. Naktī vīrietis uz pēkšņi radušos naidīgu attiecību pamata tikko iepazīto sievieti noslepkavojis, bet līķi sadalījis, atsevišķas ķermeņa daļas saliekot polietilēna iepirkuma maisos un daļu no tiem iemetot Driksas upē, liecina apsūdzība.Nepilnus trīs gadus vēlāk, naktī uz 2011.gada 12.jūliju, apsūdzētais, būdams alkohola reibumā, ieradies pie savas kaimiņienes un kopā ar viņu turpinājis dzert. Kā izriet no apsūdzības, starp abiem izcēlies strīds, tāpēc viesis paņēmis no galdiņa nazi un kaimiņieni noslepkavojis.Kā noskaidroja izmeklētāji, visos trīs gadījumos iespējamais slepkava savus upurus bija noskatījis un uzrunājis pie Jelgavas tirgus, pēc tam ierosinājis kopīgi iedzert, bet vakars noslēdzies ar asiņainu noziegumu. Visos gadījumos par slepkavības ieroci apsūdzētais izvēlējies nazi.Pirms vienas no pēdējām tiesas sēdēm Zemgales apgabaltiesā Juhņevičs, atrodoties apcietinājumā, policijai atzinās vēl trīs cilvēku - vienas sievietes un divu vīriešu - noslepkavošanā 2000.gadā, par ko policija sāka trīs jaunus kriminālprocesus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

fuksis

protams ka jāatbrīvo to ko neizdara narkotikas un šnabis lai izdara apzinīgi cilvēki pareizi raksta ka sabiedrība jāatbrīvo no visām tādām klaidonēm žūpām narkomānēm kuras pasaulē tik ražo visādus nepilnvērtīgus radijumus ar dauna sindromiem tad acis katra skatās uz savu pusi ar trim rokām sešām ausīm nācijas genofonds top izkropļots tikai pateicoties nolādēto komunistu lēto viņķeļu uzvaras gājienam un tās galarezultātam mēs agrāk tik gudra strādīga kulturāla Tauta nu esam eiropas astē nost komunistu ,izcilos,pēctečus ārā no Latvijas uz neatgriešanos visi ceļi uz kostramu brjansku veļikajiem lukiem brīvi lai Valsts apmaksā ceļu un ceļamaizei vēl katram Latvijas žiteļam vēl piešķir pa litram miroņspirta un saišķi baranku

pirms 5 gadiem, 2013.01.31 10:32

mūlis

kas tur ko domāt uz fikso jālaiž vaļā lai attīra valsti no žūpām planckām

pirms 5 gadiem, 2013.01.29 08:37

Citas ziņas